Czwartek, 21 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Żeby było bezpieczniej

Data publikacji: 01 listopada 2016 r. 11:56
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Żeby było bezpieczniej
 

Od piątkowego popołudnia na terenie województwa zachodniopomorskiego trwa akcja Znicz 2016. Jednak to we wtorek, w okolicach cmentarzy, będzie najwięcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze wspierani przez przedstawicieli innych służb  dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby na cmentarzach i w ich pobliżu. 

Policjanci w okolicach cmentarzy, ale i nie tylko sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolują stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach obecne są także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

O piątku do wtorku rano w województwie zachodniopomorskim odnotowano 7 wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych a jedna zginęła. 

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek w powiecie sławieńskim. Około godz. 17:00 w miejscowości Domasławice, gmina Darłowo  na drodze nr 37  volkswagen potrącił pieszego. 55- letni pieszy zmarł w szpitalu wskutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. 

Od początku akcji, do wtorkowego poranka  policjanci z woj. zachodniopomorskiego  zatrzymali 38  nietrzeźwych kierujących oraz 8 po zażyciu środków odurzających. 

(sz)

Fot. Archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA