piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Atrakcyjny Dzień Olimpijczyka w Suchaniu

Atrakcyjny Dzień Olimpijczyka w Suchaniu

Atrakcyjny Dzień Olimpijczyka w Suchaniu
Data publikacji: 2017-05-12 17:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:40
Wywietleń: 1841 255267

„Sporty naszych dziadków" - to hasło piątkowych (12 maja) obchodów Zachodniopomorskich Wojewódzkich Dni Olimpijczyka w Zespole Szkół Publicznych w Suchaniu. Dzięki rozgrywkom, przygotowanym i wykonanym z wielką dbałością o szczegóły przez nauczycieli i uczniów szkoły, starsi widzowie przenieśli się do czasów swego dzieciństwa, a młodzi poznali zabawy podwórkowe Polaków z lat 60., 70. i 80. 

Mnóstwo śmiechu i pozytywnych emocji, a niektórym nawet okazji do wspomnień dostarczyli uczniowie i nauczyciele szkoły, którzy z dużym zaangażowaniem prezentowali w sali gimnastycznej dawne gry podwórkowe, m.in. w kapsle, gumę, „szczura", palanta, klasy, cymbergaja, piłkę nożną i toczenie na wyścigi kół od roweru. W klimat epoki z czasów PRL dodatkowo wprowadziły również publiczność świetnie dobrana scenografia, przebrania sportowców, przemyślany scenariusz imprezy oraz… pajdy chleba ze smalcem, kiszonym ogórkiem i czerwona oranżada, którymi chętnie częstowano gości w trakcie występów artystycznych. Ale „sporty naszych dziadków" to tylko jeden z elementów obchodów Dni Olimpijczyka. Nie zapomniano przy tym także o ceremoniale olimpijskim, prezentacji tematycznych wystaw i filmów wspomnieniowych oraz pogawędkach z obecnymi na uroczystości olimpijczykami: Dorotą Brzozowską, Markiem Kolbowiczem, Krzysztofem Pierwienieckim, Wojciechem Matusiakiem oraz trenerem olimpijskim Krzysztofem Krupeckim. Patronem medialnym obchodów Zachodniopomorskich Wojewódzkich Dni Olimpijczyka jest „Kurier Szczeciński". ©℗

Tekst i fot. (gra)

Na zdjęciu: Obchody Zachodniopomorskich Wojewódzkich Dni Olimpijczyka w Zespole Szkół Publicznych w Suchaniu urozmaicił pokaz popularnych gier i zabaw podwórkowych sprzed lat.

Atrakcyjny Dzień Olimpijczyka w Suchaniu Atrakcyjny Dzień Olimpijczyka w Suchaniu Atrakcyjny Dzień Olimpijczyka w Suchaniu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie