środa, 23 września 2020.
Strona główna > Świat > Wystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju przesunięta o rok

Wystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju przesunięta o rok

Wystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju przesunięta o rok
Data publikacji: 2020-05-11 09:51
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-18 11:19
Wywietleń: 755 454601

Największe na świecie wydarzenie gospodarcze w 2020 r., czyli Expo w Dubaju, zostało przesunięte ze względu na pandemię koronawirusa.  Będzie to pierwsza wystawa światowa organizowana w kraju arabskim.

Komitet Wykonawczy Biura Wystaw Światowych w Paryżu przychylił się do rekomendacji rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Komitetu Sterującego Expo 2020 Dubai, aby ze względu na pandemię koronawirusa przesunąć wystawę o rok. Decyzja stała się prawomocna po potwierdzeniu głosami 2/3 państw członkowskich. Polska była za zmianą terminu. Tym samym Expo w Dubaju ma się odbywać od 1 października 2021 r. do 31 marca 2022 r.

- W świetle pandemii koronawirusa hasło Wystawy – „Łącząc umysły, tworzymy przyszłość” – nabiera nowego sensu. Nowe znaczenie zyskują deklaracje o solidarności, współdziałaniu oraz trosce o kolejne pokolenia. Zgodnie z założeniami, Expo w Dubaju ma być platformą współpracy oraz przykładem na to, jak wiele można osiągnąć, łącząc siły w celu sprostania globalnym wyzwaniom. Pandemia COVID-19 stwarza nowy kontekst dla wszystkich działań politycznych, gospodarczych i promocyjnych. Jako Polska będziemy w tej nowej, międzynarodowej dyskusji uczestniczyć, a tym samym podtrzymujemy deklarację uczestnictwa naszego kraju w Wystawie Światowej Expo w Dubaju – mówi Adrian Malinowski, komisarz generalny Wystawy Światowej Expo w Dubaju.

Wystawa Światowa Expo w Dubaju miała być największą na świecie planowaną na ten rok imprezą o charakterze gospodarczo-promocyjnym. Ze względu na globalną pandemię koronawirusa wcześniej już zmieniono termin większości wydarzeń branżowych w Dubaju, które miały odbyć się wiosną i latem br., m.in. Beauty World Middle East, Arabian Travel Market, Dubai International Boat Show.

(ip)

Na zdjęciu: Pawilon Polski na Expo w Dubaju oraz ekspozycję wewnętrzną wygrała warszawska Pracownia Architektoniczna WXCA. 

Wystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju przesunięta o rok

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie