Wtorek, 26 września 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

Arkonka wciąż oblegana

Data publikacji: 06 września 2016 r. 17:24
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Arkonka wciąż oblegana
 

Sto trzydzieści tysięcy biletów sprzedano tego lata na Arkonce. To właśnie jedyne tego rodzaju kąpielisko w Szczecinie miało najwyższą frekwencję. Największe obłożenia na Arkonce odnotowano tuż przed pierwszym dzwonkiem szkolnym - 28 sierpnia. Wtedy wydano 7,5 tysiąca wejściówek.

- Kilka razy zdarzyło się, że mieszkańcy musieli zaczekać aż inni wyjdą z terenu Arkonki, ten pomieścić może 5 tysięcy osób. Dobrym rozwiązaniem okazało się uruchomienie piątej kasy, obsługiwana była od strony parkingu, pierwszeństwo miały w niej osoby niepełnosprawne - informuje Andrzej Kus, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie.

Kapryśna aura sprawiła, że ludzi na Arkonce było jednak mniej niż w ubiegłym roku - wtedy tylko do 20 sierpnia rozeszły się 172 tys. biletów. Teraz 32 tys. osób wypoczywało tutaj w czerwcu, 54 tys. osób w lipcu, pozostali zaś do 4 września. Te liczby jednak i tak są spektakularne, jeśli weźmie się pod uwagę jeziora Dąbie i Głębokie oraz Dziewoklicz. I tak nad pierwszym z nich było 16 tysięcy osób, nad drugim - 30 tys. osób, a leniuchowanie nad dopływem Odry wybrało 20 tys. osób.

Przypomnijmy, że na strzeżonych przez szczecińskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe kąpieliskach nie doszło do żadnego utonięcia. Te zdarzyły się niestety w jeziorze Głębokim, przy czym obaj mężczyźni - ofiary wybrali pływanie wieczorem, na odcinkach niepilnowanych przez ratowników. ©℗

(kol)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pytanie
2016-09-07 14:06:03
limit 5 tysięcy miejsc na ponad 400 tysięcy mieszkańców Szczecina ty stanowczo za mało! co z tym aquaparkiem?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA