Środa, 29 marca 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Ile zapłacimy za złoto? [FILM]

Data publikacji: 21 stycznia 2017 r. 16:42
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2017 r. 19:34
Ile zapłacimy za złoto?
 

Wypowiedź: Michał Tekliński, prezes zarządu, Mennica Wrocławska, Grupa Goldenmark.

Donald Trump został prezydentem USA, decyzja o Brexicie Wielkiej Brytanii – miniony rok był pełen zaskakujących wydarzeń politycznych, które miały swoje odzwierciedlenie na rynku. Przed nami wybory  m.in. w Niemczech, Francji, we Włoszech, i Holandii. Czy czekają nas kolejne zaskoczenia i ile zapłacimy za złoto?

- W 2017 roku z pewnością czeka nas wiele zaskoczeń. Pokazał to rok 2016, a szczególnie jego druga połowa. Wiele znaczących wydarzeń politycznych spowodowało niezwykle wysoki popyt na kruszec w postaci inwestycyjnej. Cena dolara spadała, a klienci z tego korzystali: nabywali dużą ilość kruszcu – mówi newsrm.tv Michał Tekliński, prezes zarządu Mennica Wrocławska, Grupa Goldenmark.

Co teraz wpłynie na cenę złota w 2017 roku? – Pierwsze decyzje nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, kolejne decyzje Fed dotyczące stóp procentowych, także rozpoczęcie procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – to wszystko spowoduje, że na rynku złota wydarzy się sporo – odpowiada Michał Tekliński.

Jak ocenia ekspert aktualne warunki geopolityczne, jak i obecna wartość złota, pozwalają oczekiwać zmian. – Aktualna cena jest bardzo bliska ceny wydobycia, co pokazuje, że jest jeszcze pole do tego, żeby cena kruszcu wzrastała – dodaje Michał Tekliński.

Pod koniec 2016 roku za złoto trzeba było zapłacić o 10 proc. więcej niż na początku roku. Można się spodziewać, że cena kruszcu 2017 roku będzie także uzależniona od  czynników politycznych oraz sytuacji ekonomicznej na świecie.

Źródło: newsrm.tv

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Au
2017-01-22 15:01:10
W obiegu jest więcej "papierowego" złota niż tego fizycznie wydobytego. Trudno żeby w tej sytuacji cena coś odzwierciedlała. Złoto fizyczne wróci do swej wartości jak rynek powie sprawdzam i zwalą się te papierowe układanki, ale to będzie duuuży krach na rynkach i wszyscy posiadacze certyfikatów, a nie złota stracą duuużo.
Prawo i Polityka swoje... a "racja" po Ich stronie i tak bedzie musiala byc,
2017-01-22 00:54:57
O cenie zlota decyduja "Rekiny" na najwiekszej Gieldzie Swiata i tak "postapia".. jak Im najbardziej bedzie to pasowalo - dla Swoich Maksymalnych Zyskow... ! Reasumujac: nie badzmy "NAIWNI" !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA