niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Firmy, w których warto pracować

Firmy, w których warto pracować

Firmy, w których warto pracować
Data publikacji: 2017-04-09 21:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1494 237130

Ruszył konkurs Pracodawca Roku 2016 Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Inicjatywa Północnej Izby Gospodarczej, gminy Szczecin oraz Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości ma wyłonić firmy, które nie tylko z sukcesem działają, ale są przy tym rzetelne, odpowiedzialne, dbają o swoje kadry i ich rozwój, warunki zatrudnienia.

- Odpływ specjalistów za granicę i do innych miast, demografia, inwestycje w Szczecinie i jego okolicach sprawiły, że w regionie brakuje pracowników: fachowców i rzemieślników - mówi Dariusz Więcaszek, prezes PIG. - Firmy mają coraz większe problemy ze znalezieniem rąk do pracy. Stąd nasze rozmaite inicjatywy, m.in. konkurs Pracodawca Roku. Nie będziemy oceniać, jak się firmy rozwijają czy ile eksportują, lecz czy oferują dobrą i należycie opłacaną pracę, dbają o ludzi i ich rozwój. Czy są miejscem, w którym pracownicy widzą swoją przyszłość. Chcemy pokazać tych przedsiębiorców, u których warto pracować.

W konkursie Pracodawca Roku 2016 mogą uczestniczyć prowadzący działalność gospodarczą od co najmniej roku obrotowego, mający siedzibę lub oddział na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (Szczecin, Police, Dobra, Goleniów, Gryfino, Kobylanka, Kołbaskowo, Nowe Warpno, Stare Czarnowo, Stargard, Stepnica, Świnoujście). Zakłady pracy będą oceniane w trzech kategoriach: do 50 zatrudnionych, od 51 do 250 oraz powyżej 250 pracowników. Kategoria kolejna, IV to społeczna odpowiedzialność biznesu - firma aktywna lokalnie i dbająca o środowisko, w którym działa.

- Sytuacja na rynku pracy grozi armagedonem firm autorytarnie zarządzanych, w których jest mobbing, „śmieciowe" umowy i płacenie pod stołem – przestrzega Maciej Borowy, przewodniczący Klastra Przemysłów Kreatywnych przy PIG w Szczecinie. - Pracownicy mają coraz wyższe oczekiwania i są coraz bardziej świadomi swoich praw.
Na wyróżnienie w konkursie może także liczyć szkoła lub wydział uczelni współpracującej z biznesem.

- Obecnie połowa studentów na szczecińskich uczelniach pochodzi spoza stolicy województwa - przypomina Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina. - Trzeba sięgać po nich i to nawet z dalszych miejscowości, pokazywać, że są u nas firmy, które dają atrakcyjne warunki zatrudnienia.

Pracodawcy mogą przesyłać zgłoszenia do 28 kwietnia br. Szczegółowy opis konkursu, jego regulamin oraz formularze zgłoszeniowe są na stronie www.peryskopy.pl.
Laureatów konkursu Pracodawca Roku 2016 poznamy 2 czerwca, podczas Gali Północnej Izby Gospodarczej.

(mag)

Na zdj.: Barbara Bartkowiak - prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Michał Przepiera, Dariusz Więcaszek i Maciej Borowy.

Komentarze

Północna Izba Deptania Kapusty
Chciałoby się powiedzieć: "Firmy mają problemy ze znalezieniem rak do pracy i nóg do deptania kapusty".
2017-04-10 12:23:49
Ludzie do poniżania
Dariusz Więcaszek, prezes PIG, z uporem maniaka posługuje się tym idiotycznym zwrotem z czasów gospodarki prymitywnej, w której spędził swoja młodość na redaktorskim garnuszku: "Firmy mają coraz większe problemy ze znalezieniem rąk do pracy". Firma co "potrzebuje rąk do pracy" to nie jest sektor wysokiej technologii czyli żaden HighTech. To znaczy co oni robią tymi rękami ? - śmieci segregują ? Nawet w tej branży są maszyny i na wszystko trzeba mieć szkolenia, licencje, certyfikaty, więc jeżeli już to firmy poszukują "wysokich specjalistów" a nie "rąk do pracy". Ten diabelski szczegół tkwi w tym, że oni chcą gotowych specjalistów i raczej nie kwapią się do ponoszenia kosztów szkoleń. Miesiącami wiszą ogłoszenia o naborze na stanowiska gdzie wymaganiom nie sprostałby sam prezes. Wiele firm ma raczej problemy ze znalezieniem "ludzi do poniżania".
2017-04-10 09:24:45
punkty
Dla potencjalnego pracownika liczy się: godna pensja (minimum 1 tys. euro na rękę), sympatyczna atmosfera (bez mobbingu), ilość obowiązków możliwa do zrealizowania w ciągu dnia pracy, brak pracujących sobót, brak zmuszania do niepłatnych nadgodzin, pakiet socjalny, możliwość awansu i wyrozumiałość pracodawcy, możliwość pracowania w jednej firmie przez długie lata.
2017-04-10 07:28:20
obserwator
Polecam firmę CSL INTERNATIONAL SPEDITION w Szczecinie. Spełnia wszystkie kryteria przyjaznej, rozwojowej firmy z wielkim potencjałem i dbałościa o pracowników.
2017-04-10 06:37:27
praca
Warto pracować w firmach, które na początek oferują pracownikom europejskie pensje, mają przyjazną atmosferę, dbają o pracowników i ich rodziny, zapewniają jasną ścieżkę awansu, doceniają lojalność i doświadczenie pracowników, dają zakres obowiązków stosowny do czasu pracy, regularnie oferują podwyżki - są takie firmy w Szczecinie?
2017-04-09 22:30:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy