poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Aleja Wojska Polskiego. Czy zakasuje inne miasta?

Aleja Wojska Polskiego. Czy zakasuje inne miasta?

Aleja Wojska Polskiego. Czy zakasuje inne miasta?
Data publikacji: 2017-12-05 08:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:57
Wywietleń: 4318 303877

Aleja Wojska Polskiego czekała na swój dzień. Zapomniana, z wyludnionymi chodnikami, stała się trasą przelotową przez centrum. Teraz ma być inaczej. Pracownia Architektoniczna „Archaid” Jacka Szewczyka przygotowała projekt, którego realizacja ma uspokoić ruch kołowy w tym miejscu, a z „przelotówki” uczyni zazielenione miejskie dostępne dla pieszych. Nie będzie tramwaju, o którym marzyli niektórzy. Pojawią się miejskie autobusy – elektryczne lub hybrydowe. W efekcie odetchną też mieszkańcy.

„Kurier” przytoczył wypowiedź Pawła Detko, przewodniczącego sądu konkursowego, prezesa warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich: „Po nadaniu nowej formy temu fragmentowi śródmieścia Szczecin ma szansę zakasować inne polskie miasta”. Prawdziwy floating garden?

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 5 grudnia 2017 r.

(kl)

Komentarze

do @tak tylko
Żyjąc w Centrum miasta trzeba przyjąć z pokorą tego "+" i "-". Ja osobiście mieszkam przy ulicy włącznie z linią tramwajową i nie narzekam. Kwestia tylko jakości i torowiska, i gładkiej nawierzchni jezdni bez dziur i byle jakich łat. Nikt nie jest przyrośnięty do foteli samochodów jak insynuujesz (poza nielicznymi burakami, którzy gdyby była możliwość to do bramy by wjechali, ale jak napisałem nielicznymi), a samochód dzisiaj to normalność przy założeniu, że się z niego korzysta, a nie tylko szpanuje przed budynkiem. Jeżeli chcesz żyć poza zgiełkiem Centrum to wyprowadź się na Słoneczne, Bukowe, Kasztanowe... I tak jak napisano, Krzywoustego też się powinno "zaorać" i parę innych ulic bo hałas, spaliny itd. I tak ja napisano, przy zablokowaniu WP rządzący miastem nie dają NIC w zamian, żadnej sensownej, przygotowanej alternatywy, a sami używają kiedy tylko się da samochodów i to służbowych.
2017-12-06 09:13:36
Jan Kazimierz vs PK
Krzystek zastał Szczecin przejezdny a zostawi zablokowany korkami - i tak krytyka nic nie da
2017-12-06 07:59:58
Nie uspokoimy ruchu
Nie uspokoimy ruchu. Spowolnienie ruchu - taki cel. Trudno. Wyjaśniam tym którzy o tym decydują. Spowolnienie ruchu spowoduje większe korki, a tym samym wydłuży czas stania w korkach i wydalanie przez dłuższy czas spalin. Nie wszyscy przesiądą sie do komunikacji miejskiej co rozumiem. Czy o to chodzi decydentom?
2017-12-05 21:14:26
krzych
od Bramy Portowej, przez Krzywoustego i dalej do Gumieniec, codziennie przemieszcza się setka Tirów, jakoś nikt nie myśli o wyprowadzeniu ciężarowek z centrum miasta. Natomiast władze miasta mają ochotę wywalić kolejne miliony na bzdurne projekty, Krzystek out.
2017-12-05 19:22:37
Lesław
Popierał o ile będzie więcej drzew i zieleni.
2017-12-05 17:57:35
Szczeciński układ
To "szczeciński układ drogowy"! Każdą drogową pracę partaczą i dostaja następną nową. Krzystek, Geblewicz Kozłowski też tego nie widzą. Jacyna-Witt czyżby oślepła? Nie ma zapotrzebowania politycznego, to wszyscy głowę w piasek. Filharmonia-blaszany gniot. Przełomy-bunkier z przeznaczeniem na trupiarnię. Fryga -w kasie brakuje 200 tys. zł i cisza!Rondo Mickiewicza, Żołnierska, totalna fuszerka. Jagielońska-plac Zamenhofa idiotyczne rozwiązanie w dodatku bubel. Tory tramwajowe-wynaleziono tramwaj i pierwsze szyny położono w 2015/6 roku. Odpowiedzialność-ZERO!!! Krzystek da nagrodę prezesom za ...przychodzenie do pracy!
2017-12-05 14:34:44
Jarun
Kolejny kretyński pomysł, przedłużenie złej passy Frygi. Mamy (tu w Szczecinie) 9 miesięcy chłodu, deszczu i zimna. Ile dni w roku jest takich, że zachęca do siedzenia na ławce. W lecie w same upały też nie idzie siedzieć, żadna przyjemność. A ten się uparł, na ławki i siedzenia. To idź panie projektancie i posiedź na ławce! No taki głupi jesteś ? Piłka plażowa też u nas nie ma racji bytu. No debile...Nie dość wam idiotyzmów w postaci fontanny na placu Zamenhofa i ławek na rondzie!?
2017-12-05 13:51:33
Menel Skwer
Idzie nowe.Jeszcze zadaszyc i Dachy Paryża po nowemu beda. Skoro nie bedzie tam miejsca na tory tramwajowe to wprowadźmy tam REWOLUCJE KOMUNIKACYJNĄ z TRAMWAJEM chachacha 😨WASKOTOROWYM😨 pasami na elektr.hulajnogi i MENELAMI.pl na podgrzewanymi ekologicznie ławeczkami betonowymi niedajsiezniszczyc.
2017-12-05 13:20:02
nh
inne miasta może i zakasuje, ale nasze na pewno zakorkuje
2017-12-05 12:57:59
Jan
@angielszczyzna. Kompleksy wyłażą już w tytule artykułu :(
2017-12-05 11:52:23
@UUU
A po Jasnych Błoniach czemu często tyle luda łazi, skoro generalnie też tam nic nie ma? A może jednak otoczenie jest ważne, o czym doskonale wiedzą zarządcy hipermarketów, świecąc błyskotkami i innymi ozdobami w galeriach handlowych? Co jest atrakcyjnego w ulicy, która jest ściekiem komunikacyjnym? Nie zagląda tam nikt, prócz tych, którzy muszą..
2017-12-05 11:34:07
@tak tylko
Co ma wspólnego tranzyt z przyjaznością dla mieszkańców? Niektórym przyrośniętym do foteli samochodów przypominam, że poza nimi też jest życie. Problem polega na tym, że w waszym mniemaniu, jak jest miasto, to musi być hałas, korki i spaliny, a odpoczywa to się w lesie, oczywiście uprzednio zastawiając samochodami wszystkie leśne drogi dojazdowe. Jeżeli nie wy, to może chociaż kolejne pokolenie dojrzeje do tego, że można funkcjonować w mieście inaczej, niekoniecznie gorzej..
2017-12-05 11:30:19
Angielszczyzna
O co wam w ogóle chodziło z tym Floating Garden, albo Stsesttsin? Polskiego się wstydzicie? Przecież to nie było tak, że Paryż i Pola Elizejskie ludzie z całego świata zaczęli wymawiać po francusku, bo tam stały znaki z wymową. Po prostu tak im się to podobało, że jest Paris i Champs Elysees. I tak samo może być w Szczecinie, ale się go wstydzicie, macie kompleksy na jego punkcie i dlatego nic z tego nie wyjdzie.
2017-12-05 11:08:59
zakasuje
głupotą rozwiązania
2017-12-05 10:56:49
źle zarządzane miasto
Niedawno parkowałem na Małkowskiego,nieopodal Woj. Polskiego.Makabra.Cały chodnik obsrany,nie można przejść żeby nie wdepnąć w psią kupę.Z tym należy na początek zrobić porządek.
2017-12-05 10:53:04
bvc
W wizualizacji nie widać tych wieżowców mieszkalnych. Poza tym kto będzie chciał zimą chodzić od sklepu do sklepu jak można w centrum handlowym w ciepełku posiedzieć. A i auto jest gdzie postawić. Nie rozumiem... zamiast odtwarzać stare miasto, które mogłoby spełniać warunki miejsca do "spaceruf", to tworzone są deptaki i skwery w miejscach gdzie jest duży ruch samochodów. Przecież nikt nie będzie odpoczywał przy autach stojących w korkach. No i na koniec... a którędy pójdzie ruch aut w zamian za te zmiany? Jak mam ominąć centrum się pytam?
2017-12-05 10:45:53
UUU
Jak się zaludnić ma chodnik jak nic tam nie przyciąga oprócz banków i drogich sklepów, a to tylko dla tych co mają kasę. Może zrobić tam kilka fajnych lokali.
2017-12-05 10:40:17
futu
Tak sobie myślę, żeby Dąbie stało się odrębnym miejskim tworem i odczepiło się od Lewobrzeża, które zaprzepaszcza szanse na przyszłość. Tu mamy możliwość iść inną drogą.
2017-12-05 10:24:41
Hogo Fogo
Może mi ktoś wytłumaczy dlaczego na tych widoczkach pokazane są wyremontowane fasady kamienic i kilkudziesięcioletnie, wyrośnięte drzewa, chociaż jak wiemy po zakończeniu przebudowy zmieni się tylko nawierzchnia ulicy? Dlaczego brak jest na chodnikach psich kup i starych ludzi, którzy podobno za parę lat będą większością naszego społeczeństwa?
2017-12-05 10:20:13
cos pieknego
na zdjeciu ladnie ale w rzeczywistosci bedzie pewnie cos na wzor alei skrzynkowej z mkostwem niedorobek typowy szczecin aha a gdzie zaparkowac ??bo jakos nie wroze masy pieszych na tej ulicy
2017-12-05 09:02:48
gość
Kolejne pieniądze do wyrzucenia. Wojska Polskiego umrze.
2017-12-05 08:51:01
tak tylko
"(...) stała się trasą przelotową przez centrum.(...)". Była i jest, a nie stała się i nie przelotową a naturalnie tranzytową ale w ramach miasta, a nie województwa / państwa. Tak przyszłościowo zaprojektował ją "ten przebrzydły" Niemiec, dalej "czerwoni" nawet w 1973 roku zlikwidowali tramwaj, a najdelikatniej mówiąc bezmyślni przy korycie w XXI wieku deptak chcą zrobić nie dając NIC w zamian dla przemieszczających się samochodami. Takie podejście, taki projekt na pewno nie ożywi ulicy. Samochodów z tego tytułu nie ubędzie, a zarazem miasto staje się coraz bardziej nieprzyjazne dla jego mieszkańców w ogólnym tego słowa znaczeniu.
2017-12-05 08:49:55
wp
Pod względem wstydu, działania na komunikacyjną i wizerunkową szkodę miasta to owszem, na pewno zakasuje inne miasta ;/
2017-12-05 08:46:01
Ugh
I fajnie niech będzie piękny deptak pomiędzy witrynami "wynajmę/na sprzedaż" ale co miasto proponuje w zamian dusząc jedną z arterii miasta? Korek? Rower? Wyprowadzkę gdzie indziej jak się nie podoba?
2017-12-05 08:42:03