Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
21 szczecin
REKLAMA

Alicja Zołotucho mecenasem

Data publikacji: 26 stycznia 2016 r. 11:02
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:41
Alicja Zołotucho mecenasem
Na zdjęciu: Alicji Zołotucho tytułu gratulował prezydent Piotr Krzystek Fot. Robert STACHNIK  

We wtorek na sesji  radnych Szczecina Alicja Zołotucho uhonorowana została tytułem „Mecenasa Osób Niepełnosprawnych” za 2015 rok. Jest ona od lat prezesem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo Tęcza w Szczecinie.

Stowarzyszenie "Tęcza" zajmuje się rehabilitacją dzieci. Pomocą obejmuje kilkuset podopiecznych ze Szczecina i nie tylko. Codziennie z zajęć korzysta nawet siedemdziesięcioro dzieci. Wśród podopiecznych "Tęczy" są m.in. dzieci z rozszczepem kręgosłupa, porażeniami mózgowymi, a także wiele wcześniaków ze schorzeniami neurologicznymi. Pani Alicja tez jest mamą niepełnosprawnej Justyny. Działa na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych, zapobiegania ich marginalizacji w życiu społecznym.

Przy ul. Wawrzyniaka, w odrestaurowanym  budynku zabytkowym  dawnego klubu studenckiego „Kontrasty”, mieści się teraz placówka lecznicza, przedszkole, środowiskowy dom samopomocy. Centrum prowadzone przez „Tęczę” w nowej siedzibie ma około ośmiuset  podopiecznych.

Alicja Zołotucho jest również laureatką nagrody „Brzdąc”, przyznawanej przez Dziecięcą Radę Miasta Szczecin. Otrzymała ją w 2011 roku. ©℗

(MIR)

Na zdjęciu: Alicji Zołotucho tytułu gratulował prezydent Piotr Krzystek 

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Anonym
2016-01-26 16:09:13
Szkoda, że p. Alicja przyjmuje tylko osoby ... Chodzi tu o dzieci. Dużo osób odsyła do innego ośrodka. Może ktoś w końcu to zobaczy
Pomoc dzieciom
2016-01-26 12:35:44
Ciężka praca, ale za to cel jak najbardziej szlachetny i słuszny.
Monka
2016-01-26 11:55:40
Szkoda, że nikt nie widzi tego jakim człowiekiem jest dla swoich pracowników. Atmosfera w "Tęczy" jest tragiczna. To jest odpowiedź dlaczego pracownicy zmieniają się tam jak w kalejdoskopie. Co jest bardzo niedobre dla dzieci zwłaszcza niepełnosprawnych! Jak widzę że jest za coś nagradzana to w sercu budzi się żal że ludzie są ślepi!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA