Niedziela, 14 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Apel przy tablicach kapitanów

Data publikacji: 13 czerwca 2024 r. 14:55
Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2024 r. 21:28
Apel przy tablicach kapitanów
Tablicę upamiętniającą kapitana Maciejewicza odsłonięto na osiedlu Reda w ub. roku. Fot. Elżbieta KUBOWSKA  

W piątek (14 czerwca) o godz. 12 rozpocznie się Apel Pamięci na osiedlu Reda – przy tablicy kpt. ż.w. Konstantego Maciejewicza na skwerze przy ul. Konstantego Maciejewicza oraz przy tablicy kpt. ż.w. Antoniego Ledóchowskiego przy ul. Antoniego Ledóchowskiego. Uroczystość będzie jednym z wydarzeń składających się na Kapitańskie Dni Morza, organizowane drugi rok z rzędu przez Szczeciński Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej.

Przypomnijmy, że tablice poświęcone słynnym kapitanom odsłonięto w ubiegłym roku. Obydwaj zasłużeni ludzie morza byli twórcami szkolnictwa morskiego w powojennym Szczecinie i nietuzinkowymi postaciami. Pomysłodawcą upamiętnienia ich w ten sposób jest kpt. ż.w. Włodzimierz Grycner, przewodniczący Szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej.

Identyczne tablice kapitanów Maciejewicza i Ledóchowskiego stoją na skwerze Kapitanów obok Starej Rzeźni.

Dodajmy, że w programie Kapitańskich Dni Morza jest szereg spotkań i festynów, o których będziemy informować. Zwieńczenie obchodów nastąpi 30 czerwca. ©℗

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kto po wojnie
2024-06-14 13:04:06
nie chciał pracować dla PRL ,to do piachu ! Tak było zajadłe komuchy ? Owszem , trzeba było żyć , trzeba było karku schylić i się nie stawiać ! Nie rozumiem tylko po co to robić , jak udało się " obalić " komunę ! Niestety jak mówił obecny lider czerwonych do innego gnoja:myśmy sie z Wami dogadali ! i taka prawda Józef Grzyb lży mundur polskiego żołnierza , a Sędzina z Kasty , Go uniewinnia . Wybory pokazały , że trzeba być ostrożnym , bo komunistów i UB-ków jest więcej niż Polaków !Cicho być!
Można było?. Można
2024-06-14 09:01:06
Przeczytałem życiorys Pana Konstantego Maciejewicza. Można było być prawym przez całe życie?. Można. Zaczynał w carskiej Rosji, potem pracował w II RP, potem pracował dla dobra Polski za komuny.
Alicja
2024-06-14 06:50:08
Chyba były kpt. ż.w., no chyba, że cały czas ma aktualną książeczkę z aktualnymi uprawnieniami funkcji kpt. ...Kapitanem nie jest się bowiem dożywotnio, a poza tym można mieć dyplom kpt. czyli uprawniający do piastowania tej funkcji na statku ale np. nigdy nie pływać za kpt. i nikt wtedy nie nazywa np. I off kapitanem. ...Nie ma to jak lansik. Czy można ubierać mundur lub jego część jak sie nie jest już kapitanem? Ratownik np. nie może używać stroju ratownika po godzinach
Ludmiła Kopycińska
2024-06-13 21:20:47
szkoda że nie wspomniano o Pani Ludmile która jest jedną z osób szczególnie zaangażowanych w pamięć o morskim Szczecinie. Pozdrawiam Pani Ludmiło.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA