Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Aktywuj ferie

Data publikacji: 28 stycznia 2016 r. 09:31
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:42
Aktywuj ferie
 

Na warsztaty zaprasza młodzież w czasie ferii Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Zapisy trwają do 1 lutego.
 
Warsztaty "Aktywuj ferie” są bezpłatne. Zajęcia trwają od 2 do 4 lutego, ale uczestniczyć w nich można w wybrane dni. Zajęcia adresowane są do młodzieży w wieku 16-22 lata. Organizują je dwa punkty informacyjne Europe-Direct-Szczecin i Eurodesk. Będą się one odbywały w sali 400 w budynku przy ul. Piłsudskiego 40-42, IV piętro (obok Pl.Rodła). Oprócz szansy na zdobycie wiedzy, będzie też okazja na zdobycie nagrody, uczestnicząc w specjalnych quizach. Chęć udziału należy zgłosić wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny 
na stronie http://www.mlodziez.wzp.pl/index.php/formularz-rejestracyjny-aktywuj-ferie-2016. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W programie warsztatów sporo ciekawych informacji na temat Włoch, ich historii, kultury i literatury. Warsztaty odpowiedzą też na pytanie, jakie są zasady studiowania w krajach europejskich i skąd wziąć fundusze na naukę za granicą. Uczestnicy ich będą mogli dowiedzieć się jakie warunki i formalności należy spełnić szukając pracy w krajach UE oraz gdzie szukać zagranicznych ofert pracy. Będzie też spotkanie z obcokrajowcami, którzy opowiedzą, gdzie w warto się udać planując niskobudżetowe wakacje w Niemczech oraz o ciekawych miejscach na Słowacji i jak zaplanować wyprawę do tego kraju. Kolejny temat to Eurowolontariat. Uczestnicy tych warsztatów dowiedzą się, jakie warunki muszą spełnić, by brać udział w  programach wolontariackich, w tym w Wolontariacie Europejskim EVS. (el)

NZ Jak wykorzystać ferie na ciekawe warsztaty - proponuje Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA