wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Żywe tarcze imigracji

Żywe tarcze imigracji

Żywe tarcze imigracji
Data publikacji: 2015-10-26 18:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 605 33483

Czeski prezydent Milosz Zeman, który już kilkakrotnie przestrzegał przed migrantami ekonomicznymi napływającymi do Europy na skalę niespotykaną od II wojny światowej, oskarżył ich o wykorzystywanie dzieci w charakterze "żywych tarcz".

- Dzieci uchodźców służą jako żywe tarcze ludziom z iPhone'ami, czyli migrantom ekonomicznym, aby usprawiedliwić zalew migrantów - powiedział Zeman w wywiadzie dla tabloidu "Blesk". - Ci, którzy chowają się za dziećmi nie zasługują na współczucie. Zabierają dzieci na małe łodzie, wiedząc, że ryzykują utopienie się.

Ostatnio Zeman wygłaszał już podobne uwagi na temat migrantów, poczynając od tego, że "nikt ich tu nie zapraszał", że nowo przybyli "będą respektować szariat zamiast czeskiego prawa" i "kamienować cudzołożne kobiety, a złodziejom obcinać dłonie". Na koniec oświadczył, że muzułmańskie hidżaby i burki "pozbawią nas kobiecej urody", gdyż kobiety będą "okutane od stóp po głowy". Wysoki komisarz ONZ Zajd Raad Zajd al-Husajn określił te wypowiedzi jako "islamofobiczne". W reakcji na to rzecznik Zemana oświadczył, że najwyraźniej kampania przeciwko Czechom w związku z ich stanowiskiem w sprawie kryzysu migracyjnego się nasila. (pap)

 

Fot. EPA/ANTONIO BAT

Komentarze

ja
Dobry, kochający rodzic broni zdrowia i życia swojego dziecka. Młody, w pełni sił imigrant, który stojąc na łodzi trzyma dziecko poza łodzią grożąc, że je utopi jak ich nie wpuszczą zasługuje na wyrok, bo to znaczy, że to dziecko jest dla niego jak rzecz, którą można wyrzucić.
2015-10-27 08:02:01
Jak Oni wogole moga...??
Panie Zajd Raad Zajd al- Husajn z ONZ-tu, a jak nazwac Panskie wypowiedzi.... gdzie broni Pan "swoich" w sprawie masowej imigracji do Europy ! Afrka jest tak wielkim Kontynentem, ze maja tam w tej swojej Afryce gdzie imigrowac i w kolko PO IS-lamsku rowniez sobie spacerowac ! Jako IS-lamisci jak Oni wogole moga wg. swojego Koranu... pchac sie na sile do Panstw Europejskich o przeciwnej tj. Chrzecijanskiej Religi i calkiem innych tradycjach Kulturowych ze swinskim miesem, alkoholem jak i dziewczynami w mini spodniczkach, bez calkowitego "obabulenia" szalami i chustami swojej glowy...... ???
2015-10-26 22:44:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy