poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Arkonka latem i zimą

Arkonka latem i zimą

Arkonka latem i zimą
Data publikacji: 2017-09-25 15:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:51
Wywietleń: 1766 293727

Szczecińską Arkonkę w zakończonym sezonie letnim odwiedziło prawie 118 tysięcy osób. Od 1 grudnia, wcześniej niż w latach minionych, przy kompleksie zacznie działać lodowisko.

Od tygodnia baseny na Arkonce zostały wyłączone z użytkowania. Wstęp na kompleks teraz jest bezpłatny przez siedem dni w tygodniu w godzinach 10-18. Dostępne są: siłownia pod chmurką, plac zabaw, boiska do plażowej piłki siatkowej, grillowisko, sztuczna plaża czy stoły do tenisa stołowego oraz szachów. Można korzystać ze skateparku, kortów (15 zł za godzinę gry). Wejście na teren kompleksu pozostaje przez bramki główne z kasami. Wyłączona jest ta, która znajduje się przy parkingu od ul. Arkońskiej (płatny 1 zł za godzinę).

Rozpoczęły się przygotowania do uruchomienia lodowiska. Przed sezonem wymaga przeglądów instalacja i urządzenia chłodzenia tafli. Jak co roku urządzone ono będzie na płycie skateparku. Urządzenia dla skateowców zostaną zdemontowane na przełomie października i listopada. Następnie na Arkonkę zwiezione będą bandy do wygrodzenia terenu lodowiska. Rozpocznie się wówczas napuszczanie wody i przygotowywanie tafli.

Lodowisko ma działać – według zapowiedzi ZUK – od początku grudnia do 28 lutego 2018 roku w godz. 9-21. Ceny biletów pozostaną bez zmian. Za godzinny bilet ulgowy zapłacimy 8 zł (dla uczniów, studentów do 26. roku życia, emerytów i rencistów – po okazaniu ważnej legitymacji), za bilet normalny 12 zł. Czas naliczany będzie za rzeczywisty pobyt na tafli. Dla chętnych w sprzedaży mają być też karnety: normalne za 100 zł i ulgowe za 60 zł (do wykorzystania na 10 godzin).

(mw)

Fot. ZUK

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie