poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > 18 nowych przypadków koronawirusa w regionie. Zmarły dwie osoby

18 nowych przypadków koronawirusa w regionie. Zmarły dwie osoby

18 nowych przypadków koronawirusa w regionie. Zmarły dwie osoby
Data publikacji: 2020-09-15 10:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-16 13:40
Wywietleń: 3005 475050

Na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejnych 18 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zmarły dwie zakażone osoby - poinformowała we wtorek po godz. 10.30 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie.

Nowe przypadki koronawirusa dotyczą:

  • Szczecin – 7 osób (4 mężczyzn w średnim wieku, 1 kobieta w średnim wieku, 1 młoda kobieta i 1 starsza kobieta),
  • pow. stargardzki - 3 osoby (kobieta w średnim wieku i 2 starszych mężczyzn),
  • pow. kołobrzeski – 2 osoby (1 kobieta w średnim wieku i 1 dziecko),
  • pow. szczecinecki – 2 osoby (2 dzieci),
  • pow. białogardzki - 1 osoba (kobieta w średnim wieku),
  • pow. koszaliński i Koszalin - 1 osoba (kobieta w średnim wieku),
  • pow. wałecki – 1 osoba (mężczyzna w średnim wieku),
  • pow. goleniowski – 1 osoba (mężczyzna w średnim wieku).

Sanepid poinformował także o śmierci dwóch osób zakażonych koronawirusem. Jest to 70-letni mężczyzna ze Szczecina i 72-letni mężczyzna z powiatu koszalińskiego. Obaj byli hospitalizowani w szpitalu wojewódzkim przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Zachodniopomorskiem wynosi od początku pandemii 1262. Jest 228 aktywnych zakażeń. Dotąd zmarło 30 osób, a wyzdrowiały 1004 osób.

(k)

Fot. Mateusz Iżakowski

Komentarze

k....k12
Wprawdzie do zimy trochę zostało, ale ty, bałwanie śniegowy księży i zakonnic, to z dala nie oglądasz. Ot, pracujesz na odcinku, może nawet odziedziczyłeś po tatusiu etat, bo w Polsce dzieci lekary są lekarzami, dziennikarzy - dziennikarzami itd itd. Dobijasz cywilizację łacińską dłubiąc na rubieży. Gdybyś był bystry, to być może daliby ci nawet bilet do Brukseli
2020-09-16 13:39:42
@ k....k12
Najczęstszym przekaźnikiem koronawirusa w Polsce są księżą i zakonnice. To oni najczęściej przenoszą zarazę na innych ludzi.
2020-09-16 11:32:27
k....k12
Wasze prowincjonalne gdakanie się nie liczy. J Pinkas w radiu zet powiedział do czego służą masoneczki. Zakwefiona ludzkość w takim anturage ma wejść do nowego świata. Tylko duszących się w tym g..e, zestresowanych w szkołach dzieci żal
2020-09-15 20:08:58
@artemor
Jak podało MZ z tych zmarłych tylko około 300 osób nie miało ciężkich chorób współistniejących - czyli liczba ofiar covid-19 w Polsce to około 300 osób przez pół roku to przypada około 2 osób dziennie! Przypominam że dziennie w Polsce umiera ponad 1100 osób.
2020-09-15 18:33:49
artemor
nie panikujmy, od początku WIELKIEGO WYBUCHU zmarło w kraju na tego niby wirusa 2230 osób aż - DZIESIĘĆ - dziennie !!!
2020-09-15 17:33:12
@pytek
Należy unikać wszelkich miejsc , w których przez ostatnie 0,5 h przebywali ludzie .I zasłonić otwory wentylacyjne w domu .
2020-09-15 15:56:31
pytek
Dlaczego nie podaje się źródła zakażenia? Ogniska zakażeń...? Czego i jakich miejsc unikać? Przecież SANEPID prowadzi dochodzenie i prawdopodobnie wie...
2020-09-15 14:20:56
True
Te 70 latki to jaki miały poziom witaminy D w organizmie? Miały jakieś choroby towarzyszące? To jest profesjonalny raport czy info na zlecenie?
2020-09-15 12:37:04
beee
Krzystek, poprosimy o jeszcze jeden Piknik nad Odrą!!!🤣
2020-09-15 10:59:21
7 osób w Szczecinie - dużo
Kurier powinien ustalić czy to jedno ognisko czy kilka różnych.
2020-09-15 10:57:33