poniedziałek, 22 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > 10 lat prosili o chodnik. Będą blokować drogę do skutku

10 lat prosili o chodnik. Będą blokować drogę do skutku

10 lat prosili o chodnik. Będą blokować drogę do skutku
Data publikacji: 2019-06-14 18:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:42
Wywietleń: 1511 396872

Około stu mieszkańców Załomia i okolic zablokowało w piątek (14 czerwca) po południu prowadzącą przez ich wieś ulicę Lubczyńską. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na to, że brakuje w tym miejscu chodnika i oświetlenia.

Droga ta jest o tyle istotna, że stanowi alternatywną w stosunku do S3 trasę dla kierowców podróżujących nad Morze Bałtyckie bądź do Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Ruch jest więc ogromny, a że brakuje nawet poboczy – niebezpieczeństwo na drodze jest wprost proporcjonalne do natężenia ruchu.

W ostatnich latach doszło tutaj do 22 wypadków, w tym dwóch śmiertelnych, mieszkańcy powiedzieli więc „dość” i wzięli sprawy w swoje ręce. W piątek o godzinie 16 wyszli na drogę z transparentami i ją zablokowali. 

Na miejscu wielkiego efektu nie było widać, policja bowiem zorganizowała objazdy i skierowała ruch m.in. w ul. Kablową. Demonstracja przeniosła się więc na kwadrans tam, a jej uczestnicy, co chwilę przechodząc przez pasy, kilkukrotnie spowodowali spore zatory. Trwale ruchu jednak nie zablokowali, wychodząc z założenia, że to dopiero początek większej akcji. 

– Będziemy demonstracje organizować też pod Urzędem Miejskim w Szczecinie, starostwem w Goleniowie i miejscowościach położonych wzdłuż tej trasy. Do skutku – powiedział nam Marcin Gręblicki. 

Mieszkańcy Załomia domagają się budowy chodnika i oświetlenia na około jednokilometrowej długości odcinka ul. Lubczyńskiej pomiędzy kościołem a skrzyżowaniem z ul. Parkową. Od 10 lat bez skutku. 

Tekst i fot. (lbp) 
10 lat prosili o chodnik. Będą blokować drogę do skutku 10 lat prosili o chodnik. Będą blokować drogę do skutku 10 lat prosili o chodnik. Będą blokować drogę do skutku

Komentarze

Gosc
Do Krysia- przez takich kierowców skracajacych sobie podroz nad morze przez ul Lubczynską my mieszkańcy nie możemy normalnie funkcjonować, dojechać do domu na czas po pracy, dojechac do lekarza czy na zakupy. Stojcie sobie w korku na S3, a nam dajcie żyć. Ile z Was zatrzymuje się przed pasami, żeby przepuścić dzieci idące na przystanek autobusowy do szkoły? Stan sobie Krysia i poobserwuj, potem komentuj!
2019-06-15 15:20:27
złom
Arłukowicz wam powinien to zagwarantować głosowaliscie na peowca no to do roboty zamknąć drogie i na pieszo zaiwaniać .
2019-06-15 09:30:01
komendant agencji szukajacej dziur
Kara boska zesłała na Szczecin najgłupsza władze w Polsce.Co roku zmieniaja posadzke wokół budynków rady miejskiej ale okolice Szczecina zamienili w slumsy. Na trasie 700 metrow jest 15 pułapek drogowych,gdzie mozna połamać nogi, .Zaplanowali uszczesliwić miasto budujac kolej metropolitalna.Zamiast kolejki podmiejskiej bedzie latał pospieszny. a przystanki sa co 5 km. Ktos nazwał dosadnie że partia tuska składa sie z nieudaczników zyciowych intelektualnie niedorozwinietych, tchórzy w waznych sprawach i celebrytów gdy moga sie lansować.Miasto które ma warunki jak Singapur jest wioska z tramwajami.Wstydz sie rada miejska i róbcie tak dalej po wyborach zostaną po was pierze i łajno świeze.
2019-06-15 09:04:42
Sylwia
Popieram. Remont potrzebny. Dlaczego komentarze nad ludzką bolączką w każdym artykule przeradzają się w wojnę PARTYJNĄ???
2019-06-15 06:34:08
Jan
Dobrze, trzymać tak dalej, tam jeszcze powinien byc przystanek między "załom Kościół", a "załom park"
2019-06-15 03:33:15
Stefan
Platforma siada na całej linii ,szkoda ale rzeczywiście nie dali rady
2019-06-14 23:46:11
Szosowy pedał.
Chodnika się zachciało... Ścieżkę rowerową powinni zrobić. Jeżdżę tamtędy nad morze i z powrotem. Ostatnimi czasy samochody często powodują korek już od Załomia aż do Dąbia. Droga wąska, krzywa, bez pobocza. A korka nie idzie wyminąć nawet rowerem.
2019-06-14 23:41:13
Krótko
Poproście o ścieżkę rowerową to wam zrobią bo z nich można się obłowić z unijnej dotacji. Chodniki się pod to nie łapią.
2019-06-14 23:11:43
xxx
Chodnika brakuje na wsi czy mieście ?
2019-06-14 23:04:13
Krysia
Chcą chodnika popieram ich ale co winni są kierowcy, że muszą a przez takich blokujących w korkach stać! Zapraszam do urzędu z tym iść!
2019-06-14 22:47:17
Kalafior
Nikt ważny tam nie mieszka. Pewnie stąd "lekkie" opóźnienie. Nie odpuszczajcie mieszkańcy. To nasze miasto. Cisnąć pajacy w garniakach. 😂
2019-06-14 22:34:42
POnownie ja
wybaczcie, znów POmyliłem tabletki Kocham PiS!
2019-06-14 22:02:43
Capilano
@ Mieszkaniec Załomia. Wikipedia: Krzystek w wyborach samorządowych w 2006 r. kandydował z ramienia PO. Pod koniec tego samego roku wstąpił do PO. Wikipedia: Krupowicz - w 2014 r. ubiegał się o reelekcję burmistrza jako kandydat PO. Farbowane lisy. Z drugiej strony nic nie wspomniałem o pochodzeniu tych panów i wszystko jedno z jakiej formacji pochodzą - należało ich pogonić.
2019-06-14 21:56:37
Magda do Mieszkaniec Załomia
Z wiki o burmistrzu Goleniowa: "... W 2014 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję[4] jako kandydat Platformy Obywatelskiej. ..." Krzystek to wiadomo PO i teraz się niby uniezależnił z naciskiem na niby. Więc wszędzie PO lub pokłosie PO. Szkoda gadać, jak napisała niżej Panna hyhyhyy, Chodnika nie ma i nie będzie
2019-06-14 21:47:26
Mieszkaniec Załomia
@Capilano, proszę mnie oświecić. Od kiedy Burmistrz Krupowicz i Prezydent Krzystek są z PO ?
2019-06-14 21:32:32
Popieram
Brawo. Nie odpuszczajcie.
2019-06-14 21:07:57
guest
PO nieśli kolejną PO rażkę głosując na PO i nadal nie PO myślą, dlaczego od 10 lat nie maja chodnika .PO rażająca logika
2019-06-14 20:58:46
Panna
Capilano to typowe, barany głosują na PO a to że PO ma ich gdzieś i nie słucha ludzi to nieważne. Mogę powiedzieć parafrazując pewne słowa znanego ekonomisty. Chodnika nie ma i nie będzie hahaha Zamiast władze pociągnąć do odpowiedzialności to utrudniają życie innym niewinnym ludziom. Gdzie tu logika?
2019-06-14 20:38:38
Wojewodo - tupnij nogą !
Z ulicą Lubczyńską jest istny cyrk. Mieszkam w Załomiu ponad 10 lat. I co kilka lat ta ulica przechodzi z rąk do rąk. Raz Szczecin, później Goleniów, potem znów Szczecin. I spychologia, kto ma naprawiać, kto ma pobocza, kto ma środek jezdni. Może Wojewoda w końcu się weźmie za tych włodarzy i łopatologicznie przemówi im do rozumu. Gdzie jest kasa,która była na tę drogę. W 2007 roku były plany, projekty i 100 mln zł. A gdzie Rada Osiedla Kasztanowego - Załom ? Przecież teraz ten odcinek należy do Szczecina. Najlepiej siedzieć cicho, ktoś inny odwali czarną robotę ?!
2019-06-14 20:05:51
Capilano.
10 lat prosili o chodnik i 10 lat głosowali na tych, którzy im chodnika nie chcieli zbudować. Gdzie tu logika? Teraz protestują zamiast puknąć się w głowę.
2019-06-14 19:44:09
Lili
Luk nic dodać nic ująć
2019-06-14 19:28:28
LUK
Jako kierowca jestem " ZA ". Bardzo czesto jezdze tą trasą , ze wzgledu na brak chodnika i oswietlenia jest kiepska i malo bezpieczna bardziej dla pieszych ale rowniez dla kierowcow. Bądzmy bezpieczni - wszyscy .
2019-06-14 18:56:55