piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Autobusem ma być taniej

Autobusem ma być taniej

Autobusem ma być taniej
Data publikacji: 2016-03-09 19:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 1572 122981

Jan Borowski, radny Platformy Obywatelskiej chce, żeby bilety autobusowe w Świnoujściu były tańsze. Wskazuje, że obniżyła się cena za olej napędowy. W magistracie i Komunikacji Autobusowej rozważają propozycje przedstawione przez rajcę.

- Ceny biletów w Świnoujściu ostatni raz były zmieniane w 2011 roku uchwałą rady, a podwyżka wynosiła 18,18 procent. W uzasadnieniu wskazanej uchwały wskazuje się, że podwyżka związana jest m.in. ze znacznym wzrostem cen oleju napędowego. W 2011 roku ceny oleju napędowego kształtowały się w okolicy pięciu złotych za litr. Obecnie jest to około 3,75 zł za litr - argumentuje swój pomysł J. Borowski.

Rajca zaproponował następujący cennik: 1,50 zł za bilet normalny i 1,00 zł za bilet ulgowy (obecnie koszt tych biletów to odpowiednio 2,60 i 1,30 złotych). Chce też obniżenia cen za karnet dwunastoprzejazdowy z 24 do 11,50 złotych za normalny oraz z 12 do 10 złotych za ulgowy. Brzmi pięknie, ale czy jest to realne? Nie tylko olej napędowy kosztuje. W komunikacji zaczęli liczyć. Trzeba sprawdzić jakie były wpływy ze sprzedaży biletów w ostatnich latach.
- Komunikacja Autobusowa S.A prowadzi w tej chwili analizę kosztów funkcjonowania istniejących linii autobusowych, wprowadzenia ewentualnych zmian w rozkładzie jazdy autobusów. Przygotowuje również pełne zestawienia wpływów, jakie  zanotowała w roku 2009, 2010 oraz 2011 w przeliczeniu na ilość pasażerów korzystających z komunikacji oraz zestawienie  kosztów poniesionych przez spółkę,  związanych z wydatkiem na zakup paliwa do autobusów w tych latach. Zostaną one przedstawione za około dwóch tygodni - odpowiedział „Kurierowi” Robert Karelus, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia. ©℗

Tekst i fot. BaT

Na zdj.: Jan Borowski, radny Platformy Obywatelskiej chce, żeby bilety autobusowe w Świnoujściu były tańsze. Wskazuje, że obniżyła się cena za olej napędowy. A koszty tego były jednym z kliku argumentów za tym, żeby pięć lat temu zwiększyć ceny biletów.

Komentarze

obserwator
to jakis gimnazjalista??? taki młody
2016-03-09 20:13:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie