niedziela, 16 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nowoczesny amfiteatr (wciąż) na papierze

Nowoczesny amfiteatr (wciąż) na papierze

Nowoczesny amfiteatr (wciąż) na papierze
Data publikacji: 2018-10-15 10:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:57
Wywietleń: 1535 356299

Jeszcze w tym roku – jak zapowiadali miejscy decydenci – miała się zakończyć spektakularna przebudowa Teatru Letniego w Szczecinie. Niestety, inwestycja od trzech lat nawet nie weszła w fazę realizacji. Jest dopiero na etapie kompletowania dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę. Regionalna Dyrektor Ochrony Środowiska w Szczecinie właśnie stwierdziła „brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla tegoż przedsięwzięcia”. Jednak decyzja ta jeszcze jest nieprawomocna.

Po Filharmonii Szczecińskiej i muzeum „Przełomy” to miała być jedna z najbardziej efektownych inwestycji w kulturę w Szczecinie: przebudowa i rozbudowa amfiteatru im. Heleny Majdaniec oparta na koncepcji architektoniczno-urbanistycznej londyńskiej pracowni Flanagan Lawrence.

Planowana modernizacja miała znacząco podnieść standard amfiteatru, umożliwiając organizację zarówno masowych, jak i kameralnych imprez plenerowych. Planowana przebudowa i rozbudowa dachu, widowni oraz ciągów komunikacyjnych – uatrakcyjnić i funkcjonalnie dostosować do współczesnych standardów tę placówkę. Tym bardziej że dzięki nim placówka wreszcie miała się stać w pełni dostępna dla niepełnosprawnych. Na widowni – już w całości pod tzw. lekkim zadaszeniem – projektowano miejsce dla 2 tysięcy osób.

Prace projektowe miały się rozpocząć jeszcze w 2016 r. Natomiast realizacja trwać w latach 2017-18. Z budżetu miasta na ten cel – jak deklarowali prezydenci Piotr Krzystek i Michał Przepiera – miało popłynąć do 12 milionów złotych. Jak do tej pory, dofinansowanie dotyczyło wyłącznie fazy projektowej. Ale nawet ta jeszcze nie została sfinalizowana: projekt techniczny inwestycji nadal nie uzyskał pozwolenia na budowę.

Kompletowanie dokumentacji jest teraz na etapie postępowania w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ). Od pełnomocnika Gminy Miasto Szczecin wpłynął wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. „Przebudowa i rozbudowa Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec”. Po blisko pięciu miesiącach postępowania RDOŚ właśnie stwierdził „brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla (tegoż) planowanego przedsięwzięcia”.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 15 października 2018 r.

Arleta Nalewajko
Fot. Mirosław Winconek

Nowoczesny amfiteatr (wciąż) na papierze Nowoczesny amfiteatr (wciąż) na papierze Nowoczesny amfiteatr (wciąż) na papierze Nowoczesny amfiteatr (wciąż) na papierze Nowoczesny amfiteatr (wciąż) na papierze Nowoczesny amfiteatr (wciąż) na papierze Nowoczesny amfiteatr (wciąż) na papierze

Komentarze

:)
Co tam amfiteatr, jak donosza media szczecinski i nie tylko oddział tvp ma prawie 3mln zł straty, dobra zmiana jak nic ...a płacą podatnicy
2018-10-15 13:37:10
Abo
Pewnie znowu będzie jak ze stadionem - nadmuchany projekt za bajonskie sumy ale kto bogatemu zabroni gdy nie płaci ze swojej kasy.
2018-10-15 13:02:11
Wyborca (nie PiS)
Panie Krzystek,pański czas już minął...niestety.Pan przegra.
2018-10-15 11:45:48
Bo jak zaczynać projektować, jak nie wycięto jeszcze kilkudziesięciu drzew ?!
Marmurowe kominki czekają.
2018-10-15 10:34:58
123
W 2019 max ruszy budowa
2018-10-15 10:22:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie