poniedziałek, 25 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > 10 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa żony i nielegalną broń

10 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa żony i nielegalną broń

10 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa żony i nielegalną broń
Data publikacji: 2018-07-10 14:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:42
Wywietleń: 1099 337747

Na 10 lat więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Koszalinie Wacława W. za usiłowanie zabójstwa żony i nielegalne posiadanie broni i amunicji.

Na łączną karę 10 lat pozbawienia wolności skazał we wtorek (10 lipca) Wacława W. Sąd Okręgowy w Koszalinie.

22 października 2017 r. w Lesie Charzyńskim przy trasie Kołobrzeg – Ząbrowo mężczyzna dwa razy strzelił do swojej żony z broni z czasów II wojny światowej. Pistolet znalazł kilka lat wcześniej podczas wykopalisk. Pierwszy strzał był niecelny. Drugi pocisk trafił kobietę w kark i spowodował "średnie obrażenia ciała". Wacław W. broń wyrzucił, a śledczy jej nie odnaleźli. Zabezpieczone zostały natomiast łuski amunicji. Wacław W. miał chcieć zabić żonę z zazdrości.

"Nie ulega wątpliwości, że oskarżony działał z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia swojej żony, do którego dokonania nie doszło. Przesądza o tym użycie broni palnej. Strzelanie w kierunku głowy jest śmiertelnie niebezpieczne. (…) Nie ulega wątpliwości, że oskarżony tę świadomość miał, zważywszy na jego przeszłość – służbę w jednostkach specjalnych" – powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia sprawozdawca Jacek Matejko.

Sędzia podkreślił, że "oskarżony odwiózł ostatecznie ranną żonę do szpitala, dzięki temu udzielona jej została pomoc medyczna. Dzięki temu pokrzywdzona żyje, co sąd wziął pod uwagę przy orzekaniu".

Dodał, że "pokrzywdzona nie doznała nawet ciężkich obrażeń, które mogłyby spowodować, by jej dalsze życie było znacznie utrudnione. (…). To okoliczność działająca na korzyść oskarżonego, choć nie była ona wynikiem jego świadomego działania". Dlatego "sąd przyjął, że oskarżony dążył do pozbawienia życia pokrzywdzonej".

Wacław W. w 2016 r. był już skazany za podstępne zabiegi przeciwko żonie. Zawiadomił wtedy policję, że jego małżonka ma narkotyki, ale to on je podrzucił.

Wtorkowy wyrok nie jest prawomocny.

(PAP)

Fot. Wiesław Miller

Komentarze

Panowie opamietajcie sie...
Gdy stracicie jedna - to macie w klejce setki czy tysiace nastepnych... gdyz tego "kwiatu" jest 50 % - czyli pol Swiatu ! I zaaadnej kobiecie, nie mozna Nigdy zawierzyc w 100 % !!
2018-07-11 00:04:20
Bravo
Policja wojsko komandosi to patologia sukinsynów. Znam podobna sprawę były wojskowy alkoholik znawca się psychicznie na żonie stosując wyzwiska od ścierw itd. Ma prowadzona kolejna sprawę karną. Bandytów za własną żonę odsiedzisz i będziesz cwelem.Bravo
2018-07-10 18:37:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy