Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Amadou Sy zrezygnował

Data publikacji: 13 marca 2017 r. 20:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:31
Amadou Sy zrezygnował
 

Amadou Sy, który zamierzał ubiegać się o fotel prezydenta Stargardu z listy SLD, wycofał się z rywalizacji. Swoje głosy poparcia przekazał Rafałowi Zającowi, aby przedterminowe wybory na najważniejsze stanowisko w mieście rozstrzygnęły się już w pierwszej turze. 

Według Amadou Sy, rozpoczęta przez niego przed tygodniem kampania wyborcza była intensywna i dynamiczna, ale udało mu się zebrać w tym czasie nieco ponad 2 tys. głosów poparcia. Podczas spotkań ze stargardzianami zadawano mu wiele pytań na temat stanu obecnego i wizji rozwoju miasta. Wyrażano również troskę m.in. o poprawę komfortu życia mieszkańców, ład przestrzenny i estetykę miasta oraz ochronę zdrowia. Narzekano przy tym na brak ścieżek rowerowych, placów zabaw i parkingów, nieoświetlone ulice oraz likwidację gimnazjów. 

- Dużo mówiono jednak także o obecnej sytuacji w kraju i znacznej polaryzacji społeczeństwa polskiego - przyznaje Amadou Sy. - Stargardzianie boją się, że spory i podziały istniejące na poziomie krajowym odzwierciedlą się w społecznościach samorządowych. Obawiają się, zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach w Brukseli, ośmieszenia i izolowania naszego kraju na arenie międzynarodowej. Wielokrotnie słyszałem opinie, że obecne komitety wyborcze powinny się porozumieć, aby nie dopuścić do destabilizacji i zmarnowania dotychczasowgo trendu rozwojowego naszego miasta. Ja też utożsamiam się z tymi obawami i uważam, że racja stanu naszego miasta jest ważniejsza niż ambicje polityczne. Kierując się więc rozsądkiem, postanowiłem wycofać moją kandydaturę na rzecz Rafała Zająca, a władze SLD z tych samych powodów uznały moją decyzję za słuszną. 

W imieniu przedstawicieli tej partii zarówno Stanisław Kopeć, jak i Dariusz Wieczorek potwierdzili, że przyjęli decyzję Amadou Sy ze zrozumieniem. Podziękowali przy tym stargardzianom za przekazane kandydatowi SLD głosy poparcia. 

- Sytuacja w Stargardzie jest nietypowa, bo wybory odbywają się na rok przed normalnym terminem i dotyczą wyboru tylko prezydenta miasta, a nie radnych - twierdzi szef zachodniopomorskiego SLD Dariusz Wieczorek. - Wsłuchując się jednak w głosy mieszkańców oraz mając na uwadze, że Amadou Sy jest świetnym kandydatem, myślę, że warto kontynuować misję rozwoju miasta rozpoczętą przez świętej pamięci Sławomira Pajora. Podczas tych wyborów zetrze się koalicja samorządowa z rządową, a główny spór dotyczy sił i spojrzeń na samorząd. Natomiast S. Kopeć zdecydowanie przyznał, że nie prowadzono rozmów z Rafałem Zającem, „aby coś ugrać" i nie układano się, „aby było coś za coś". Decyzja Amadou Sy wynika ze szczególnej sytuacji w mieście i chodzi przede wszystkim o nierozbijanie głosów oraz rozstrzygnięcie wyborów już w pierwszej turze. Reprezentanci SLD sugerują również kandydatce Platformy Samorządowej Zofii Ławrynowicz, aby także wycofała się z wyborów i przekazała swe poparcie R. Zającowi. Przedstawiciele lewicy zapewniają przy tym, że nadal są aktywni i szykują się już do wyborów samorządowych w 2018 r. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Na zdjęciu: Reprezentanci SLD (od lewej): Stanisław Kopeć, Amadou Sy i Dariusz Wieczorek przekazali swe poparcie R. Zającowi i liczą, że wybory prezydenta Stargardu rozstrzygną się już w pierwszej turze.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

:)
2017-03-15 19:16:35
Macie makdunalda to po co wam prezydent ,cieszcie sie :) mniej piratow z rejestracja zst w Szczecinie a powaznie to Pan Zajac wydaje sie najbardziej merytoryczny,zreszta kto by nie wygrał bedzie rzadził 1,5 roku tylko wiele osob o tym nie wie :)
Pan Witek
2017-03-15 09:49:33
Czarny dzień polskiej demokracji prowincjonalnej.
wert
2017-03-14 13:53:52
Irka popierają pisiory więc byłby marionetką reżimu. Nie nadaje się na Prezydenta Stargardu. Żadnych pisowców w Stargardzie.
@Mariusz
2017-03-14 13:19:56
Też życzę zwycięstwa Irkowi, ale komuna i postkomuna zwiera szyki, więc będzie ciężko.
PO-dsumowanie,
2017-03-14 12:26:30
Wieczorek "wymanewrowal" Jurczyka, to i "wymanewruje" Afrykanczyka !!
No to Zając już wygrał w pierwszej turze
2017-03-14 12:19:53
Nie ma innego godnego kandydata
Mariusz
2017-03-14 09:14:02
Irek! Wierze że wygrasz, kandydat wychowany w Stargardzie, zna miasto i jego potrzeby. Popieram Ireneusza w tych wyborach.
Zorro
2017-03-14 07:06:26
Śmieszne, że najpierw ktoś startuje, na poważnie przedstawia swoją kandydaturę, roztacza wizje, a potem wycofuje się. Dzieci też coś chlapną, a potem nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Na pewno ten pan miał szansę na walkę, bo posiada ważną cechę wyborczą - jest rozpoznawalny.
W PO-szukiwaniu Czlonkow...
2017-03-14 00:13:26
Czyzby w SLD... nie mieli juz Kogo wciagnac na Czlonka - ze szukaja ludzi az w Afryce ??
mm
2017-03-13 22:37:37
@Do egzotycznej koalicji... nie odpisujcie mu bo nie zarobi nic ,płatny troll bo wiadomo ze wiekszosc ich elektoratu nie ma dostepu do internetu a jak ma to nie wie jak korzystac.
;-)
2017-03-13 22:36:38
Tak samo kłamali z Panią pomidor która obecnie reprezentuje pierwszy sort dojnej zmiany, żenada tak sie dac okłamać .
//////
2017-03-13 22:35:49
Moze dlatego ze narodowce jednak go nie popra a Polak przeciez tak jak dla nich Franciszek-papież haha . Cała postkomuna przeciez przeszła do pisu i tą partię popiera, co jest oczywiscie niezgodne z przekazami z drabinki typu komunisci i zlodzieje itd. bo mowia do swoich,ale kto by ich tam rozumiał, kupili to w 2015 i co im sie nie powie to łykną wszystko.
Józiek
2017-03-13 22:22:57
Jak wygra pisuar to już w nic nie wierzę.
Do egzotycznej koalicji...
2017-03-13 22:00:16
Ale jakiej Solidarnosci...? Tej z Sierpnia 1980 roku, czy tej drugiej PO-stkomunistycznej z 1990 roku ? A do "kompletu" brakuje jeszcze tylko Solidarnosci z 2000 roku, by bylo - do 3 x sztuka !!! Ciekawym jest tez, a czym kazdego Zajaca idzie przestraszyc i na "PO-litycznych PO-lowaniach"... ??
Na Zająca
2017-03-13 21:51:15
Amadou Sy wystawiony na ZAJĄCA przez SLD
Stargard
2017-03-13 21:40:56
Ehh, a takie buńczuczne były zapowiedzi i co...
egzotyczna koalicja
2017-03-13 21:32:39
SLD popiera kandydata, który ma poparcie Solidarności

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA