wtorek, 23 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Areszt dla nauczyciela za współżycie z małoletnią

Areszt dla nauczyciela za współżycie z małoletnią (akt. 1)

Areszt dla nauczyciela za współżycie z małoletnią
Data publikacji: 2018-11-29 19:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Wywietleń: 2555 364337

Nauczyciel fizyki został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Jest podejrzany o molestowanie i obcowanie płciowe ze swoją uczennicą.

60-letni mężczyzna pracował jako nauczyciel w jednej ze szczecińskich szkół podstawowych (uczył również klasy gimnazjalne). Był dobrym fizykiem. Jak się dowiedzieliśmy, rodzice na niego nie narzekali. Ale byli ostrożni.

- Już w poprzednim roku szkolnym dotarła do mnie plotka, że ma dziwne podejście do dziewczynek - opowiada mama jednej z uczennic. - Dlatego nie zgodziłam się, by córka chodziła do niego na kółko fizyczne. A na zaliczenia miała chodzić w grupie, z innymi uczniami.

O popełnieniu przez niego przestępstwa dyrekcję szkoły powiadomili rodzice pokrzywdzonej. Nauczyciel natychmiast został odsunięty od wykonywania obowiązków. O sprawie poinformowano policję, kuratorium i Urząd Miasta. Mężczyzna został zatrzymany. Prokurator przedstawił mu już zarzut: obcowanie płciowe z małoletnią. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Nieoficjalnie mówi się, że do zbliżenia nauczyciela z uczennicą doszło w szkolnym kantorku. Dziewczynka ma (prawdopodobnie) 15 lat. Dziecku i rodzicom zaproponowano pomoc psychologiczną - zostali skierowani do Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Ze względu na dobro nieletniej pokrzywdzonej prokuratura nie podaje szczegółów sprawy, ale przyznaje, że w prokuraturze toczy się tego typu postępowanie. Podobno sprawdzane jest, czy do przestępstwa dochodziło częściej niż raz i, czy jest więcej pokrzywdzonych.

Urząd Miasta, czyli organ sprawujący opiekę nad szkołą, odmówił komentarza na ten temat.

(lw)

Fot. arch.

Komentarze

Magdalena
dziewczyna dopiero co skończyła 15 lat - dwa miesiace wczesniej nazywane by to było pedofilią - zatem czym to się rózni? ... to jest tragedia dla tej dziewczynki i jej rodziny. Te oszczerstwa ze za oceny ze sie mści ze to , ze tamto.... ludzie zachowują sie jak zwierzęta. JEszcze troche i wpedzicie ja w poczucie winy - o to chodzi? a facet bedzie sie dalej wypierał - mimo ze pokrzywdzonych moze byc wiecej. Faceta na Policje zawiezli rodzice a dopiero potem została poinformowana szkoła. Przestańcie patrzec na niego jak na staruszka - bo daleko mu do takiego wizerunku - to jest potwór !!!
2018-12-04 08:26:56
lata
a ile lat ma ta pokrzywdzona?
2018-11-30 10:18:08
Adam O.
Napisałem imię i nazwisko tego nauczyciela ale Kurier odrzucił mój komentarz. Ktoś inny napisał czego uczył i w jakiej szkole. I te z usunięto komentarz. A może pomogło by to, inne pokrzywdzone dzieci by się mogły zgłaszać. A rodzice mogli by wiedzieć co się dzieje...
2018-11-30 09:55:10
tuli panek
no teraz niech się Urząd Miasta szykuje na 1 000 000 odszkodowania i dożywotnia rentę, tak jak w przypadku księdza ze Stargardu który urodził się i wychował w Szczecinie.
2018-11-30 09:53:52
do @ nie nowoczesny
- debilku, nie nowoczesny pisze się razem - przymiotnik.
2018-11-30 09:24:22
m
Ja widze informacje na tej stronie " podejzany o pedofilie aresztowany " :) Jak sie domyslam do innej szkoly przeniesiony nie bedzie .
2018-11-30 07:35:39
Bartek
Nie żebym bronił kościóła bo to instytucja, którą najbardziej obchodzi jej wlasny los, ale fakt że gdyby było o księdzu to pojawiłoby się hasło pedofilia...
2018-11-29 22:21:59
nie nowoczesny
to teraz film o tym i sąd oraz kary pieniężne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2018-11-29 20:36:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie