czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > 3Shape Poland na Południowej

3Shape Poland na Południowej

3Shape Poland na Południowej
Data publikacji: 2017-09-18 21:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:50
Wywietleń: 5710 292829

Choć Szczecin Business Plaza jest jeszcze w budowie - pierwsze dwa biurowce mają być gotowe pod koniec roku - wiadomo już kto zajmie cały powstający przy ul. Południowej kompleks. 24 tys. m. kw. powierzchni wynajęła znana duńska firma technologiczna 3Shape Poland. Umowa właśnie została podpisana.

Inwestorem Szczecin Business Plaza jest szczecińska firma Agatrans Multi Projekt. Budowa trwa od wiosny. Już od samego początku mówiło się, że przy ul. Południowej - jako Szczecin Business Plaza - powstanie kompleks złożony z czterech budynków. I tak się stanie. Ale etapami. Najpierw, bo już pod koniec 2017 r. zostanie ukończona budowa dwóch czteropiętrowych obiektów (patrz zdjęcie) o łącznej powierzchni 4 tys. m. kw. Na początku przyszłego roku rozlokuje się w nich duńska firma 3Shape.

- To jedna z najlepszych firm technologicznych w Danii. Dlatego bardzo się cieszymy, że możemy z nimi współpracować. Zdecydowali się na wynajęcie całego kompleksu. Również tych budynków, które powstaną później. - mówi Łukasz Król, kierownik projektu Szczecin Business Plaza, Agatrans „Multi Projekt". 

Za rok, czyli pod koniec 2018 r. na zapleczu powstanie kolejny, trzeci już obiekt, który dostosowany będzie do lekkiej produkcji i magazynowania. Gmach ma mieć aż 12 tys. m. kw. Ale to nie koniec. Za kolejne trzy lata przy ul. Południowej stanie czwarty budynek, który również zajmie 3Shape Poland. To będzie ostatni element całego kompleksu.

W uroczystości związanej z podpisaniem umowy najmu uczestniczył Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

- Cieszymy się, że tak znana firma na stałe zadomowiła się właśnie w Szczecinie - przyznał podczas zwiedzania obiektu. - Działa już u nas dziesięć lat i jak widać wciąż się rozwija; tworząc wciąż nowe miejsca pracy. Najwyraźniej czują się u nas dobrze, bo jej menedżerowie postanowili, że właśnie w naszym mieście powstanie główna siedziba 3Shape Poland.

Leszek Wójcik

Na zdjęciu: Pierwsze dwa biurowce mają być gotowe pod koniec roku

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Czytelnik Łukasz
Studencie! Jak mawia klasyk, komary są też w najpiękniejszych zakątkach. Zalety są większe od wad i tego się trzymajmy.
2017-09-19 11:33:08
Krzysztof
W biurowcach to produkuje się głównie papiery. Z powodu ich braku wycinają teraz Puszczę Białowieską .
2017-09-19 10:16:10
Jas
A w tramwaju i tak wmawiają sobie i innym że biurowce stoją puste ;-))
2017-09-19 09:41:07
1
Widać, że jonatan nie czyta stron typu gowork itp., ale może i dobrze, bo by się zmartwił przez kogo jest opłacany do internetowych pochwał ;)
2017-09-19 06:51:13
jonatan
Mam nadzieję, że Multi Projekt zadba też o odpowiedni dojazd do budowanych biurowców. W chwili obecnej stan drogi jest tragiczny. Do: "Minimalna Płaca": 3Shape zatrudnia specjalistów, bo to światowa firma wysokich technologii, a ty bredzisz o nieprzychylnych komentarzach. Oni już są w Szczecinie od lat i co? Pracownicy narzekają? Najpierw zasięgnij informacji a potem się wypowiadaj..Co za malkontencki naród, ty "student" też się do nich zaliczasz.
2017-09-18 23:15:49
Minimalna płaca
Oby nie było tak jak z innymi zagranicznymi firmami w Szczecinie, o których komentarze, na portalach oceniających pracodawców, nie są zbyt przychylne..
2017-09-18 22:35:13
Student
Szczecin to bardzo ambiwalentne miasto. W jednej chwili może doprowadzić cie do wściekłości poprzez wiadomość o rozpadających się torach na SST by następnie poinformować, że staje się główną siedzibą firmy zagranicznej.
2017-09-18 22:21:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie