środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Auto członka komisji z plakatem kandydata

Auto członka komisji z plakatem kandydata

Auto członka komisji z plakatem kandydata
Data publikacji: 2020-07-12 12:33
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-20 13:13
Wywietleń: 1442 464413

Obok lokalu wyborczego na szczecińskim Niebuszewie stał rano samochód z plakatem oraz naklejką z imieniem nazwiskiem jednego z kandydatów na urząd prezydenta RP. Interweniowała policja.

Jak się okazało, tak oznakowanym samochodem przyjechał jeden z członków komisji obwodowej. Po policyjnej interwencji mężczyzna zdjął naklejkę z auta i schował plakat.

Przypomnijmy, że podczas ciszy wyborczej nie wolno zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień, rozpowszechniać materiałów wyborczych (np. roznosić ulotek, naklejać plakatów bądź bannerów), publikować sondaży wyborczych, emitować programów bądź audycji z udziałem kandydata.

(isz)

Fot. Marta Teszner (arch.)

Komentarze

do Jeździł jeden taki
A który polityk kiedykolwiek zrealizował jakiekolwiek frazesy, którymi zdobywał głosy? Właściciel Cayenne jest na tyle cwany, że wie, że mu z trzaskowskim wpadnie więcej do korytka i kupi sobie drugie takie autko ze swojej ciężkiej i uczciwej pracy
2020-07-14 07:24:01
lico
Miał prawo wyrażać swoje poglądy. Ja dzisiaj ściągnę baner ze swojego muru.
2020-07-13 09:50:21
Jeżdził jeden taki
Porsche Cayenne z nakładką "Trzaskowski 2020" - byłem zdziwiony że akurat na takim samochodzie wyraża się poparcie dla kogoś kto chce nie tylko eliminować samochody nieprzyjazne ekologi (Cayenne to najwyższa klasa emisji) ale w ogóle samochody jako takie z przestrzeni publicznej (postulaty zielonej lewicy które (z)realizuje Rafał Trzaskowski). To tak jakby indyk zbierał głosy poparcia po to by tydzień ograniczyć do soboty i niedzieli...
2020-07-13 08:47:18
komm
A czego wy się spodziewacie? Że członkowie komisji wyborczych powinni być bezpartyjni? Nawet sędziowie, choć oficjalnie nie są w partii, to mają swoje sympatie polityczne. I tak ciężko było znaleźć chętnych do pracy w komisjach, żeby jeszcze wybrzydzać i szukać tych idealnych, neutralnych politycznie, sprawiedliwych i obiektywnych. Nie w tym kraju. Po prostu trzeba bardzo surowo karać takie wykroczenia. Zwłaszcza kogoś, kto z racji pełnionej funkcji powinien znać przepisy. A skończy się pewnie na pouczeniu lub drobnej grzywnie. Choć zgadzam się z wcześniejszym komentarzem, że tylko idiota zagłosuje na tego, czyj plakat zobaczy jako ostatni...
2020-07-12 18:44:38
czytam
Taki nieświadomy ? . Czy nie powinien być wydalony ze składu komisji - najlepiej dożywotnio ? Do tego grzywna .
2020-07-12 18:13:26
Wszystko jasne.
Nitras przyjechał do Szczecina oddać głos.
2020-07-12 14:39:13
lolek
Kolego jerzyn pisze się NIELEGALNIE, mógł nakleić przed ciszą wyborczą ale po ciszy musi zdjąć. Takim fanatykom lemingom nie powinni pozwalać liczyć głosów
2020-07-12 14:12:43
To jest ogólnie głupie
Nie wiem, jaki trzeba mieć stan umysłu, żeby zagłosować na tego kandydata, czyj plakat się ostatnio widziało.
2020-07-12 14:04:32
jerzyn
A jak nakleił w wtorek lub przed ciszą wyborczą to też nie legalnie
2020-07-12 13:20:43
Jan66
I jak taki będzie liczył głosy? Sprawiedliwie czy oszukiwał?
2020-07-12 12:43:37