piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Areszty i zarzuty zabójstwa

Areszty i zarzuty zabójstwa

Areszty i zarzuty zabójstwa
Data publikacji: 2017-02-23 17:10
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:17
Wywietleń: 404 216838

Policjanci ze Świdwina zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo 49-latka. Pierwszy z nich trafił do policyjnego aresztu już po kilku godzinach od zdarzenia, pozostali niedługo po nim. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił postawić im jeden z najpoważniejszych zarzutów - dokonanie zabójstwa. Sąd zastosował wobec wszystkich tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło na początku tego tygodnia na terenie Świdwina. Do policjantów dotarło zgłoszenie, że przy jednym ze śmietników znajdujących się w mieście znalezione zostało ciało mężczyzny. Funkcjonariusze  ustalili jego tożsamość.

49- letni mieszkaniec Świdwina miał obrażenia głowy. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji, a policjanci przydzieleni do tej sprawy pod nadzorem prokuratury zajęli się wyjaśnianiem okoliczności mordu. Ustalili, że mężczyzna przed śmiercią piłł alkohol z innymi osobami. Z przeprowadzonych oględzin zwłok i zabezpieczonych śladów kryminalistycznych wynikało, że mogło dojść do zabójstwa.

- Kilka godzin od zgłoszenia zatrzymany został pierwszy z podejrzewanych, następnego dnia pozostali dwaj biesiadnicy zakrapianej alkoholem imprezy. Wszyscy byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu. Świdwińscy funkcjonariusze w tym czasie zbierali materiał dowodowy - poinformowała asp.szt. Irena Kornicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Po wytrzeźwieniu 28-, 41- i 49-latek zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut zabójstwa. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 25 lat pozbawienia wolności albo karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Sąd zastosował wobec  podejrzanych tymczasowy areszt  na 3 miesiące.

(mw)

Fot.: KWP w Szczecinie

 

Komentarze

M.Dem.
Do "D". No, społeczeństwo nie potrzebuje degeneratow, prawda. ALE ICH ZABÓJCÓW JESZCZE BARDZIEJ NIE POTRZEBUJE. Człowieka można zepchnąć na dno, zdegenerowac. Ale o jego losie/życiu nie może zdecydować ZBRODNIARZ (pod tytulem oczyszczania społeczenstwa z bezdomnych i degeneratow). Od tego sa (powinny byc) kwalifikowane sluzby społeczne.
2017-02-25 17:28:03
D
Społeczeństwo nie potrzebuje takich degeneratów.
2017-02-23 18:00:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy