poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Ile zapłacimy za złoto?

Ile zapłacimy za złoto? [FILM]

Ile zapłacimy za złoto?
Data publikacji: 2017-01-21 16:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1604 204643

Wypowiedź: Michał Tekliński, prezes zarządu, Mennica Wrocławska, Grupa Goldenmark.

Donald Trump został prezydentem USA, decyzja o Brexicie Wielkiej Brytanii – miniony rok był pełen zaskakujących wydarzeń politycznych, które miały swoje odzwierciedlenie na rynku. Przed nami wybory  m.in. w Niemczech, Francji, we Włoszech, i Holandii. Czy czekają nas kolejne zaskoczenia i ile zapłacimy za złoto?

- W 2017 roku z pewnością czeka nas wiele zaskoczeń. Pokazał to rok 2016, a szczególnie jego druga połowa. Wiele znaczących wydarzeń politycznych spowodowało niezwykle wysoki popyt na kruszec w postaci inwestycyjnej. Cena dolara spadała, a klienci z tego korzystali: nabywali dużą ilość kruszcu – mówi newsrm.tv Michał Tekliński, prezes zarządu Mennica Wrocławska, Grupa Goldenmark.

Co teraz wpłynie na cenę złota w 2017 roku? – Pierwsze decyzje nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, kolejne decyzje Fed dotyczące stóp procentowych, także rozpoczęcie procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – to wszystko spowoduje, że na rynku złota wydarzy się sporo – odpowiada Michał Tekliński.

Jak ocenia ekspert aktualne warunki geopolityczne, jak i obecna wartość złota, pozwalają oczekiwać zmian. – Aktualna cena jest bardzo bliska ceny wydobycia, co pokazuje, że jest jeszcze pole do tego, żeby cena kruszcu wzrastała – dodaje Michał Tekliński.

Pod koniec 2016 roku za złoto trzeba było zapłacić o 10 proc. więcej niż na początku roku. Można się spodziewać, że cena kruszcu 2017 roku będzie także uzależniona od  czynników politycznych oraz sytuacji ekonomicznej na świecie.

Źródło: newsrm.tv

Komentarze

Au
W obiegu jest więcej "papierowego" złota niż tego fizycznie wydobytego. Trudno żeby w tej sytuacji cena coś odzwierciedlała. Złoto fizyczne wróci do swej wartości jak rynek powie sprawdzam i zwalą się te papierowe układanki, ale to będzie duuuży krach na rynkach i wszyscy posiadacze certyfikatów, a nie złota stracą duuużo.
2017-01-22 15:01:10
Prawo i Polityka swoje... a "racja" po Ich stronie i tak bedzie musiala byc,
O cenie zlota decyduja "Rekiny" na najwiekszej Gieldzie Swiata i tak "postapia".. jak Im najbardziej bedzie to pasowalo - dla Swoich Maksymalnych Zyskow... ! Reasumujac: nie badzmy "NAIWNI" !!
2017-01-22 00:54:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy