Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Kilkanaście wykroczeń w związku z wyborami w regionie

Data publikacji: 2019-10-13 14:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-13 14:55
Kilkanaście wykroczeń  w związku z wyborami w regionie
 

Na Pomorzu Zachodnim policja zarejestrowała kilkanaście wykroczeń związanych z trwającymi wyborami; chodzi głównie zrywanie i zaklejanie plakatów wyborczych kandydatów – poinformowała w niedzielę komisarz Mirosława Rudzińska z zachodniopomorskiej policji.

- Policjanci od początku trwania ciszy wyborczej zarejestrowali w województwie kilkanaście wykroczeń związanych z wyborami" – powiedziała komisarz Rudzińska. Jak dodała, policjanci ukarali mandatami kilka osób. - W większości wykroczenia dotyczyły zrywania i zaklejania plakatów wyborczych – wyjaśniła komisarz Rudzińska.

Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Szczecinie i Koszalinie poinformowały, że głosowanie przebiega bez zakłóceń. W sobotę jeden z kandydatów zawiadomił policję o złamaniu ciszy wyborczej przez jedną ze szczecińskich rozgłośni radiowych.

W niedzielę od 7.00 do 21.00 w Polsce odbywają się wybory do Sejmu i Senatu. Od północy z piątku na sobotę obowiązuje cisza wyborcza, która potrwa do zakończenia wyborów. Jeśli żadna z obwodowych komisji wyborczych nie przedłuży głosowania, cisza wyborcza zakończy się w niedzielę o godz. 21.00 W tym czasie zabronione jest publikowanie sondaży, agitowanie na rzecz kandydatów. Zakaz obowiązuje też w internecie. Za złamanie ciszy grozi nawet 1 mln zł grzywny.

(pap)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ