środa, 21 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Aktywiści Extinction Rebellion apelują: Prezydencie, pamiętaj o klimacie!

Aktywiści Extinction Rebellion apelują: Prezydencie, pamiętaj o klimacie! [GALERIA]

Aktywiści Extinction Rebellion apelują: Prezydencie, pamiętaj o klimacie!
Data publikacji: 2020-07-19 12:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-20 14:55
Wywietleń: 1486 465590

Od wyborów prezydenckich minął już tydzień, ale w Szczecinie wciąż wisi sporo plakatów promujących kandydatów. Część z nich zniknęła, aby powrócić na ulice z ważnym przypomnieniem dla prezydenta i dla mieszkańców. Ruch Extinction Rebellion wykorzystał materiały promocyjne Andrzeja Dudy, chcąc zwrócić uwagę na katastrofę klimatyczną.

Ubiegający się o drugą kadencję Andrzej Duda złożył w kampanii wyborczej wiele obietnic, dotyczących walki ze zmianami klimatu - w tym założenie, że najpóźniej do 2035 roku połowa energii elektrycznej będzie produkowana ze źródeł odnawialnych. Przedstawiając swoją deklarację programową - Eko-Kartę - mówił, że jest to deklaracja zdecydowanego wsparcia dla: 

  • inicjatyw na rzecz czystego powietrza 
  • rozwoju źródeł energii odnawialnej
  • efektywnego wykorzystywania zasobów wody
  • ochrony przyrody
  • zwiększenia nakładów na edukację ekologiczną.

Co z klimatem?

Według Extinction Rebellion, teraz ważnym zadaniem dla wszystkich Polek i Polaków będzie dopilnowanie, aby klimat stał się rzeczywiście priorytetem w polityce prezydenta. Dlatego na 14 banerach, które aktywiści zawiesili w Szczecinie, znalazły się takie hasła jak: „Andrzej, I CO2 dalej”, Andrzej, pamiętaj o klimacie”, Klimat to jest polska rzecz”, Andrzej, a co z klimatem”, a także Eko-Karta nie wystarczy”.

- Zapisy Eko-Karty choć są krokiem w dobrą stronę, to jednak zbyt mało ambitnym - twierdzą aktywiści Extinction Rebellion Szczecin. - Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i szybkie dojście do zeroemisyjności to zalecenia Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) i jeden z postulatów Extinction Rebellion. Aby zapobiec najgorszym skutkom kryzysu klimatycznego, musimy podjąć szybkie, dalekosiężne i bezprecedensowe zmiany we wszystkich dziedzinach życia społecznego.  

Extinction Rebellion działa

Extinction Rebellion działa na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy. Ruch stosuje metody obywatelskiego nieposłuszeństwa, aby domagać się informacji o trwającym kryzysie klimatycznym i szybkich działań w celu jego powstrzymania i ograniczania jego skutków.  Podobne akcje odbyły się w wielu miastach Polski m.in. Warszawie, Łodzi, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Poznaniu i Wrocławiu. W Szczecinie banery zawisły między innymi przy Zamku Książąt Pomorskich, na placu Orła Białego, na Trasie Zamkowej, na placu Solidarności i na wiadukcie na Niebuszewie.

(p)

Fot. Extinction Rebellion

Aktywiści Extinction Rebellion apelują: Prezydencie, pamiętaj o klimacie! Aktywiści Extinction Rebellion apelują: Prezydencie, pamiętaj o klimacie! Aktywiści Extinction Rebellion apelują: Prezydencie, pamiętaj o klimacie! Aktywiści Extinction Rebellion apelują: Prezydencie, pamiętaj o klimacie! Aktywiści Extinction Rebellion apelują: Prezydencie, pamiętaj o klimacie! Aktywiści Extinction Rebellion apelują: Prezydencie, pamiętaj o klimacie! Aktywiści Extinction Rebellion apelują: Prezydencie, pamiętaj o klimacie! Aktywiści Extinction Rebellion apelują: Prezydencie, pamiętaj o klimacie! Aktywiści Extinction Rebellion apelują: Prezydencie, pamiętaj o klimacie! Aktywiści Extinction Rebellion apelują: Prezydencie, pamiętaj o klimacie! Aktywiści Extinction Rebellion apelują: Prezydencie, pamiętaj o klimacie! Aktywiści Extinction Rebellion apelują: Prezydencie, pamiętaj o klimacie! Aktywiści Extinction Rebellion apelują: Prezydencie, pamiętaj o klimacie!

Komentarze

Sprzątanie świata
Jak było sprzątanie Odry i Lasku Arkońskiego to lewicowi działacze rebelionu nie chcieli pochylić się przy działaniach na rzecz środowiska.Tylko polityka i awantury a nie rzeczowe działanie na rzecz środowiska naturalnego.Do roboty a nie politykować za soroszowe
2020-07-20 13:54:33
prof. Jarosław Ekologiczny
Uważajcie na ten ruch na Zachodzie mają z nim duże problemy.To nie jest ruch ekologiczny tylko polityczna maskirowka.Może w Kurierze to w końcu zrozumieją,sprawdzą w internecie i u co bardziej rozeznanych dziennikarzy zamiast tutaj robić im reklamę.Co na to służby państwowe?Ci pseudoekolodzy nie zebrali ani jednego śmiecia ani plastiku ani nie posadzili jednego drzewka
2020-07-20 13:50:04
@do ekodurni
Ot i eko-profesor się objawił. Ty tak na poważnie?
2020-07-20 11:29:29
Wojtek
Dobrze! Coraz więcej suszy, powodzi (tak! jedno i drugie prawie w tym samym czasie!) a tutaj popisowa wojna dziadków.
2020-07-20 11:01:41
@@A co z emerytami !
A może coś na temat gospodarki? Na temat finansów państwa? O nowym podatku,który nadciąga? Hej PISiewicze! Dlaczego piss emerytom pokazał wała odnośnie bonu?
2020-07-20 09:14:34
do ekodurni
Ekoświry nie mają pojęcia o klimacie i co na niego wpływa a zabierają głos! Po pierwsze ekologiczne tłumoki CO2 produkowany przez człowieka nie ma praktycznie żadnego wpływu na klimat który zależy od aktywności Słońca i programów geoinżynieryjnych prowadzonych na globalną skalę przez globalistów! Po drugie emiterów CO2 powinno się nagradzać bo to jest jeden z najbardziej pożytecznych gazów w naszej atmosferze bez którego nie ma życia na tej planecie!
2020-07-20 08:54:38
A jak Trzaskoś...
A jak Trzaskoś pompował do Wisły i morza fekalia to siedzieli cicho. Mienicie się ekologami, ale stronniczymi chyba?!
2020-07-20 08:49:14
wywóz smieci z 50zł na 94zł
postulaty ekologów słuszne ,ale nie tanie w realizacji .Ok 1000 zł miesięcznie na 1 ro zinę
2020-07-20 08:09:07
haha
prezydent-mem
2020-07-20 08:03:20
@@@Plama Oleju
Tak myślałem. Im już nawet, jak podasz wszystko na tacy, nie zareagują. Miałem nadzieję, że ze zmianą komendanta, zmienią się ich metody działania na plus. Myliłem się. Szkoda tylko, że ich główny szef, Krzystek nie dostrzega ich indolencji.
2020-07-19 22:41:30
Dagmara
Bardzo mi przykro jak widzę w komentarzach tyle niezrozumienia i nienawiści dla działaczy. Mnie, podobnie jak Was, również frustruje wiele innych problemów związanych ze środowiskiem lecz wiem że jest dużo aktywnych osób by każda się czymś zajęła. Doceniam aktywistów Extinction Rebellion za bicie na alarm o zmiany na skalę państwową, większe niż te, które jesteśmy w stanie podjąć same.
2020-07-19 22:20:32
@@Plama Oleju
SM zero reakcji, wysyłane opisy, zdjęcia. Tak myślę, że ekologia to nie ich problem.
2020-07-19 22:01:10
@Plama Oleju
SM i Policja. Chociaż to ich obowiązek, mam poważne wątpliwości, czy się tym zajmą.
2020-07-19 21:36:41
Plama Oleju
Gdzie zgłosić, do której organizacji ekologicznej samochód z nieszczelnym silnikiem, pod którym po każdej nocy pozostaje świeża plama oleju. Tych plam w okolicy jest wiele, po deszczu powstaje rzeka olejowa. Właściciel tego pojazdu nic nie robi sobie z uwag by nie zanieczyszczał środowiska bi naprawił swój samochód. Ekolodzy zajmiecie się tym czy lepiej pisać po plakatach a nic realnego dla środowiska nie zrobicie bo niby po co?
2020-07-19 21:03:06
niewiedza, czy tępota
Czytając cały ten hejt wylany tutaj na ekologów, mniemam, że wszyscy hejterzy negują zmiany klimatyczne i wg nich nic złego się z klimatem nie dzieje. Gratuluję dobrego samopoczucia, tępe dzbany.
2020-07-19 20:50:54
Dyletant
Abstrahując od upodobań politycznych: dlaczego Kurier popiera łamanie prawa? Art. 63a kodeksu wykroczeń jasno takie zachowania penalizuje. A już korzystanie przez Kurier ze zdjęć tej organizacji jest w ogóle szczytem - nawet nie chce się już wyjść z zacisza redakcji, tylko smaruje się wypociny. "Dziennikarstwo" na miarę naszych czasów
2020-07-19 17:47:50
Wiola
To na zlecenie spoza PL
2020-07-19 17:37:37
Peace
Stop hejterom
2020-07-19 17:36:23
Bronek Eksprezydent
Ekoświry, mam dla Was w promocji lewatywę oraz walenie dechą.
2020-07-19 17:27:04
czytam
Na początek zamiast NADYMAĆ SIĘ REBELIAMI załatwcie w Polsce skup opakowań szklanych i plastikowych . Potem możecie działać dalej . WZDĘTE hasła smarkfonowych rebeliantów ! ŻAŁOSNE I kłamliwe !
2020-07-19 17:23:57
Czy prezydent Trzaskowski pamięta o Czajce?
A nie, "suchejcie"...
2020-07-19 15:53:07
A jak wasi sponsorzy stawiali murowanego POtwota w Puszczy Noteckiej to byliście cicho !?
.
2020-07-19 15:51:34
@ Olek
Przecież oni sami nie wiedzą co to znaczy. Dostają SMS-a - "akcja!" i bełkoczą.
2020-07-19 15:28:41
Olek
A ten Extinction Rebellion to da się jakoś na polski?
2020-07-19 14:53:18
Krzysztof
Brawo. Piękne wykorzystanie chwili i przykład na recycling.
2020-07-19 14:49:25
Dagmara
Wspaniały pomysł! Trzeba pokazać politykom że powinni dbać o dobro wszystkich ludzi i że bacznie obserwujemy czy się wywiązują z obietnic!
2020-07-19 14:06:36
listek
A czy ekoświry pamiętają o usychających drzewach w Gryfinie? Tam wystarczy wiadro z wodą i dobre chęci żeby zażegnać "kryzys klimatyczny"?
2020-07-19 14:02:39
Bielik
Niech żyje ekoterror ?
2020-07-19 13:59:58
Bielik
Niech żyje ekoterror
2020-07-19 13:58:50
Obłąkani - zajmijcie się budowlą w Puszczy Noteckiej.
.
2020-07-19 13:25:03
Staszek Gie
-"efektywnego wykorzystywania zasobów wody" to mnie PO_dnieca, doświadczenie mam z "wrotami"!
2020-07-19 13:18:55
Ryś
Aktywiści kiedy przykujecie się w Puszczy noteckiej łańcuchami, do tej budowli, Przecież to sabotaż na naturze.
2020-07-19 12:58:58
Znowu szczucie?
Ludzie, uspokójcie się. Kogo interesują wybryki lewactwa? Dawno po wyborach, a tu znów jakieś grzanie złych emocji. Po co? Zajmijcie się sprawami miasta, pokażcie ciekawych szczecinian, fajne pomysły, chyba że wolicie zostać jedynie z garstką sfrustrowanych czytelników.
2020-07-19 12:35:44