Wtorek 17 maja 2022r. 
REKLAMA

Wybuch w polskim konsulacie

Data publikacji: 2015-10-08 16:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wybuch w polskim konsulacie
 

Ukraińskie MSW bada przyczyny wybuchu, do którego doszło na terenie konsulatu RP we Lwowie, i poszukuje sprawców tego incydentu – oświadczyła w czwartek rzeczniczka resortu w obwodzie lwowskim Switłana Dombrowska.

Eksplozja nastąpiła w środę późnym wieczorem. Według nieoficjalnych źródeł zbliżonych do polskiego MSZ przed konsulatem wybuchła petarda, którą ktoś rzucił z zewnątrz. Tymczasem Dombrowska powiedziała, że według wstępnych ustaleń na terenie placówki eksplodował granat ręczny konstrukcji radzieckiej RG-42. Cytowani przez lwowskie media świadkowie mówią, że w wyniku wybuchu zadrżały szyby w oknach okolicznych domów i uruchomiły się syreny alarmów samochodowych. Rzecznik polskiego MSZ Marcin Wojciechowski potwierdził w czwartek, że nikt nie ucierpiał. Odpowiednie służby badają okoliczności zdarzenia.

Ukraińskie MSW przekazało, że po zawiadomieniu do konsulatu udała się grupa śledcza, w której znajdowali się m.in. pirotechnicy i funkcjonariusze z psami tropiącymi. Przyczyny wybuchu są badane – zapewniono.

– Nic strasznego się nie stało. Uważamy, że to coś przypadkowego (...), ale czekamy na ustalenia śledztwa prowadzonego przez policję ukraińską – podkreślił szef polskiego MSZ Grzegorz Schetyna. W jego opinii sprawa nie ma kontekstu politycznego. (pap)

 

Na zdjęciu: Ukraińskie służby badają miejsce zdarzenia.

Fot. EPA/MARKIIAN LYSEIKO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dodatkowo...,
2015-10-09 10:15:27
...jak i kamer wewnatrz Konsulatu...??
Kamerzysta,
2015-10-09 10:12:12
A kamer na zewnatrz tego Polskiego Konsulatu we Lwowie nie ma...? A jak sa, to co PO-kazuja... ??
Edmund
2015-10-09 06:20:04
"Nic się nie stało.Sprawa nie ma podtekstu politycznego".Nic takiego .Jakiś przyjacielski i kochający Polskę Ukrainiec rzucił sobie ot tak,dla wyrażenia sympatii do Polaków,bojowy granat zaczepny,który to mógł zabic kilka osób a rozmaitej maści cymbały twierdzą że nic się nie stało.A moze ten granat rzucił Putin?to już by miało podtekst polityczny.to jest bardzo prawdopodobne.Wszak granat ten jest(był)produkcji radzieckiej.
Rozne Konteksty...??
2015-10-09 01:05:25
Jesli ta sprawa nie ma kontekstu Politycznego...to w taki razie jaki INNY moze miec... czyzby "sercowo-milosny" ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA