sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > 269: szacunek dla życia (galeria)

269: szacunek dla życia (galeria)

269: szacunek dla życia (galeria)
Data publikacji: 2015-09-26 17:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 1671 23942

Iwo trzyma tablicę, na której oprócz zdjęcia zwierząt wolnych, żyjących stadnie w naturalnych warunkach, jest też inne - obrazujące „naszych braci mniejszych" zniewolonych w ciasnych klatkach, zakutych w ciężkie łańcuchy. Na tablicy napis: „Życie w klatce to smutek". A niosący go 7-latek prosi przechodniów: „Nie zabijajcie tych pięknych zwierząt".

W sobotę przez Szczecin przeszedł czarny marsz - ogólnopolska demonstracja w obronie praw zwierząt. To był pierwszy tak ważny w naszym mieście akcent ogólnoświatowej kampanii ph. 269 life.

- Nie jesteśmy sami! Takich grup jak nasza - mniejszych lub większych - zebrało się teraz wiele w trzydziestu państwach świata. W obronie zwierząt, które człowiek wykorzystuje na wiele różnych sposobów, zmieniając ich życie w cierpienie, niekończącą się udrękę - Łukasz Musiał mówił do ubranego na czarno tłumu zebranych na pl. Orła Białego. Do aktywistów z różnych organizacji walczących o prawa zwierząt, którzy z całego kraju przyjechali, aby właśnie w Szczecinie demonstrować. - Na rzecz stylu życia wolnego od okrucieństwa. W obronie zwierząt!

Manifestacja i przemarsz z pl. Orła Białego, przez al. Wyzwolenia, pl Giedroycia i z powrotem. Wzięło w niej udział blisko 100 osób. W czarnych strojach. Z numerami, jakimi znakuje się hodowlane zwierzęta. Jeden dla wszystkich: 269. Symboliczny - przypominający o miliardach zwierząt na świecie więzionych i zabijanych przez człowieka. Nieprzypadkowy...

- Gdyby rzeźnie miały ściany ze szkła... Gdyby ludzie wiedzieli, skąd i w jaki sposób, jakim cierpieniem okupione życie innych trafia na ich talerze, to pewnie też nie jedliby mięsa - komentowała Ewa. - Przemysł mięsny jest ohydny. Ludzie nie powinni się godzić na permanentny holocaust zwierząt. ©℗

Więcej w papierowym „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO

Więcej zdjęć w Galerii

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Mati
W końcu coś pozytywnego w Szczecinie, szkoda, że tak mało Szczecinian poszło w demonstracji, której celem było zwrócenie uwagi na ból, cierpienie zwierząt. Jak wiele z nas wie, że zwierzęta na futro obdzierane są żywcem ze skóry, a potem dogorywają jedno na drugim, tylko gałkami przewracają, bo przecież powieki tez im zdarli :(. Zachłanność ludzka nie ma granic - czas sie opamiętać, bo wszystko co czynimy istotom żywym wraca do nas. Na całym świecie były demonstracje: Francja, Izrael, Hollywood itd. Przykre, że Polska tak słabo wypadła na tle innych krajów :(
2015-09-28 08:59:56
Ela
Lukas, nie wprowadzaj ludzi w błąd tylko dlatego, ze masz ubojnie. Albo dlatego, ze potrafisz kontrolować swojego apetytu na mięso.
2015-09-27 10:53:14
Ela
Lukas, nie wprowadzaj ludzi w błąd tylko dlatego, ze masz ubojnie. Albo dlatego, ze potrafisz kontrolować swojego apetytu na mięso.
2015-09-27 10:52:44
Lukas
Białko roślinne jest prawie nie przyswajalne do człowieka. Mała Cześć białka roślinnego jest przyswajalna ale w połączeniu z białkiem zwierzęcym.
2015-09-27 01:21:24
Mi
Po prostu jedz warzywa, a białko znajdziesz np w roślinach strączkowych. Zdrowi i radzący sobie świetnie weganie i wegetarianie są dowodem (sa wśród nich sportowcy, strongmani, kulturyści) ze mięso jest zbedne a wrecz szkodliwe. Wiec jedzenie mięsa w obecnych czasach jest wyłącznie wyborem, nawykiem. Mięso smakuje, nauczyliśmy się, ze smakuje... Mozna się od niego odzwyczaić, po prostu.
2015-09-26 22:09:35
prorok
Nie jedzmy zwierząt. Pewnie! Od jutra będę kanibalem. :P
2015-09-26 18:55:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie