niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > 269: szacunek dla życia (galeria)

269: szacunek dla życia (galeria)

269: szacunek dla życia (galeria)
Data publikacji: 2015-09-26 17:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 1598 23942

Iwo trzyma tablicę, na której oprócz zdjęcia zwierząt wolnych, żyjących stadnie w naturalnych warunkach, jest też inne - obrazujące „naszych braci mniejszych" zniewolonych w ciasnych klatkach, zakutych w ciężkie łańcuchy. Na tablicy napis: „Życie w klatce to smutek". A niosący go 7-latek prosi przechodniów: „Nie zabijajcie tych pięknych zwierząt".

W sobotę przez Szczecin przeszedł czarny marsz - ogólnopolska demonstracja w obronie praw zwierząt. To był pierwszy tak ważny w naszym mieście akcent ogólnoświatowej kampanii ph. 269 life.

- Nie jesteśmy sami! Takich grup jak nasza - mniejszych lub większych - zebrało się teraz wiele w trzydziestu państwach świata. W obronie zwierząt, które człowiek wykorzystuje na wiele różnych sposobów, zmieniając ich życie w cierpienie, niekończącą się udrękę - Łukasz Musiał mówił do ubranego na czarno tłumu zebranych na pl. Orła Białego. Do aktywistów z różnych organizacji walczących o prawa zwierząt, którzy z całego kraju przyjechali, aby właśnie w Szczecinie demonstrować. - Na rzecz stylu życia wolnego od okrucieństwa. W obronie zwierząt!

Manifestacja i przemarsz z pl. Orła Białego, przez al. Wyzwolenia, pl Giedroycia i z powrotem. Wzięło w niej udział blisko 100 osób. W czarnych strojach. Z numerami, jakimi znakuje się hodowlane zwierzęta. Jeden dla wszystkich: 269. Symboliczny - przypominający o miliardach zwierząt na świecie więzionych i zabijanych przez człowieka. Nieprzypadkowy...

- Gdyby rzeźnie miały ściany ze szkła... Gdyby ludzie wiedzieli, skąd i w jaki sposób, jakim cierpieniem okupione życie innych trafia na ich talerze, to pewnie też nie jedliby mięsa - komentowała Ewa. - Przemysł mięsny jest ohydny. Ludzie nie powinni się godzić na permanentny holocaust zwierząt. ©℗

Więcej w papierowym „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO

Więcej zdjęć w Galerii

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Mati
W końcu coś pozytywnego w Szczecinie, szkoda, że tak mało Szczecinian poszło w demonstracji, której celem było zwrócenie uwagi na ból, cierpienie zwierząt. Jak wiele z nas wie, że zwierzęta na futro obdzierane są żywcem ze skóry, a potem dogorywają jedno na drugim, tylko gałkami przewracają, bo przecież powieki tez im zdarli :(. Zachłanność ludzka nie ma granic - czas sie opamiętać, bo wszystko co czynimy istotom żywym wraca do nas. Na całym świecie były demonstracje: Francja, Izrael, Hollywood itd. Przykre, że Polska tak słabo wypadła na tle innych krajów :(
2015-09-28 08:59:56
Ela
Lukas, nie wprowadzaj ludzi w błąd tylko dlatego, ze masz ubojnie. Albo dlatego, ze potrafisz kontrolować swojego apetytu na mięso.
2015-09-27 10:53:14
Ela
Lukas, nie wprowadzaj ludzi w błąd tylko dlatego, ze masz ubojnie. Albo dlatego, ze potrafisz kontrolować swojego apetytu na mięso.
2015-09-27 10:52:44
Lukas
Białko roślinne jest prawie nie przyswajalne do człowieka. Mała Cześć białka roślinnego jest przyswajalna ale w połączeniu z białkiem zwierzęcym.
2015-09-27 01:21:24
Mi
Po prostu jedz warzywa, a białko znajdziesz np w roślinach strączkowych. Zdrowi i radzący sobie świetnie weganie i wegetarianie są dowodem (sa wśród nich sportowcy, strongmani, kulturyści) ze mięso jest zbedne a wrecz szkodliwe. Wiec jedzenie mięsa w obecnych czasach jest wyłącznie wyborem, nawykiem. Mięso smakuje, nauczyliśmy się, ze smakuje... Mozna się od niego odzwyczaić, po prostu.
2015-09-26 22:09:35
prorok
Nie jedzmy zwierząt. Pewnie! Od jutra będę kanibalem. :P
2015-09-26 18:55:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie