Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Amfiteatr w Żydowcach do remontu. Już wiadomo, kto go wykona

Data publikacji: 2019-09-15 08:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-15 09:34
Amfiteatr w Żydowcach do remontu. Już wiadomo, kto go wykona
 

Amfiteatr w szczecińskich Żydowcach doczeka się remontu. Zasługuje na niego, bo jest całkowicie zniszczony. Ma się odmienić w ciągu 400 dni od podpisania umowy. A to podpisanie niebawem, bo już wiadomo, że rewitalizacji tego miejsca podejmie się firma Dorbud.

Firma Dorbud rewitalizację wyceniła na kwotę 2 427 500 zł brutto.

- Zadeklarowała, że powierzone zadanie wykona w 400 dni od momentu podpisania umowy - informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. - Wysokość kary umownej za każdy dzień zwłoki wyniesie 7000 złotych.

Przed wykonawcami niełatwe zadanie.

- Najbardziej widocznym elementem „nowego” amfiteatru będzie wyremontowany, ogromny ekran - dodaje Andrzej Kus. - Przed nim przebudowane zostaną istniejące trybuny. Zbudowane będą z elementów prefabrykowanych oraz kostki brukowej. Wydzielona będzie również trybuna dla orkiestry. Jednocześnie prace prowadzone będą w pomieszczeniach technicznych (podscenium), gdzie wykonane zostaną m.in. niezbędne izolacje.

Mają też powstać miejsca parkingowego. Amfiteatr ma być oświetlony i otoczony zielenią.

(sag)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

aaa
2019-09-15 09:15:32
I dlaczego i kogo?,po to żeby za parę lat wyglądał tak samo?.Miejscowa elita żuli będzie miała przytulne gniazdko z ławeczkami do dyspozycji.Może za te pieniądze by miasto zakupiło kilka wózków,inwalidzkich dla potrzebujących,lub innego sprzętu.Potrzeb jest masa,ale jak to u nas bywa nie ma funduszy na taki cel.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ