Czwartek 06 maja 2021r. 

Aleksander Doba patronem Nagrody Specjalnej Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina

Data publikacji: 2021-02-26 20:36
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-26 20:36
Aleksander Doba patronem Nagrody Specjalnej Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina
Fot. ŻSTW  

W piątek (26 lutego) kapituła konkursu Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina podjęła uchwałę w sprawie uhonorowania dokonań podróżnika Aleksandra Doby i ustanowienia Nagrody Specjalnej jego imienia.

Z propozycją do kapituły wystąpił prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Jedna z nagród została opatrzona imieniem Aleksandra Doby. To Nagroda Specjalna, która przyznawana jest osobie, organizacji lub instytucji, za działalność związaną z żeglarstwem, wodą lub marynistyką, nie kwalifikującej się do żadnej z pozostałych nagród.

- Dzięki takim osobom jak Aleksander Doba każdy z nas może wierzyć, że rzeczy niemożliwe istnieją wyłącznie w naszych głowach. Tak wybitna postać zasługuje na wyróżnienie. Nasz podróżnik wielokrotnie był doceniany za życia. Teraz jego podróż może trwać dalej – mówi Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina.

26 lutego kapituła konkursu Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina podjęła stosowną uchwałę  i ustanowiła Nagrodę Specjalną imienia Aleksandra Doby.

Aleksander Doba zmarł 22 lutego 2021 roku, podczas wyprawy na Kilimandżaro. Podróżnik jako pierwszy człowiek w historii, przepłynął samotnie kajakiem Atlantyk (z Afryki do Ameryki Południowej). W sumie pokonał go trzykrotnie.

opr. (sag)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ