Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Arkonka w połowie sezonu

Data publikacji: 10 sierpnia 2015 r. 10:39
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:27
Arkonka w połowie sezonu
 

Kiedy wysokie temperatury stają się bardzo dokuczliwe, jednym z najlepszych pomysłów na odpoczynek w Szczecinie jest wizyta na Arkonce.

Ci, którze chcą odetchnąć od miejskich tropików mogą wybrać się do Lasu Arkońskiego, gdzie od 5 czerwca trwa sezon w kompleksie rekreacyjnym Arkonka. Na jego terenie odwiedzający cztery niecki basenowe, trzy zjeżdżalnie, korty dla tenisa i badmintona, boiska dla siatkówki, sztuczna plaża, skatepark i nawet siłownia.

- Tylko w pierwszych miesiącach funkcjonowania kompleks był odwiedzany ponad 300 tysięcy razy – mówi Karol Lament, kierownik obiektu. 

Każdego słonecznego dnia kompleks miejski cieszy się dużą popularnością. Czwartkowe południe okazało się godziną szczytu. Większość klientów Arkonki to ludzie młodzi.

- Jestem na Arkonce drugi raz. W zeszłym tygodniu świętowaliśmy tutaj z koleżankami moje urodziny, i bardzo nam się spodobało – mówi Marta Zimnicka. – Uwielbiam to, że baseny są pod otwartym niebem. Ale kolejki na zjeżdżalnie są koszmarne.

- Do tej pory żadnych minusów tu nie widzę – uważa Adrian Lemankowski. – Ludzi jest za dużo, ale mi to nie przeszkadza.

Wielu korzystających to rodziny z  dziećmi.

- Pewnie lepiej było by nad morzem. Tu jest bardzo ciasno w porównaniu z bałtycką plażą, ale wnukowi wszystko się podoba, szczególnie zjeżdżalnie. – mówi Beata Szymoniak.

- Przyszłam razem z rodziną i jestem bardzo niezadowolona. Teren jest brudny, a do toalety boję się wejść, bo tam same kałuże i piasek. Wszystko jest nowoczesne, ale przy takiej liczbie ludzi  widać, że  obsłudze trudno jest zadbać o czystość – uważa Anna Kołtuniak.

Natalia KHMUROVA

Fot. R.STACHNIK

Na zdj.: W każdy słoneczny dzień na szczecińskiej Arkonce, trudno znaleźć wolne miejsce tak na brzegu, jak i w wodzie

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA