wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Alkohol, drogi i śmierć

Alkohol, drogi i śmierć

Alkohol, drogi i śmierć
Data publikacji: 2016-11-02 11:15
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:12
Wywietleń: 1449 167357

Od piątkowego popołudnia na terenie całego województwa trwała akcja „Znicz 2016”. W okolicach cmentarzy zaobserwować można było większą niż zwykle liczbę policyjnych patroli. Także na cmentarzach, w tym patrole konne.

Funkcjonariusze wspierani przez przedstawicieli innych służb dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby. W rejonie nekropolii służbę pełnili policjanci z Pionu Prewencji i Ruchu Drogowego oraz z Pionu Kryminalnego KWP.

– Nadal apelujemy o rozwagę i ostrożność na drogach. W prowadzonych działaniach funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolują stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy.

Na trasach obecne są także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory – przypomina asp. szt. Irena Kornicz z zespołu prasowego KWP w Szczecinie.

O piątku do wtorkowego rana w regionie doszło do 7 wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych, a jedna zginęła. Najtragiczniejszy – jak dotąd – w skutkach miał miejsce w poniedziałek w powiecie sławieńskim.

Około godz. 17 w miejscowości Domasławice w gminie Darłowo na drodze nr 37 kierujący volkswagenem potrącił pieszego. 55-letni mężczyzna odniósł obrażenia ciała i przewieziony został do szpitala. Po kilku godzinach zmarł. Kierowca VW był trzeźwy.

Od piątku tylko do wtorku do rana policjanci zachodniopomorskiego garnizonu zatrzymali 38 kierowców, którzy kierowali autami po wypiciu alkoholu oraz 8 po zażyciu środków odurzających. ©℗

(MIR)

Fot. R.STACHNIK

Komentarze

Czynniki
2016-11-02 11:45:44 Mam nadzieje ,że ty sam nie jesteś kierującym .Polaczek jako człowiek za kierownicą zawodzi bo myśli,że jest nieomylny .Za kierownicą trzeba po prostu myśleć, a nie zasłaniać się złym stanem jezdni.Co do spożywania alkoholu i innych używek do póki nie będzie bardzo dotkliwych kar to się nic nie zmieni i nie poprawi .Przytoczyłbym ci to co można by było wprowadzić ale cenzura nie dopuści do druku dla tego zostaje mi tylko to co napisałem !
2016-11-02 18:02:30
Obserwatorka
Dopóki nie będzie dotkliwych kar dla kierowców po spożyciu alkohlu lub środków odurzjących dopóty będą ginąć ludzie. Zabieranie praw jazdy nie skutkuje bo jeżdżą bez, tylko konfiskata samochodu (nie ważne czy jest sprawcy, ten ewentualnie użycza wie komu daje swoją własność) i surowe kary finansowe mogą poprawić plagę jeżdżących po spożyciu.
2016-11-02 12:17:29
guciu
Alkohol Alkohol ilu głupców hmm.
2016-11-02 12:09:44
Czynniki
Gdyby nie spożywano alkoholu i były drogi z prawdziwego zdarzenia, to nie byłoby tej śmierci....
2016-11-02 11:45:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy