Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Aleja we wspomnieniach [GALERIA]

Data publikacji: 2017-08-15 19:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:47
Aleja we wspomnieniach
 

W Święto Wojska Polskiego szczecinianie mogli cofnąć się w czasie i poznać przeszłość alei, której siły zbrojne naszego państwa patronują. A to dzięki wystawie Dzień (na) Wojska Polskiego w Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim ŚRODEK.

We wtorek 15 sierpnia otwarta została w ŚRODKU wystawa stworzona nie tylko z dawnych fotografii, ale przede wszystkim ze wspomnień byłych i obecnych mieszkańców niegdyś pryncypialnej, tętniącej życiem alei. A te, umieszczone na planszach i kartkach, natychmiast wywołały wspominki wśród gości wernisażu. Snuła je także Jolanta Rajz, której zdjęcie z dzieciństwa promuje ekspozycję. W sali na piętrze puszczano filmy: „Wojska Polskiego - Moja ulica, Moje miasto”, „Śródmiejsca” i z otwarcia ŚRODKA.
- Wystawa nie jest skończona, nastąpi to dopiero wtedy, gdy wszyscy podzielą się wspomnieniami o alei - mówi jedna kuratorek ekspozycji, Kinga Rabińska. - W ŚRODKU czekają na nich puste kartki, które po zapełnieniu wystarczy zawiesić na stelażu.
Wystawę Dzień (na) Wojska Polskiego można oglądać do końca sierpnia, w godzinach otwarcia Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego ŚRODEK przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b („plomba” TBS).

Więcej na na https://www.facebook.com/SrodekSzczecin/?ref=br_rs lub http://wojskapolskiego.szczecin.eu.

(mag)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wp
2017-08-16 07:07:50
I jak to się ma do planów zaorania tej alei? Przecież to woła o pomstę do nieba.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA