Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Wywoływał fałszywe alarmy bombowe. Grozi mu do 8 lat więzienia

Data publikacji: 22 marca 2019 r. 19:42
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Wywoływał fałszywe alarmy bombowe. Grozi mu do 8 lat więzienia
 

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który kilkukrotnie zawiadomił służby o podłożeniu ładunku wybuchowego i groził pozbawieniem życia prezydentowi miasta. Szczecinianin jest tymczasowo aresztowany. Za wywołanie „alarmu bombowego” grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Sąd Rejonowy Szczecin Centrum zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące wobec mężczyzny podejrzanego m. in. o to, że 13 lutego 2019 r. zawiadomił listownie  o podłożenia ładunku wybuchowego w Urzędzie Miasta, w dwóch szczecińskich szpitalach oraz budynku Radia i Telewizji, a nadto w listach tych groził pozbawieniem życia prezydentowi miasta. Ponadto, że 13 marca br. ponownie listami zawiadomił o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym ze szczecińskich sklepów oraz szkole podstawowej. Poza tym w listach tych znieważył prezydenta Szczecina oraz groził mu pozbawieniem życia, czym wzbudził obawę spełnienia tej groźby.

 Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Szczecin - Niebuszewo. Za wywołanie „alarmu bombowego” 23-letniemu szczecinianinowi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

(g)

Fot. Policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mam pytanie
2019-03-22 22:13:32
dlaczego tak uwzięli się na prezydenta miasta?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA