Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Arkonka przygotowuje się do sezonu

Data publikacji: 31 maja 2019 r. 06:55
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:41
Arkonka przygotowuje się do sezonu
 

Prognozy mówią o wysokich temperaturach – od 22 stopni w piątek (mimo możliwych przelotnych opadów), przez 24 w sobotę i 26 w niedzielę aż po 29 stopni Celsjusza w poniedziałek. Do sezonu przygotowuje się już kąpielisko Arkonka.

– Czyszczone są aktualnie baseny, urządzane stanowiska kasowe – wyjaśnia Andrzej Kus, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie. – Prowadzone są również końcowe przygotowania do wdrożenia biletu mobilnego. Za pomocą aplikacji Mobilna Karta Miejska od soboty będziemy mogli dokonać zakupu wejściówki właśnie przez internet. Tego dnia pojawi się określona pula biletów dostępna przez aplikację. Ograniczenie spowodowane jest względami bezpieczeństwa. Arkonka ma określony poziom maksymalnej frekwencji, czyli pięć tysięcy osób.

Arkonka będzie otwarta od 1 czerwca do 1 września – jeśli pogoda pozwoli, sezon może zostać przedłużony do 15 września. W czerwcu i lipcu godziny otwarcia to 10-20 od poniedziałku do czwartku oraz 10-21 od piątku do niedzieli. W sierpniu i wrześniu godziny 10-20 obowiązywać będą cały tydzień.

Na kąpielisko będzie można się dostać z dwóch stron – wejściem głównym oraz od parkingu. Bramka od strony parkingu do 20 czerwca będzie czynna tylko w weekendy do godziny 14, jednak później, już do końca sezonu, będzie można z niej korzystać przez cały czas, kiedy Arkonka jest otwarta.

Oprócz wody kompleks oferuje korty do tenisa (15 zł za godzinę) i badmintona (5 zł za godzinę). Inne dostępne atrakcje to miejsca do grillowania, skatepark, sztuczna plaża czy boiska do siatkówki plażowej. Czynne będą też pawilony handlowe, a nowością w tym roku będzie niewielki park trampolin.

Dla dzieci do lat siedmiu wejście jest bezpłatne. Dla dzieci od 7 do 13 lat wejściówka kosztuje złotówkę. Bilet ulgowy dla starszych uczniów, studentów i emerytów to 5 złotych, a normalny – 10 zł.

* * * 

W ubiegłym sezonie Szczecińską Majorkę odwiedziło ponad 210 tysięcy osób. Czy w tym roku Arkonka ugości jeszcze więcej mieszkańców oraz turystów? Okaże się niebawem. 

(isz)

Fot. ZUK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pogodno
2019-05-31 17:42:16
Znowu wszystkie chodniki i trawniki zostaną rozjechane przez samochody, bo cięzko przejść 200 metrów z Netto Areny
higiena
2019-05-31 16:51:02
Czy zarządca basenu zacznie kiedyś stosować płyn , który barwi wodę w kontakcie z moczem ? Teraz to strach wejść do wody bo sikanie w wodzie, szczególnie przez dzieci to istna plaga

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA