Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
1 szczecin
REKLAMA

Autobus zamiast parkingu

Data publikacji: 14 września 2017 r. 16:19
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:49
Autobus zamiast parkingu
 

Zamknięcie torowiska tramwajowego w ul. Bolesława Krzywoustego to spore utrudnienia dla dojeżdżających z Mierzyna i Gumieniec do centrum. Ale kłopoty będą mieli też właściciele samochodów parkujących przy ul. Ku Słońcu, przed skrzyżowaniem z ul. Kazimierską.

Od soboty zamiast tramwajów na trasie Gumieńce-Brama Portowa kursować będą autobusy. I one właśnie zajmą wspomnianą zatokę parkingową przy ul. Ku Słońcu.

- Przy ul. Kazimierskiej będzie jedynie przystanek do postoju technicznego, a przystanek zarówno dla wsiadających i wysiadających na wysokości ul. Kwiatowej - tłumaczy Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy ZDiTM w Szczecinie. - Zgodnie z prawem o ruchu drogowym zatrzymywanie pojazdów w zatoce przystanku lub w odległości do 15 m od niej jest zakazane.

Oznacza to, że na czas remontu te miejsca parkingowe "tracą ważność". Miasto nie widzi w tym problemu, bo zostały wybudowane przez miasto i nie są prywatną własnością.

- W sytuacji awaryjnej można zastąpić je np. przystankiem autobusowym - dodaje Szymon Wasilewski.

Problem z pewnością jednak zauważą mieszkańcy, którzy niemal do końca października (bo tyle ma potrwać remont torowiska w ul. Bolesława Krzywoustego), nie będą mieli gdzie zostawiać swoich aut. Gorąca dyskusja na ten temat w Internecie trwa od środowego wieczoru. ©℗

Tekst i fot. ToT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pieszy
2017-09-15 08:24:50
Przy Ku Słońcu nigdy nie powinno być parkingu dla aut mieszkańców z Kazimierskiej. Powinni się zmieścić na swoim terenie. Część z nich nie umie się zachować. Zastawiają odchudzony chodnik autami, parkując w poprzek, albo zostawiają otwarte drzwi (bo muszą przewietrzyć auta), wiedząc że tymi drzwiami zastawiają światło chodnika. Nie było osiedla, nie było kłopotów. Był szeroki chodnik dla pieszych (teraz jest parking, i ścieżka rowerowa i chodnik na tej samej szerokości pasa drogowego i ciągłe pretensje, że nie mają gdzie parkować.
kasa
2017-09-15 07:04:14
Kto tutaj kłamie: mieszkaniec tej ulicy, który mówi, że parking zbudowano z pieniędzy wspólnot i dewelopera, czy ZDiTM, który mówi, że parking jest miejski?
Martin
2017-09-15 02:04:03
Yyyy mieszkam na kazimierskiej (i w cale nie jestem dumny) ale parking przy ku sloncu byl wybudowany z pieniedzyw spolnot i dewelopera. Wiec co ma zditm do tego parkingu ? Rownie dobrze moga zrobic przystanek yechniczny na parkingu biedronki albo lotosu. Na jedno wyjdzie.
Kasa
2017-09-14 23:39:23
CI KREDYTOWICZE Z KAZIMIERSKIEJ JUZ DAWNO NIE MIELI GDZIE PARKOWAC WIEC PEWNIE I TAK TEGO NIE ODCZUJĄ.P.S dobrze ZDiTM

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA