piątek, 07 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Aby do piątku. Koniec remontu ul. Reymonta

Aby do piątku. Koniec remontu ul. Reymonta

Aby do piątku. Koniec remontu ul. Reymonta
Data publikacji: 2019-12-05 16:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-06 10:35
Wywietleń: 849 431256

Do końca tygodnia ma potrwać usuwanie drobnych usterek dostrzeżonych w trakcie odbioru technicznego zakończonej właśnie inwestycji, przebudowy ul. Władysława Reymonta. A w piątek… kolejna kontrola.

Jedno można jednak powiedzieć na pewno: już niedługo. Nareszcie skończy się udręka kupców z Ryneczku „Pogodno” i z okolicznych sklepów. Wielokrotnie dzwonili do „Kuriera”. Żalili się, że przez tę inwestycję, trwającą dłużej niż zapowiadano (!), zanotowali duże straty.

Nie mniej narzekają kierowcy. Ulica Reymonta jest przecież doskonałym łącznikiem pomiędzy al. Wojska Polskiego a ul. Mickiewicza. Jej zamknięcie prawie na rok bardzo utrudniło im życie – tym bardziej że w pobliżu wciąż trwa wielka budowa: modernizacja skrzyżowania ul. Traugutta z al. Wojska Polskiego.

Przypomnijmy, że remont ul. Reymonta jest związany z utworzeniem „Strefy 30” w obrębie ulic Okrzei – Budzysza Wosia – Przybyszewskiego – Grzegorza z Sanoka. Dzięki temu wyremontowano jezdnię, chodniki, oświetlenie i kolidujące uzbrojenie. Wykonano także roboty przy sieci wodociągowej i kanalizacji ogólnospławnej.

Prace drogowe połączono ze zmianą organizacji ruchu. Przede wszystkim przebudowano skrzyżowania, które teraz mają wyniesioną tarczę. Zainstalowano także elementy uspokojenia ruchu, słupki i wygrodzenia, które mają poprawić bezpieczeństwo.

Obecnie trwa usuwanie usterek dostrzeżonych podczas procedur odbiorowych. W najbliższy piątek znów będzie oceniana jakość wykonania remontu. Jeśli nie będzie zastrzeżeń – być może – już w poniedziałek ulica zostanie udrożniona.

Remont ulicy wykonało konsorcjum firm Elbud Szczecin oraz Elbud Sajewicz. Modernizacja ul. Reymonta kosztowała ponad 6 mln zł.

Tekst i fot. (lw)

Komentarze

Pan z pieskiem
I cio-jest piątek i przejazdu dalej nie ma ulica zabarykadowana.Karać wykonawcę za każdą godzinę zwłoki,niech kolejny raz nie bierze się za roboty których nie potrafi zrobić.Miasto powinno też wpisywać takich partaczy na czarną listę z zakazem stawania do przetargu.Karać,karać i raz jeszcze karać.
2019-12-06 10:20:16
Ajo
No jednym słowem panie - żenada i normalna szczecińska inwestycja.
2019-12-05 21:48:24
Pan z biedronki
2 lata opóźnienia katastrofa - u nas nie ma hotdogów więc parówki się nie psują.
2019-12-05 19:44:42
gg
Dwa miesiące, za takie opóźnienie to będą medale i nagrody w magistracie.
2019-12-05 17:19:26
Pan z żabki
Kłamstwo kolejne.Remont ciągle trwa,materiały budowlane,zapory oznaczenia ciągle na placu budowy.Poprawki partackie robione byle jak i na szybkiego.Elbud prostym pracom brukarskim nie sprostał.Ale tak to już jest kiedy szuka się za miskę zupy "podwykonawców" ukraińców z łapanki.Marne szanse by w poniedziałek była pełna przejezdność.Inwestycja ma już ponad 2 miesiące poślizgu.Dwa miesiące !!! na prostych brukarskich pracach.
2019-12-05 16:53:26

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
28
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie