czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Alicja Zołotucho mecenasem

Alicja Zołotucho mecenasem

Alicja Zołotucho mecenasem
Data publikacji: 2016-01-26 11:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 2370 110663

We wtorek na sesji  radnych Szczecina Alicja Zołotucho uhonorowana została tytułem „Mecenasa Osób Niepełnosprawnych” za 2015 rok. Jest ona od lat prezesem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo Tęcza w Szczecinie.

Stowarzyszenie "Tęcza" zajmuje się rehabilitacją dzieci. Pomocą obejmuje kilkuset podopiecznych ze Szczecina i nie tylko. Codziennie z zajęć korzysta nawet siedemdziesięcioro dzieci. Wśród podopiecznych "Tęczy" są m.in. dzieci z rozszczepem kręgosłupa, porażeniami mózgowymi, a także wiele wcześniaków ze schorzeniami neurologicznymi. Pani Alicja tez jest mamą niepełnosprawnej Justyny. Działa na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych, zapobiegania ich marginalizacji w życiu społecznym.

Przy ul. Wawrzyniaka, w odrestaurowanym  budynku zabytkowym  dawnego klubu studenckiego „Kontrasty”, mieści się teraz placówka lecznicza, przedszkole, środowiskowy dom samopomocy. Centrum prowadzone przez „Tęczę” w nowej siedzibie ma około ośmiuset  podopiecznych.

Alicja Zołotucho jest również laureatką nagrody „Brzdąc”, przyznawanej przez Dziecięcą Radę Miasta Szczecin. Otrzymała ją w 2011 roku. ©℗

(MIR)

Na zdjęciu: Alicji Zołotucho tytułu gratulował prezydent Piotr Krzystek 

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Anonym
Szkoda, że p. Alicja przyjmuje tylko osoby ... Chodzi tu o dzieci. Dużo osób odsyła do innego ośrodka. Może ktoś w końcu to zobaczy
2016-01-26 16:09:13
Pomoc dzieciom
Ciężka praca, ale za to cel jak najbardziej szlachetny i słuszny.
2016-01-26 12:35:44
Monka
Szkoda, że nikt nie widzi tego jakim człowiekiem jest dla swoich pracowników. Atmosfera w "Tęczy" jest tragiczna. To jest odpowiedź dlaczego pracownicy zmieniają się tam jak w kalejdoskopie. Co jest bardzo niedobre dla dzieci zwłaszcza niepełnosprawnych! Jak widzę że jest za coś nagradzana to w sercu budzi się żal że ludzie są ślepi!
2016-01-26 11:55:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie