Czwartek 06 maja 2021r. 

Amelia i Kasia zaprojektowały maseczki. Jest na nich wzór z budynkiem filharmonii

Data publikacji: 2021-03-26 20:18
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-27 12:20
Amelia i Kasia zaprojektowały maseczki. Jest na nich wzór z budynkiem filharmonii
Fot. Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie  

Niezbędny obecnie element garderoby, czyli maseczki, można od piątku (26 marca) kupić w sklepie internetowym szczecińskiej filharmonii. Są wyjątkowe, bo przedstawiają budynek tej instytucji. Te maseczki ochronne dla dzieci powstały według projektów młodych artystek: pięcioletniej Amelii i jedenastolatki Kasi.

Maseczki są pokłosiem konkursu plastycznego, ogłoszonego rok temu przez Stowarzyszenie Media Dizajn oraz INKU Szczeciński Inkubator Kultury, pn. „Szczecin na maseczkach – zaprojektuj swój wzór”. W konkursie wzięło udział 70 uczestników, z czego wyłonionych zostało 17 laureatów. Wśród nich były też - Amelia i Kasia. Jak mówi Marta Wylegała, zastępca dyrektora INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury, w całej akcji było też ważne, by wesprzeć lokalnego przedsiębiorcę w ramach pomocy podczas pandemii. Stąd uszycie zostało zlecone szczeciniance Monice Bogunowicz.

- Realizacja projektu pokazała, że w czasach pandemii lokalna społeczność może się zjednoczyć przy uszyciu maseczek. Przy tym projekcie ważnym aspektem było zaangażowanie dzieci. Bardzo dużo rodziców dziękowało, że taki konkurs powstał i sam fakt uczestnictwa w konkursie był dla dzieci dużym osiągnięciem, dzięki czemu niechęć do noszenia maseczek się zmniejszyła - mówi Marta Wylegała.-  Dzieci, który zostały wyróżnione w konkursie z dumą pokazywały swoim rodzinom swoje dzieła sztuki (laureaci otrzymali bowiem unikatową, autorskie maseczki z nadrukowaną swoją pracą - przyp. red.). Działania wynikające z projektu wzmocniły poczucie bezpieczeństwa i przynależności do lokalnego środowiska.

(MON)

Komentarze

@Taaa...
2021-03-28 10:36:48
Już nawet pięcio i jedenastolatkę chcesz wciągnąć w podziały i brudną politykę, dzbanie?
meli
2021-03-27 10:33:50
Nie jest ważne co jest na maseczce tylko z jakiego materiału jest wykonana i czy spełnia swoją rolę. Ostatnio dużo osób szyje maski z resztek, z byle czego, więc poza zarobkiem dla producenta innych korzyści nie ma.
poradźcie
2021-03-27 10:19:44
jak znakami graficznymi wyrazić głębokie, bezradne westchnienie.
Taaa...
2021-03-26 23:20:15
Te czerwono Lewackie maseczki to sami-rzadowcy sobie noscie... !! A co jest na 2-ej stronie... czyzby tez czerwone blyskawice ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ