środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > 500 plus – od 1 sierpnia papierowe wnioski

500 plus – od 1 sierpnia papierowe wnioski

500 plus – od 1 sierpnia papierowe wnioski
Data publikacji: 2019-07-31 11:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-31 17:34
Wywietleń: 819 405831

Od czwartku 1 sierpnia będzie można składać tradycyjne papierowe wnioski, by otrzymać pieniądze z programów Rodzina 500+ oraz Dobry Start. Od miesiąca można to robić drogą elektroniczną. Szczecinianie dotąd złożyli ich niemal 50 tysięcy.

W lipcu szczecinianie złożyli ponad 31 tysięcy wniosków o świadczenie 500+ oraz 18 tysięcy na Dobry Start. Część wypłat już przelano na konta. 300 plus, czyli gotówka na zakup szkolnej wyprawki trafiła w kwocie niemal 5 mln zł do ponad 12 700 szczecińskich rodzin na 16 610 dzieci. 500 plus według dotychczasowych decyzji (dla dzieci, na które już były wystawione decyzje i wypłacane środki w poprzednich latach) wypłacono w lipcu w Szczecinie w łącznej kwocie 13 904 634 zł. Pieniądze na 28 019 dzieci trafiły do 20 180 rodzin. Nowe wypłaty (dla osób, które złożyły wnioski od 1 lipca) przekazano dotąd w kwocie 4 021 243 zł. Otrzymały je 8 054 rodziny na tyle samo dzieci.

Papierowe wnioski o te świadczenia można składać od jutra. W Szczecinie są one przyjmowane w trzech punktach – w głównej siedzibie Szczecińskiego Centrum Świadczeń przy ul. Kadłubka 12, w filii SCŚ przy ul. Kaszubskiej 30 oraz w filii Urzędu Miasta przy ul. Rydla 38.

– Chociaż wnioski będą przyjmowane także w tradycyjnej formie, zachęcamy dalej do korzystania z drogi elektronicznej – mówi Maciej Homis, rzecznik SCŚ. – To najszybszy i najwygodniejszy sposób. Wnioski online można złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia LUB portalu PUE ZUS.

Rzecznik SCŚ przypomina – rodzice, którzy mają obecnie przyznane do 30 września świadczenie na drugie i kolejne dzieci, składają od 1 lipca jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci. Na podstawie takiego wniosku od 1 lipca zostanie im przyznane prawo do świadczenia na pierwsze dziecko (na które obecnie nie pobierają „500+”), natomiast od 1 października br. na pozostałe dzieci (na które świadczenia są już przyznane do końca września).

Jednorazowe wypłaty z programu Dobry Star to pieniądze przyznawane (niezależnie od dochodu) na rzecz wszystkich uczniów do ukończenia 20. roku życia lub w przypadku dzieci niepełnosprawnych do ukończenia 24. roku życia. Wnioski drogą elektroniczną można składać nadal także za pośrednictwem systemu bankowości internetowej lub portalu Emp@atia.

Osoby, które złożą wnioski w lipcu i sierpniu otrzymają wypłatę świadczenia do końca września. Pozostali w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku. Na złożenie wniosków jest czas do 30 listopada.

(gan)

Fot. Anna Gniazdowska

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie