Piątek 21 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Budowa ronda i mandaty [FILM]

Data publikacji: 2017-02-21 11:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:29
Budowa ronda i mandaty
 

Trwa budowa ronda przy ulicach: Łubinowej, Nałkowskiej, Przelotowej i Handlowej w Szczecinie. Choć przez przebudowywane skrzyżowanie nie można przejeżdżać, wielu kierowców nie respektuje zakazów. Posypały się mandaty.

Tu się łączą drogi prowadzące na duże osiedla prawobrzeża: Bukowe, Słoneczne, Majowe. Modernizacja skrzyżowania polega na wybudowaniu małego ronda o średnicy 22 m; średnica wyspy środkowej – 10 m. Do tej pory jezdnią z pierwszeństwem była tu ul. Łubinowa przechodząca w Handlową, a kierowcy jadący z ul. Nałkowskiej lub Przelotowej musieli czekać, czasami w długich kolejach.

Budowa właściwie dobiega już końca, widać już fundament przyszłego ronda, pozostało jeszcze m.in. afsaltowanie, oznakowanie itp. Trwająca od końca stycznia inwestycja jest pewnym utrudnieniem dla kierowców, np. aby dojechać z osiedla Majowego na Bukowe, należy przejechać przez Kijewo. Na każdej ulicy prowadzącej w rejon skrzyżowania obowiązują objazdy (odpowiednio oznakowane). Lecz kierowcy notorycznie łamią zakaz wjazdu na teren budowy, zwłaszcza dojeżdżający z ul. Przelotowej lub Łubinowej. Niektórzy z nich decydują się ominąć przeszkody, jadąc przez pętlę autobusową. Wielu z nich zostało ukaranych mandatem. – Czasami policja staje na pętli i kasuje wjeżdżających. Wczoraj było chyba z dziesięć takich przypadków. Ponoć dostają nawet po 300 zł – mówi jeden z pracowników budowy.

– W dniu 31 stycznia 2017 r. były tam nasze pierwsze interwencje. Działają też patrole straży miejskiej. Z uwagi na te sygnały załogi na terenie prawobrzeża pomiędzy innymi interwencjami reagują na popełniane tam wykroczenia drogowe. – mówi asp. szt Irena Kornicz z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Tymczasem od poniedziałkowego poranka w związku z pracami czasowo przeniesiono przystanek linii 77, 66 i 532 przy ul. Łubinowej (kierunek ul. Struga). Został on przesunięty o około 50 m w stronę ul. Struga. ©℗

Tekst i fot. Szymon WASILEWSKI

Na zdj.: Kierowcy notorycznie łamią zakaz wjazdu na teren budowy.

Film: Szymon WASILEWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Honorat
2017-02-21 16:59:24
Robert - chyba żarty się pana trzymają. Połowa ronda drożna? Przy tej średnicy ronda? Ja nie wiem, czy po udrożnieniu całego ronda będą się tam mogły bez kolizji mijać większe auta z autobusami. Kto się zgodził na budowę ronda o takiej średnicy? Jak by miejsca nie było, ale jest - od strony Majowego jest taki plac, że można byłoby dwukrotnie większe rondo zbudować. Jeśli chodzi o oznakowanie, to teraz nie jest najgorzej. Na początku było bardzo kiepsko. Od strony Łubinowej znak "D4a Droga bez przejazdu", zamiast przed skrzyżowaniem z ul. Maciejowicką, umieszczono 20 metrów dalej.Na początku Łubinowej od ul. Struga nie było tablicy "Objazd". Teraz jest lepiej. Od strony Ronda Klęskowo znaki są umieszczone po obu stronach jezdni, dodatkowo jest tabliczka "Objazd" a i tak niektórzy wjeżdżali w Handlową. Niektórzy zawracali na widok znaku "B1", inni pchali się na siłę przez budowę. W końcu budowlańcy się zdenerwowali i na ulicach Handlowej, Przelotowej i Łubinowej postawili pracowników w odblaskowych kamizelkach, którzy zawracali namolnych kierowców. Nie wiem, czy wśród tych kierowców więcej było gamoni nie zauważających znaków drogowych czy więcej bezczelniaków próbujących na wydrę przecisnąć się pomiędzy barierkami, maszynami i robotnikami.
kierowca
2017-02-21 12:59:07
Objazdy są źle oznakowane. Miejscowy zna skróty i sobie poradzi. Ten kto nie zna to nakręci kilometrów, zużyje paliwo i zanieczyści środowisko. Trasę z Majowego na Bukowe przez Kijewo wymyślił chyba jakiś właściciel stacji benzynowej
gość
2017-02-21 12:29:15
A moze coś na temat skandalicznej organizacji objazdów(a raczej ich braku) tej budowy?
Robert
2017-02-21 12:22:48
No dobrze, to nie można było tak zorganizować prac budowlanych, aby połowa ronda była drożna? Na pewno można było ale ZDTiM ma mieszkańców głęboko w d. i dał pozwolenie na zamknięcie całej ulicy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA