poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Dzień Polski na Astana Expo 2017

Dzień Polski na Astana Expo 2017

Dzień Polski na Astana Expo 2017
Data publikacji: 2017-09-07 06:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1296 291183

Prezydent RP Andrzej Duda jest gospodarzem Narodowego Dnia Polskiego odbywającego się w czwartek (7 września) na Astana EXPO 2017. W stolicy Kazachstanu promowana jest m.in. kandydatura Łodzi jako organizatora International Expo za pięć lat.

Przebywający z rewizytą w Kazachstanie prezydent Duda jest gospodarzem Narodowego Dnia Polskiego na EXPO. Wydarzeniu towarzyszy polski poczęstunek oraz pokaz mody organizowany przez Miasto Mody PTAK. Prezydent weźmie też udział w koncercie galowym „Głosy Gór” w wykonaniu artystów Teatru Narodowego z Warszawy i spotka się z Polakami mieszkającymi w Kazachstanie.

– Polska podczas swojego Narodowego Dnia podkreśla najważniejsze korzyści z poparcia naszego kraju jako kandydata do organizacji kolejnej wystawy EXPO, przede wszystkim unikalny jej temat, lokalizację i ogromne możliwości organizacyjne miasta – mówi Anna Wierzbicka z Oddziału ds. EXPO łódzkiego magistratu. - Przewagą konkurencyjną kandydatury Polski jest przede wszystkim jej lokalizacja – jeszcze nigdy wystawa EXPO nie odbywała się w Europie Środkowo-Wschodniej. Międzynarodową uwagę zwraca też sam temat wystawy – Łódź postawiła bowiem na zagadnienie, które staje się coraz głośniejsze w debacie publicznej na całym świecie – rewitalizację miast.

Biuro Wystaw Światowych (BIE) o przyznaniu organizacji specjalistycznej wystawy EXPO International (tzw. małe EXPO) 2022/2023 zdecyduje w listopadzie. Konkurentami Polski jest Buenos Aires (stolica Argentyny) i Minneapolis (największe miasto stanu Minnesota).
„Małe EXPO" odbywają są między głównymi wystawami światowymi. Ich tematyka zawężona jest do jednego problemu.

Na zdjęciu: Poczęstunek w polskiej restauracji na Astana EXPO 2017 dla dyplomatów i przedstawicieli organizacji międzynarodowych, którzy mogą wesprzeć starania naszego kraju o organizację wystawy. Podczas spotkania pokazywano też zdjęcia i filmy o zrewitalizowanej Łodzi. Dzień Polski na Astana Expo 2017 Dzień Polski na Astana Expo 2017

Komentarze

do @ Tradycja
- "bracia starsi" zawsze mają coś na głowie, nawet przy rozmnażaniu - inaczej się nie da.
2017-09-07 23:03:46
Nasza Tradycja
Wg. Polskiej Tradycji... to i prywatny Kapelusz, zdejmuje sie przy jedzeniu i posilkach z glowy, gdzie brody i wasow "Mussowo" nie po-trzeba zgolic !!
2017-09-07 12:32:05
Ciekawscy
A co to slowo ASTANA znaczy... i skad pochodzi...??
2017-09-07 11:52:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy