wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rowerowy złodziej

Rowerowy złodziej

Rowerowy złodziej
Data publikacji: 2015-12-01 14:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 1727 43485

Czy apel o poszukiwaniu skradzionego roweru, powielany na jednym ze społecznościowych portali, policja może traktować jak doniesienie o popełnieniu przestępstwa? Powinna. Bo dzięki temu może skutecznie służyć i pomagać, jak choćby ostatnio w odzyskaniu skradzionego roweru.

Charakterystyczny jednoślad, wart 2,5 tysiąca złotych, dwa dni temu został skradziony jednemu ze szczecinian. Poszkodowany anons z tą informacją oraz prośbą o pomoc w jego odzyskaniu umieścił na jednym ze społecznościowych portali. Trafiła także do funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, którzy opodal dworca PKP dostrzegli mężczyzną z takimż rowerem. I go zatrzymali.

- 43-latek początkowo twierdził, że kupił jednoślad w jednym z lombardów pół roku temu. Nie potrafił jednak dokładnie sprecyzować, kiedy i w jakim miejscu - wspomina asp.szt. Anna Gembala z zespołu prasowego KWP w Szczecinie. - Przybyły do komisariatu właściciel roweru potwierdził, że to na pewno jest jego własność. Wtedy zatrzymany mężczyzna przyznał się do kradzieży. Wyjaśnił, że przeciął linkę, którą rower był przypięty do metalowej obręczy.
Sprawcą kradzieży okazał się mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(an)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Brawo OP
OP potrafi potraktować ogłoszenie jak zgłoszenie a na komisariacie pogodno odmawiają przyjęcia zgłoszenia od zawiadamiającego.
2015-12-02 21:27:08
Gargamel
Powinni go bezwzględnie na 5 lat wsadzić do pierdla i niech zapierdziela przy sprzątaniu w zamian za miskę zupy i ewentualnie papierosy. Z drugiej strony, roweru, jakiegokolwiek nie powinno się przypinać jakąkolwiek linką. Dobre zabezpieczenie typu u-lock jest na pewno bezpieczniejsze od marketowych linek za 10 zł.
2015-12-01 16:00:35
Polityka
Możliwe, że ten złodziej w przyszłości zajmie się polityką, jak to drzewiej bywało :-)
2015-12-01 13:59:16

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie