Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Rowerowy złodziej

Data publikacji: 01 grudnia 2015 r. 14:25
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Rowerowy złodziej
 

Czy apel o poszukiwaniu skradzionego roweru, powielany na jednym ze społecznościowych portali, policja może traktować jak doniesienie o popełnieniu przestępstwa? Powinna. Bo dzięki temu może skutecznie służyć i pomagać, jak choćby ostatnio w odzyskaniu skradzionego roweru.

Charakterystyczny jednoślad, wart 2,5 tysiąca złotych, dwa dni temu został skradziony jednemu ze szczecinian. Poszkodowany anons z tą informacją oraz prośbą o pomoc w jego odzyskaniu umieścił na jednym ze społecznościowych portali. Trafiła także do funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, którzy opodal dworca PKP dostrzegli mężczyzną z takimż rowerem. I go zatrzymali.

- 43-latek początkowo twierdził, że kupił jednoślad w jednym z lombardów pół roku temu. Nie potrafił jednak dokładnie sprecyzować, kiedy i w jakim miejscu - wspomina asp.szt. Anna Gembala z zespołu prasowego KWP w Szczecinie. - Przybyły do komisariatu właściciel roweru potwierdził, że to na pewno jest jego własność. Wtedy zatrzymany mężczyzna przyznał się do kradzieży. Wyjaśnił, że przeciął linkę, którą rower był przypięty do metalowej obręczy.
Sprawcą kradzieży okazał się mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(an)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Brawo OP
2015-12-02 21:27:08
OP potrafi potraktować ogłoszenie jak zgłoszenie a na komisariacie pogodno odmawiają przyjęcia zgłoszenia od zawiadamiającego.
Gargamel
2015-12-01 16:00:35
Powinni go bezwzględnie na 5 lat wsadzić do pierdla i niech zapierdziela przy sprzątaniu w zamian za miskę zupy i ewentualnie papierosy. Z drugiej strony, roweru, jakiegokolwiek nie powinno się przypinać jakąkolwiek linką. Dobre zabezpieczenie typu u-lock jest na pewno bezpieczniejsze od marketowych linek za 10 zł.
Polityka
2015-12-01 13:59:16
Możliwe, że ten złodziej w przyszłości zajmie się polityką, jak to drzewiej bywało :-)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA