piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Andrzej Strzeboński prezesem SPP

Andrzej Strzeboński prezesem SPP

Andrzej Strzeboński prezesem SPP
Data publikacji: 2016-03-10 15:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 2716 123069

Rada Nadzorcza Szczecińskiego Parku Przemysłowego dokonała wyboru nowego zarządu tej spółki. W postępowaniu konkursowym na stanowisko prezesa SPP wybrano Andrzeja Strzebońskiego. Natomiast wiceprezesem został Marek Bączkowski.

Andrzej Strzeboński ma 60 lat. Jest absolwentem Technikum Żeglugi Śródlądowej oraz Politechniki Szczecińskiej – Instytutu Okrętownictwa (specjalność – okręty). Życie zawodowe związał z gospodarką morską, a ściślej, z przemysłem stoczniowym. Od 1983 r. pracował w szczecińskiej stoczni rzecznej „Odra”, był tam szefem produkcji, a w latach 1990-93 dyrektorem zakładu. Pełnił też funkcję wiceprezesa Stoczni Szczecińskiej Porta Holding. Jesienią ub. roku ubiegał się o mandat poselski z listy Prawa i Sprawiedliwości.

– Nowe stanowisko traktuję jako duże wyzwanie – powiedział nam A. Strzeboński. – Znam te aktywa, mam swoją wizję i zrobię wszystko, by pomóc w reindustrializacji zapowiadanej przez rząd.

Szczeciński Park Przemysłowy to spółka-córka Towarzystwa Finansowego Silesia, które kupiło istotną część majątku dawnej Stoczni Szczecińskiej. Firma zarządza nieruchomościami, ale też sama świadczy usługi portowo-stoczniowe. Na ok. 45 hektarach SPP prowadzi działalność kilkadziesiąt firm i pracuje ponad 2 tys. osób.

– Obecni użytkownicy SPP są wielkim atutem dla tego terenu, dzięki nim infrastruktura cały czas funkcjonuje i może się rozwijać – dodał A. Strzeboński.

W nowym składzie zarząd SPP rozpocznie pracę 14 marca. ©℗

(ek)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

SPP ?
SPP nie tylko mi kojarzy się : Strefa Płatnego Parkowania
2016-03-11 15:12:06
Antoni
Pan Andrzej pewnie jest znakomicie zorientowany w sytuacji Stoczni, ale nie zaszkodzi po gospodarsku przejrzeć co nieco. Domyślam się , że następnym krokiem będzie "odblokowanie upadłości" Porty Holding i na jej bazie reaktywacja nowoczesnej Stoczni, którą chciał i tworzył pan Piotrowski i Grupa Kapitałowa.Nie dane było przetrwać najtrudniejszych chwil jak Polski Rząd ( kto tak naprawdę wie kto wtedy pociągał za sznurki i czy ON był Polski, a nie ubecki )zamiast weprzeć, to wbił w plecy nóż.
2016-03-10 21:40:35
To jakiś
Solidaruch, nic z tego nie będzie.
2016-03-10 20:54:14
Niech poprawni oznakowanie bo ...
W Szczecinie w SPP w wielu miejscach i tak można parkować za darmo. Od 14 lut 2014 miejsce parkinkowe na ktorym mozna pobierać oplaty musi być zonaczone jednoczesnie znakami pionowymi i poziomymi Na odnowionej Niepodległości można parkować za darmo cały rok !!! I nie tylko tam. Płatne miejsce parkingowe od 14 lutego 2014 musi być oznaczone jednocześnie znakami pionowymi i poziomymi (nie z kostki tylko linią) . Opinia z ministerstwa "Wprowadzenie strefy płatnego parkowania wymaga zastosowania znaków drogowych oznaczających wjazd i wyjazd ze strefy oraz oznaczających miejsca postojowe - mówi Piotr Popa, rzecznik MIR. - Miejsce postojowe powinno być oznakowane zarówno znakami pionowymi (D-18 „parking”, D-18a „parking – miejsce zastrzeżone” lub D-18b „parking zadaszony”) jak i poziomymi (P-18„stanowisko postojowe”, P-19 „linia wyznaczająca pas postojowy”, P-20„koperta” lub w przypadku stanowisk postojowych dla osób niepełnosprawnych P-24 „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej”).Postój pojazdu w strefie płatnego parkowania na tak wyznaczonym miejscu obliguje do opłaty za parkowanie, zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych." W necie jest też oficjalne stanowsiko MI dla wojewody Pomorskiego. Google : "parkowanie w strefie ministerstwo wojewoda pomorski" i plik pdf
2016-03-10 20:44:47
Znaczy się...
...."nasz"!!!
2016-03-10 18:28:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie