poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > 24 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie – 10 w Szczecinie

24 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie – 10 w Szczecinie

24 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie – 10 w Szczecinie
Data publikacji: 2020-09-16 10:40
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-17 10:45
Wywietleń: 3499 475170

Na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne 24 przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 - poinformowała w środę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie.

Nowe przypadki zakażeń dotyczą:

• Szczecina – 10 osób (5 mężczyzn w średnim wieku, 3 kobiety w średnim wieku, 1 młody i 1 starszy mężczyzna)

• pow. szczecineckiego – 4 osoby (2 mężczyzn w średnim wieku, 1 kobieta w średnim wieku i 1 młody mężczyzna)

• pow. wałeckiego – 3 osoby (3 kobiety w średnim wieku)

• pow. koszalińskiego i Koszalina - 4 osoby  (2 kobiety w średnim wieku, 1 młoda kobieta i 1 mężczyzna w średnim wieku)

• pow. kołobrzeskiego – 1 osoba (1 kobieta w średnim wieku)

• pow. gryfińskiego – 1 osoba (1 starszy mężczyzna)

• pow. stargardzkiego – 1 osoba (kobieta w średnim wieku).

W sumie od początku pandemii liczba infekcji koronawirusem w naszym województwie wynosi 1286. Aktywnych zakażeń jest 236. Dotąd zmarło 30 osób, a wyzdrowiało 1020.

(p)

Fot. Mateusz Iżakowski

Komentarze

wert
o kurła... dziś w u nas 41 :(
2020-09-17 10:39:30
@Do umysłowo sprawnych inacze
Kto kto twierdzi, że tej pandemii nie ma, jest właśnie umysłowo sprawnym inaczej. Zrozumiesz to chyba dopiero gdy na koronawirusa umrze najbliższy członek Twojej rodziny.
2020-09-17 09:13:06
czytam
Osoby uznające obecny sposób funkcjonowania tzw służby zdrowia za coś normalnego trzeba uznać za .... nienormalne .Koronawirus zaraża i jedna na ile - 1000 , 10000 osób choruje . Reszta spokojnie umiera na raka , udar , zawał itd. bez ządnej tabelki w gazetkach , na portalach i bez trąbienia . Wyznawcy epidemii cudozwid-19 maja to gdzieś / nie w mózgu , bo ten mają skurczony i zwiędły / Poddaliście się propagandzie rodem z PRL .
2020-09-16 21:11:23
Do ZDTiM
Wczoraj jechałem autobusem linii A, tłok niesamowity, drzwi ledwo można było domknąć. Większość osób bez maseczek, lub z maseczkami pod brodą.
2020-09-16 20:08:31
Do Pana bardzoooo mądrego
Proszę sobie wyobrazić zakażenie ( chorobą której niby nie ma) osobę z nowotworem. Dlatego dbajmy o siebie żeby nie narażać osób o słabszym zdrowiu. Ta nie prawdziwa choroba spowodowała zniszczenie 20 % płuc u mojego teścia ale przeciez to drobiazg
2020-09-16 19:43:46
Do umysłowo sprawnych inaczej
Ta informacja o "zakażonych" jest tak samo ważna jak to, że wczoraj puściłem bąka. Nie żądnych zakażonych. To ściema oparta na bezwartościowych testach. A co z prawdziwymi chorobami tj. nowotwory, niewydolność układu krążenia, aids, WZW. To są prawdziwe problemy ludzi a nie g.... burza na temat nieistniejącej pandemii.
2020-09-16 17:06:58
@ Nieustająco ważne pytanie
Dowiesz się jak się zarazisz
2020-09-16 14:47:10
gh
@ Lusia "i co dzieje się z tymi osobami? Przeciez szpitale nie są z gumy.1 chory zajmuje miejsce na 14 do 48 dni" Czytaj ze zrozumieniem - aktywnych zakażeń jest 236 (na całe zachodniopomorskie). Nie wszyscy potrzebują hospitalizacji. Sam szpital na Arkońskiej ma 600-800 łóżek (ciężko znaleźć dokładną informację).
2020-09-16 13:44:37
bezdech
dalej łaźcie bez masek to poumieramy wszyscy
2020-09-16 13:19:32
Nieustająco ważne pytanie
No i co w związku z tym?
2020-09-16 12:44:29
karma
Najśmieszniejsze będzie jak się okaże, że pozarażały się te barany na proteście przeciwko maseczkom w Parku Kasprowicza co był tydzień temu.
2020-09-16 12:43:56
czytam
Po 14 dniach / teraz po nowym zarządzeniu ministra koronawirusa - 10 / oczekuje od mediów info . Np wszystkie te osoby nie zachorowały . Straszcie ludzi dalej . A jak się skonczy korona , to straszcie grypą . W kńcu musi być wytłumaczenie dlaczego służba zdrowia nie istnieje .
2020-09-16 12:30:53
Edek
Ludzie są sami temu winni .Brak dystansu ,brak maseczek i mamy tego skutki.Prosze zobaczyć co się dzieje w środkach komunikacji miejskiej .Dlaczego nie ma kontroli ???????????.Jeżeli ludzie nie są w stanie sami się dostosować do tych wymogów to trzeba ich do tego przymusic dla dobra nas wszystkich.
2020-09-16 12:30:37
kiepsko
17 osób w samym Szczecinie w ciągu dwóch dni. Jeżeli tendencja się utrzyma może zrobić się naprawdę niefajnie. Póki co nie nie piszą nic o żadnych dzieciach więc chyba to nie żadna szkoła.
2020-09-16 12:21:51
Lusia
i co dzieje się z tymi osobami? Przeciez szpitale nie są z gumy.1 chory zajmuje miejsce na 14 do 48 dni
2020-09-16 11:41:55
za mało informacji
Przy tak rosnącej ilości zarażonych Kurier powinien ustalić w Sanepidzie czy to jest jedno czy kilka ognisk.
2020-09-16 11:35:26
Celia
Za chwilę jak w Nowym Sączu strach będzie wyjść na ulicę.
2020-09-16 11:26:10
M
Jak łażą bez maseczek to mnie to nie dziwi
2020-09-16 11:12:21
niedobrze
W Szczecinie ilość zakażonych koronawirusem rośnie z dnia na dzień. Wczoraj 7 dzisiaj 10. Robi się coraz niebezpieczniej.
2020-09-16 11:04:35