Niedziela, 03 marca 2024 r. 
REKLAMA

Rozkaz z góry: Nie pomagać potrzebującym!

Data publikacji: 13 stycznia 2017 r. 11:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:26
Rozkaz z góry: Nie pomagać potrzebującym!
 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Świnoujściu bez marynarzy z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Koncert orkiestry podlegającej pod Garnizon Warszawa też odwołano. To decyzja dowództwa. – Przykre, że upolitycznia się szczytne cele. Jaką naukę mają wyciągnąć z tego dzieci? – nie kryją rozczarowania w sztabie świnoujskim WOŚP.

W Świnoujściu trudno wyobrazić sobie WOŚP bez marynarzy. Wojskowi aktywnie uczestniczyli w dotychczasowych edycjach. Wszystko zaczęło psuć się rok temu. Wtedy też orkiestra Marynarki Wojennej nie mogła zagrać koncertu w ramach WOŚP, chociaż uczestniczy w wielu innych miejskich imprezach, również charytatywnych. W poprzednim finale uczestniczyli jednak sami marynarze 8. FOW. Towarzyszyli dzieciom podczas zbierania pieniędzy. Tym razem tak nie będzie.

Członkowie sztabu świnoujskiego WOŚP upublicznili w internecie stanowisko wojskowych władz odnośnie udziału Orkiestry Marynarki Wojennej w imprezie. Pomimo początkowej zgody okazało się, że muzycy jednak nie zagrają. Nastąpiła wymiana pism między wolontariuszami, a dowództwem.

 - W odpowiedzi na pismo z dnia 29.12.2016 roku, dotyczące ponownego rozpatrzenia wniosku o skierowanie Orkiestry Wojskowej Świnoujście do udziału w koncercie z okazji 25 finału WOŚP, z przykrością informuję, że mimo uznania dla szlachetnej idei tej akcji charytatywnej, decyzja dotycząca anulowania udziału orkiestry w koncercie została przeze mnie podtrzymana. Jestem przekonany, że powyższe nie wpłynie negatywnie na naszą współpracę przy organizacji innych przedsięwzięć na terenie garnizonu Świnoujście z udziałem wojskowych muzyków - napisał dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb.

***

Sprawa tym bardziej bulwersuje, że przełożeni służb mundurowych jeszcze niedawno kazali w Białymstoku swoim podwładnym sypać z helikoptera konfetti na głowę wiceministra spraw wewnętrznych, a w Szczecinie na Orszaku Trzech Króli poprzebierano policjantów za anioły. Dlaczego więc problemem jest koncert orkiestry i asysta marynarzy dla dzieci zbierających pieniądze do puszek, by pomóc starszym osobom i chorym dzieciom? ©℗

Tekst i fot. Bartosz Turlejski

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim” z 13 stycznia 2017 r., e-wydaniu i wydaniu cyfrowym.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

paniusia
2017-01-16 15:57:48
Prezesem, prezydentem, dyrektorem czy na innym stanowisku SIĘ BYWA, a CZŁOWIEKIEM się JEST albo NIE. Teraz wyszło szydło z worka...
jakas
2017-01-15 21:37:50
dziadowskie pisomany, precz lapy od nas prostych ludzi.
Do Maxa
2017-01-15 19:49:18
Pokaż mi inną fundację z takimi sukcesami. I niech to nie będzie Caritas, z którego dary znikają na codzień, którego pomoc czasem ogranicza się do pokazania się w mediach przy potrzebujących i nie pokazania się nigdy więcej, którego stanowczo większą część pieniędzy idzie na administrację. Co owszem, jest konieczne w każdej praktycznie większej fundacji, bo działać musi, osoby w niej pracujące za coś żyją. Łatwo rzucać błotem, trudniej przeanalizować, czy jest po co.
suweren
2017-01-15 14:43:19
pis uczy dzieci nienawiści ,znieczulicy na choroby innych starszych ludzi dzieci i wszystkich polaków ,wstyd żeby zabraniać orkiestrze pomagać ludziom to obludnicy rydzykowi dają zamiast pomagac biednych dzieci ale oni zapewnili sobie koryto 10000+ nagrody 20000+ 30000+ od podatku to dopiero zlodzieje a emerytom dali 10zł a dudowej 17000+ kiedy ich dzieciom pomoc z orkiestry, lekarze uratuja zycie powinni sie wstydzic i trzeba głośno mówic że to dzieci zebrały by ratować ich dziecko lub matke a może oni sa zawiśni bo nie mozna dziś oglosic że zginał lech kaczyński i nie zbieraja na pomnik
Suweren
2017-01-15 14:38:15
Wy trepowskie nasienia. Zapomnieliście, jak Naród składał się na ORP Orzeł? Żeby wam te korwety zardzewiały do cna, barbarzyńcy !
max
2017-01-15 14:00:21
Niech każdy robi to na własną odpowiedzialność. Jednak ci, którzy wrzucają pieniądze do puszek Owsiaka, muszą mieć świadomość, jak wygląda rzetelność jego rozliczeń, przejrzystość prowadzenia księgowości w firmie WOŚP czy licznych fundacjach… Spółek Jurek stworzył tak wiele, że trudno się w tym wszystkim połapać. Wygląda też na to, że o to właśnie chodziło, by nikt nie mógł tego przejrzeć. Krótko mówiąc: Ci, którzy chcą wesprzeć WOŚP, nie mogą odrzucać wiedzy, odmawiać sobie tego niewielkiego wysiłku, jakim jest choćby poczytanie bloga Piotra Wielguckiego, kontrowersje.net.
oficer rezerwy
2017-01-15 12:23:16
Nauka dla dzieci płynie nad wyraz prosta: zawsze bądź Człowiekiem i nie daj się zeszmacić!I unikaj typów emocjonalnie upośledzonych, którzy nie znoszą, gdy dobro jest czynione pod obcym szyldem! Wstyd mi za dzisiejszych oficerów!
Gość2017
2017-01-15 11:36:52
Życzę tym wszystkim którzy są przeciwni WOŚP aby nigdy nie musieli korzystać x aparatury która została zakupiona przez WOŚP a jeśli zdaży się taka sytuacja że będą musieli z niej skorzystać to żeby im uratowała życie
Eugeniusz Popek
2017-01-15 06:15:40
Chyba już nikt nie ma wątpliwości że PiS nie jest partią pomagająca ludziom lecz partią niszczącą wszystko co dobre. Ich interesuje tylko władza i zniewolenie narodu, pozbawieniu go wolnej woli. To jest partia szatańska.
Do Kibica
2017-01-15 02:03:23
Do tego trzeba mieć charyzmę, a Owsiak ją ma. A do tych wszystkich, którzy uważają, że on nic nie robi tylko bierze kasę, od 25 lat robi więcej niż ktokolwiek z nas. Nic, to nie robi nasza, pożal się Boże, "władza", a oni to dopiero tna kasę i jakoś to nikomu nie przeszkadza.
Sylwia
2017-01-14 22:51:35
Warto pomagac w kazdy mozliwy sposob to widać na sprzetach madycznych naklejone serca ze zostalo kupione za pieniazki z WOSP panie Jurku jest pan wielki mojej corce taki sprzet zycie uratowal po wypadku. Zawsze daje i bede dawac kochani zamiast prowadzic konwersacje wrzuccie do puszki moze kiedyś i wam taki sprzet zycie uratuje💗💗💗
Zbyszek
2017-01-14 20:03:43
Jestem byłym żołnierzem zawodowym, i nie mogę pogodzić się z manipulacją Macierewicza i jego Misiewiczów. Jak mogą manipulować armią. Nie dziwię się że Generałowie odchodzą, bo to co dzieje się w tym momencie, przekracza moje wyobraźnie. Jeszcze przed 25 finałem ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY wplątuje armię, która co roku w tym uczestniczyła. Panowie Generałowie, ci którzy zostaną, rządy pis-kie skończą się i jak wy będziecie wyglądać w oczach społeczeństwa......
kristofer77
2017-01-14 18:48:12
Jedni daja Rydzykowi niepotrzebnie inni Owsiakowi inni jeszcze innym. Każdy daje komu chce i żaden polityk marnej postury i kiepskiego serca nie bedzie nam dyktował.
wawk
2017-01-14 18:03:13
Dowódca nazywa się Głąb? nic dodaĆ NIC UJĄĆ WSZYSTKO WIADOMO
Kalafior
2017-01-14 16:38:16
Najdziwniejsze jest to ze kiedys za rzadow PiS przed PO WOSP rowniez dzialalo i mialo sie bardzo dobrze, a teraz nagle beee.... Owsiak powiedzial pare slow Kurskiemu co o nim mysli i tak to sie dzieje teraz. W dzisiejszej Polsce nie ma miejsca na bycie "pomiedzy" czyli normalnie :( teraz jak nie jestes z nami to jestes przeciwko...
Jakób
2017-01-14 13:57:37
Czy to po KATOLICKU przeszkadzać komuś w czynieniu dobra? To tak, jakby ktoś poszedł do szpitala i zakłócał badanie przeprowadzane przez lekarza albo wyśmiewał pielęgniarkę podającą pacjentowi kroplówkę. Wprawdzie zdarzył się jeden, który zaatakował ratowników Pogotowia udzielających mu pomocy, ale to był człowiek psychicznie chory.
Marian
2017-01-14 01:54:26
Daje na WOSP i bede dawac do poki bedzie grac!!!! Od zawsze w tej pieknej akcji charytatywnej braly udzial sluzby mundurowe i nie bylo wazne jaka opcja polityczna byla u wladzy. Teraz wielcy zadeklarowani katolicy pokazuja swoja dobroc w obec blizniego swego. W skruciw to WOSP zakupila sprzetu za ponad 650mln zl i przekazala je do szpitali i innych placowek medycznych. Moje dzieci dzieki WOSP mialy badane po urodzeniu sluch, wzok, wydolnosc nerei i wiele innych. Dzieki WOSP zostaly zakupione najnowsze inkubatory dla wczesniakow bez ktorych te dzieci mialy znikoma szanse przezycia. Znam takie dzieci osobiscie i sa teraz super szkrabami a swojej tragedji nie pamietaja. Ale chodza co roku z puszka bo moze dzieki Owsiakowi zyja! Faktury i sprzet mozna zobaczyc na stronie WOSP moza tez zerknac w rozliczenia finansowe. A prosze mi powiedziec jak wspiera naszych obywateli kuria? Zbierajac na tace i budujac co chwila nowe koscioly? Dlaczego swiatynia opatrznosci dostala 20mln zl a Rydzuk 26mln zl dotacji z budzetu panstwa? Przeciez sa to prywatne organizacje! Jestem i bede z WOSP a przeciwko klero i PISiorom!!!!!!
gryf
2017-01-14 00:13:06
Czyli w świat nadal idzie przekaz że rządząca teraz prawica gardzi akcją Owsiaka, szkoda że to w imię partyjnych interesów i interesów mocodawców tej partii... kościoła.
@Pytanie
2017-01-13 23:00:58
Pytanie na czasie. W sobotę będą pikniki wojskowe w całej Polsce zorganizowane przez pana Macierewicza. Można tam pójść i zapytać, czy uczestniczący w nich żołnierze są w pracy i kto im za to płaci.
DO @Mikołaj
2017-01-13 22:51:13
Nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem. Mowa o wolności wyboru, nawet telewizji. Ty jak pisowcy - niedociera, że ktoś może mieć odmienne zdanie. Człowieku wiem, że to trudne ale ucz sie tego. Spójrz dookoła każdy jest inny, inaczej się ubiera, co innego lubi. To co jeżeli jestem wykształcony to mam gardzić niewykształconymi - to głupie. Ogarnij się i zmień towarzystwo na bardziej rozwojowe. Dzięki za wsparcie @@Mikołaj.
Pytanie
2017-01-13 21:12:43
Nie jestem przeciwny WOŚP i ją wspieram. Ale warto wyjaśnić czy ci żołnierze biorąc udział w takiej akcji są w pracy i biorą za ten czas wynagrodzenie? Bo przecież prywatnie mogą być. Czasami wydaje mi się że Pan Jurek przesadza z rozmachem tej akcji co pożera część zebranych środków :-(
@@Mikołaj
2017-01-13 21:02:36
Z tobą jest znacznie gorzej. Ty przedawkowałeś trwam. Bardzo typowe.
@Mikołaj
2017-01-13 19:32:35
Przedawkowałeś TVN24. Typowe.
Mikołaj
2017-01-13 18:28:20
Co tu dużo gadać, jak ktoś nie chce nie daje pieniędzy. Jak ktoś chce to niech daje temu kogo on wybierze. W końcu to moje pieniądze i nikt nie będzie mi ani wskazywał, a tym bardziej obrzydzał jakiej osobie, bądź instytucji dam przysłowiową złotówkę. Na tym polega wolność wyboru. Ale za PIS tej wolności już nie ma na pewno w instytucjach perzez nich kontrolowanych, bo są zakazy i nakazy. Do tego chcą wpływać na osobiste wybory Polaków. Co za dużo to niezdrowo. A mówią że jest demokracja, bzdury. Jednak nadzwyczaj obrzydliwe jest to co robi PIS w sferze życia i zdrowia. Choć to nie powinno dziwić, gdyż oni najlepiej czują się w tematyce trupiej. Odpychający ludzie z odpychającymi charakterami kreującymi się na dobrych, religijnych, współczujących itp.
dzisna
2017-01-13 18:05:08
Rządzącym z koryta się wylewa (słynne ośmiorniczki, bankiety) i ciągle wyciągają łapę i mają od 25 lat program: pan-da. Moda na ogólnopolskie żebractwo. Uczą młodzież, że nie trzeba pracować - wystarczy żebrać i można z tego nieźle źle.
Wasz czyt .
2017-01-13 16:38:44
Szczerze - zawsze daję coś na WOŚP , nie dla Owsiaka , bardziej dla dzieci , które marznąc biegaja po mieście z puszkami . Sprzęt się zawsze przyda .Dzieci mozę się uczą wrażliwości. Są pozytywy , ale bez terroru ! Akcje zamiast planowych działań ? TYTUŁ " artykułu " jest niewłaściwy / chamski?/ . Kurier jest lubiany , więc niech tak pozostanie / nie prowokujcie ,/ bo taka jest moda ?/.
kibic
2017-01-13 16:29:28
ile wyznawców Owsiaka ;) widać jak Was przekręcił.ubierajcie się,puszkę pod pachę i zacznijcie już dzisiaj żebrać kasę.lubici być wykorzystywani to Wasz problem.Mi się oczy już dawno temu otworzyły co on robi z pieniędzmi.mecze ochrania firma ochroniarska,a że policja lubi poprzebierać się jak rycerze ze Star Warsów i robić jakieś dziwne pokazy siły to ich sprawa.przyjdz na mecz,a potem wypowiadajcie się na temat.
Przymus komentowania wszystkiego
2017-01-13 16:12:49
Poniżej znajduje się zbiorcza lista wszystkich synonimów do słowa komentować. analizować, badać, brać coś pod lupę, debatować, dokonywać analizy, dyskutować, interpretować, konsultować, maglować, naradzać się, omawiać, penetrować, poddawać coś pod dyskusję, prześwietlać, referować, rozkładać coś na czynniki pierwsze, rozpatrywać, roztrząsać, rozwałkowywać, rozważać, traktować, wałkować, wchodzić się w szczegóły, wdawać się w szczegóły, wentylować, wgłębiać się, wgryzać się, zgłębiać, czepiać się, krytykować, kwestionować, odmawiać komuś racji, poddawać coś krytyce, podważać, przychrzaniać się, przyczepiać się, przypieprzać się, stawiać coś pod znakiem zapytania, szukać dziury w całym, szukać zaczepki, eksplikować, klarować, naświetlać, objaśniać, rozświetlać, tłumaczyć, ukazywać, unaoczniać, uwidaczniać, uzasadniać, wyjaśniać, wykazywać, wykładać, wyłuszczać, postulować, przedkładać, przedstawiać, przekonywać, glosować, relacjonować, oświetlać, konferować, prowadzić dyskusję, rozprawiać, rozprawiać o czymś, spierać się, rozprawiać nad czymś, charakteryzować, dokonywać spisu, określać, określać słowami, opisywać, przedstawiać coś, wymawiać, wypowiadać, wyrazić, wyrażać, oceniać, usprawiedliwiać, uświadamiać, wtajemniczać,
Dam DO PUCHY, czy będzie "KIJ" czy" KARTOFEL"
2017-01-13 15:52:14
Czy będzie taka czy inna orkiestra - bez znaczenia . Czy supermodelka też nie mogłaby zrobić striptizu na rzecz orkiestry ? . Czy nie można w CPN ściągnąć 10 % od tankowania na rzecz WOŚP , albo z każdego biletu 10 % , od każdego zakupu w niedzielę 10 % , od każdego lotu samolotu 20 % - PRZECIEŻ CEL JEST SZCZYTNY , a sprzęt może ratować każdego ? Policjanty - anioły - BEEE !!! , Żołnierze nie grają - BEEE !!! Następnym razem będzie zbiórka na Psychiatrię społeczną ?Plujmy na siebie Polacy tak dalej ?
Kalafior
2017-01-13 15:50:13
do WOSP - nie porownujmy Owsiaka do oszoloma Kijowskiego. Zreszta Twoj wybor zawsze pozostaje Ci wiara w Ojca "biznesmena" Tadeusza Rydzyka.
Maciek
2017-01-13 15:34:50
Czy tak brzmiał rozkaz? Nikt ani żadna instytucja nie ma obowiązku uczestniczyć w prywatnym przedsięwzięciu pana O. Poza policją jako zabezpieczenie. Jestem przeciwny wspieraniu prywatnych fundacji przez instytucje panstwowe i samorządowe. Chcesz to wrzucaj swoje.... Nie życzę sobie być szantażowanym - jesteś przeciw to podpisz oświadczenie że nie będziesz korzystał ze sprzętu..... Paranoja Anioły na koniach nie dobre? Juras w f16 dobry !
co za trole
2017-01-13 15:30:55
dla mnie Owsiak może brać co miesiąc nawet "bańkę", bo to m.in. za moje pieniądze. A efekty każdy kto zachoruje widzi i ma. I Brawo jemu i dla całego WOŚP. Nie pomagasz? Nie przeszkadzaj. Jedno jest tylko dziwne .. dlaczego te trole nazywają popierających WOŚP "lewakami"?
WOŚP
2017-01-13 15:24:46
Nie wierzę Owsiakowi podobnie jak Kijowskiemu.Dwaj Panowie nie potrafią się rozliczyć ze swojej działalności.Brak na stronie internetowej dokładnych i szczegółowych rozliczeń ze zbiórek WOŚP a to jest mocno podejrzane.
Anna
2017-01-13 15:22:54
Płacę na WOŚP i współczuję Owsiakowi, że z powodu niesamowitego dobra, którym zaraził tysiące dzieciaków i pomógł tak wielu cierpiącym, chorym ludziom, spotyka go tak wiele niegodziwości. Ale cóż, nawet Jezusa nie zawsze traktowali dobrze, więc cóż się dziwić. Niegodziwców nigdy nie brakowało. Zgadzam się jednak, żeby ze sprzętu WOŚP korzystali także ci, którzy nie dali na niego złamanego grosza, a zamiast tego na orkiestrę wylali wiadro pomyj. Niech Bóg Wam wybaczy.
Zawiedziony
2017-01-13 15:17:56
Dlaczego tak zadecydowali? BO MOGĄ!
dość pasienia jednej rodziny publiczną kasą
2017-01-13 15:12:45
Do roboty, zamiast wysyłać dzieciaki na mróz.
Kalafior
2017-01-13 15:06:57
Zreszta niedlugo i tak nie bedzie mial kto obslugiwac tych sprzetow od Owsiaka bo w Wielkiej Brytanii brakuje lekarzy i rusza wlasnie wielki projekt sciagniecia z UE okolo 70 tys lekarzy. Zaoferuje im sie po 100 tys funtow rocznie, mieszkanie/dom na koszt panstwa i wszystkie przywileje pracownicze jak rozlakowe itd. Osrodek szkolenia i adaptacji tych nowych lekarzy ma powstac podobno w Polsce. Nie trzeba chyba tlumaczyc co to oznacza dla Polski i polskiej sluzby zdrowia. Kto ma jakies zabiegi do wykonania niech sie spieszy...
AAA
2017-01-13 14:49:05
Tym wszystkim którzy są przeciw WOŚP, w razie pobytu w szpitalu ich lub ich bliskich, podpiszą oświadczenia ze nie będą korzystać ze sprzętu które zakupił Owsiak. Tak po katolicku.
Kalafior
2017-01-13 14:37:10
Smutne. To szeroko zakrojona akcja w celu zdyskredytowania takich imprez jak WOSP. "Piata wladza" chce po prostu aby czesc tych ogromnych datkow nie szla na Owsiaka czyli sprzet medyczny tylko "na tace". Ja bym chcial zeby z rowna gorliwoscia jak patrzy sie na rece Owsiakowi wzieto sie w koncu i rozliczono pewnego "Ojca" z Torunia. A defraudacja cegielek na Stocznie Gdanska to tylko czubek gory lodowej w dzialaniach Ojca TR z Torunia.
ziaja
2017-01-13 14:07:29
Jak szanowny Pan Owsiak na każdym kroku opowiada paszkwile na min MON to niech się szanowny Pan nie dziwi. Bo jeśli ktoś publicznie znieważa w chamski sposób innych to musi ponieść konsekwencje. A brak orkiestry na imprezie w niczym nie zaszkodzi.Tyle w temacie
Antykibic
2017-01-13 14:05:00
Świństwo małostkowość rządzących porażająca!
maks
2017-01-13 14:04:00
jak Policjanci wzięli udział w marszu 3 króli to zrobił się larum że jakim prawem krzyczeli lewacy. Jak wojsko nie bierze udziału w Owsiakowym szoł to wg lewaków skandal. A Kurier manipuluje bo nie było rozkazu nie pomagać.Pomagać przecież mogą, wrzucić do skarbonki kasę. A w jaki sposób miałaby pomóc orkiestra?
Gość
2017-01-13 13:59:42
Dobra niech nie pomagają ale też nie utrudniają. A najlepiej niech zaopatrza choć jeden szpital w potrzebne sprzęty. Kurde dziadostwo się robi w tym kraju.
lotka do siema
2017-01-13 13:57:49
Do-siema- jak ci będą życie ratować albo komuś z twoich bliskich sprzętem z oznaczonym sercem honorowo powinieneś odmówić albo zapłacić bo to przecież z prywatnej inicjatywy.
SromotnikBezwstydny
2017-01-13 13:38:47
To nie jest p r z y k r e ... To jest Ż A Ł O S N E !!! Kaczyński w czasie swoich miesiączek "smoleńskich" angażuje p a ń s t w o w ą policję...Podczas Święta Katyńskiego, Dnia Kombatanta i innych Narodowych dni pamięci nakazuje oddawać hołdy wojskowe swemu bratu-bliżniakowi, najmierniejszemu z miernych przezydentów II i III RP !!! Samowola tego trolla jest powalająca i haniebna! Polsko, obudż się!!!Wyjdż z letargu! Za 500 zł kupione poparcie nie potrwa długo....a hańbę przyjdzie szorować latami...
sssssssssss
2017-01-13 13:37:42
kibic: dlaczego policja ma ochraniac mecze kibolstwa?n sobie ochrone wynajmijscie choc lepiej byloby skutecznie sie nawzajem wyeliminowac dla dobra spoleczenstwa , dlaczego policja na wymyslonych obchodach zostaje przebierana z anioły i robi z siebie posmiewisko na caly kraj ?
@kibic
2017-01-13 13:33:59
No to do roboty! Na co czekasz? Możesz pokazać, że jesteś lepszy od Owsiaka i rozkręcisz lepszą akcję, pomagając wielu osobom. Nie siedź, nie czekaj, bo Twój pociąg odjedzie, a potrzebujący, którym mógłbyś pomóc nie doczekają się Twojej pomocy.
Jurek
2017-01-13 13:24:49
do kibica - Wiesz dlaczego Owsiakowi ? Bo mu się chce ! A jak widać Tobie - nie.
Amdzej
2017-01-13 13:24:23
Ale amdzej powiedział że da do puszki żeby nie było...
Gość
2017-01-13 13:22:18
Prezes Jarosław pedały caly PIS
/............
2017-01-13 13:20:46
A apel smolenski grac trzeba .... rece opadaja co ten tępy naród zrobił w wyborach w 2015 r. widac na to ten kraj zasluzyl, ale dopiero jak po kieszeni dostanie ciemnny lud to ich wtedy kukle zaczna swedziec na powaznie,marynarze moga sie zaangazowac prywatnie, tego nikt im nie zabroni
kibic
2017-01-13 13:04:30
dlaczego wojsko czy policja ma brac udział w tej zbiorce Owsiaka?! niech wynajmie firmy ochroniarskie.przecież jest prywatną fundacją.która z innych fundacji ma takie przywileje?! do tego jeszcze wykorzystywanie dzieci do zbierania kasy ... co do sprzetu w szpitalach,radze zagłębić się jak to wygląda naprawde. jesli każdemu z nas dali by tv na cały dzień i wszystkie służby mundurowe, i inne instytucje państwowe do pomocy za darmo to każdy z nas zebrałby podobne pieniądze.
Jaroslaw
2017-01-13 12:46:34
Decyzja prezesa ...
Jakim trzeba być draniem
2017-01-13 12:38:41
Jest to draństwo polityczne barbarzyństwo wpisujące się w to co dzieje się w polskiej polityce.Jakim trzeba być draniem i człowiekiem by nie rozumieć takich jak te akcje.Do apelów smoleńskich wykorzystują wojsko przy każdej okazji i jakoś im to nie przeszkadza.Mam nadzieję,że jak będą w potrzebie zdrowotnej i zmuszeni do hospitalizacji to nie będą korzystać Oni lub ich rodzina z urządzeń opatrzonych w serduszka WOŚP a będą leczeni metodą z okresu Dr Wilczura.
siema
2017-01-13 12:37:21
Jakie upolitycznienie? WOŚP to inicjatywa prywatna, więc dlaczego ktoś miałby mieć jakiekolwiek pretensje, że środki budżetu państwa są przeznaczone właśnie w takim celu. Przecież wszyscy na nie pracujemy, więc chyba logiczne, że jeśli ktoś wychodzi z inicjatywą i prowadzi zbiórkę, to robi to wyłącznie we własnym zakresie. Nie dajmy się zwariować. Przecież nikt nie mówi tutaj o pochodzeniu i koligacjach rodzinnych szefa tej akcji, ani o procesach sądowych i sposobie rozliczania środków zebranych podczas zbiórki.
Banan
2017-01-13 12:36:17
Jaki "wstyd"? A zbieranie do puszek przed kościołem po mszy to nie wstyd? Ludzie przecież pieniądze zbieranie są w szczytnym celu. Ostatnio byłem w odwiedzinach u koleżanki w szpitalu która urodziła wczesniaka, gdzie nie spojrzałem to wszędzie były naklejki wospu na sprzęcie medycznym i niby Owsiak pieniądze bierze dla siebie? jestem za Caritasem i wielka orkiestra bo pomoc jest potrzebna!
Jarek
2017-01-13 12:19:20
Troche to byl wstyd zeby zolnierz chodzil i prosil o GROSIKI
Polska, to nie Ru.....
2017-01-13 12:18:42
Jesli tylu jest rzekomo "chetnych"... to pomoc starszym osobom i chorym dzieciom... mozna w bardziej prosty sposob poprzez - podniesienie obowiazkowych wplat na Ubezpieczenia Spoleczne i NFOZ ! A nie co roku znacznie PO-wiekszac prywatne Konta Owsiaka & Company !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA