Środa, 06 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Andrzej Strzeboński prezesem SPP

Data publikacji: 10 marca 2016 r. 15:19
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
Andrzej Strzeboński prezesem SPP
 

Rada Nadzorcza Szczecińskiego Parku Przemysłowego dokonała wyboru nowego zarządu tej spółki. W postępowaniu konkursowym na stanowisko prezesa SPP wybrano Andrzeja Strzebońskiego. Natomiast wiceprezesem został Marek Bączkowski.

Andrzej Strzeboński ma 60 lat. Jest absolwentem Technikum Żeglugi Śródlądowej oraz Politechniki Szczecińskiej – Instytutu Okrętownictwa (specjalność – okręty). Życie zawodowe związał z gospodarką morską, a ściślej, z przemysłem stoczniowym. Od 1983 r. pracował w szczecińskiej stoczni rzecznej „Odra”, był tam szefem produkcji, a w latach 1990-93 dyrektorem zakładu. Pełnił też funkcję wiceprezesa Stoczni Szczecińskiej Porta Holding. Jesienią ub. roku ubiegał się o mandat poselski z listy Prawa i Sprawiedliwości.

– Nowe stanowisko traktuję jako duże wyzwanie – powiedział nam A. Strzeboński. – Znam te aktywa, mam swoją wizję i zrobię wszystko, by pomóc w reindustrializacji zapowiadanej przez rząd.

Szczeciński Park Przemysłowy to spółka-córka Towarzystwa Finansowego Silesia, które kupiło istotną część majątku dawnej Stoczni Szczecińskiej. Firma zarządza nieruchomościami, ale też sama świadczy usługi portowo-stoczniowe. Na ok. 45 hektarach SPP prowadzi działalność kilkadziesiąt firm i pracuje ponad 2 tys. osób.

– Obecni użytkownicy SPP są wielkim atutem dla tego terenu, dzięki nim infrastruktura cały czas funkcjonuje i może się rozwijać – dodał A. Strzeboński.

W nowym składzie zarząd SPP rozpocznie pracę 14 marca. ©℗

(ek)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SPP ?
2016-03-11 15:12:06
SPP nie tylko mi kojarzy się : Strefa Płatnego Parkowania
Antoni
2016-03-10 21:40:35
Pan Andrzej pewnie jest znakomicie zorientowany w sytuacji Stoczni, ale nie zaszkodzi po gospodarsku przejrzeć co nieco. Domyślam się , że następnym krokiem będzie "odblokowanie upadłości" Porty Holding i na jej bazie reaktywacja nowoczesnej Stoczni, którą chciał i tworzył pan Piotrowski i Grupa Kapitałowa.Nie dane było przetrwać najtrudniejszych chwil jak Polski Rząd ( kto tak naprawdę wie kto wtedy pociągał za sznurki i czy ON był Polski, a nie ubecki )zamiast weprzeć, to wbił w plecy nóż.
To jakiś
2016-03-10 20:54:14
Solidaruch, nic z tego nie będzie.
Niech poprawni oznakowanie bo ...
2016-03-10 20:44:47
W Szczecinie w SPP w wielu miejscach i tak można parkować za darmo. Od 14 lut 2014 miejsce parkinkowe na ktorym mozna pobierać oplaty musi być zonaczone jednoczesnie znakami pionowymi i poziomymi Na odnowionej Niepodległości można parkować za darmo cały rok !!! I nie tylko tam. Płatne miejsce parkingowe od 14 lutego 2014 musi być oznaczone jednocześnie znakami pionowymi i poziomymi (nie z kostki tylko linią) . Opinia z ministerstwa "Wprowadzenie strefy płatnego parkowania wymaga zastosowania znaków drogowych oznaczających wjazd i wyjazd ze strefy oraz oznaczających miejsca postojowe - mówi Piotr Popa, rzecznik MIR. - Miejsce postojowe powinno być oznakowane zarówno znakami pionowymi (D-18 „parking”, D-18a „parking – miejsce zastrzeżone” lub D-18b „parking zadaszony”) jak i poziomymi (P-18„stanowisko postojowe”, P-19 „linia wyznaczająca pas postojowy”, P-20„koperta” lub w przypadku stanowisk postojowych dla osób niepełnosprawnych P-24 „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej”).Postój pojazdu w strefie płatnego parkowania na tak wyznaczonym miejscu obliguje do opłaty za parkowanie, zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych." W necie jest też oficjalne stanowsiko MI dla wojewody Pomorskiego. Google : "parkowanie w strefie ministerstwo wojewoda pomorski" i plik pdf
Znaczy się...
2016-03-10 18:28:47
...."nasz"!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA