poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Większość zagłosowała za Brexitem

Większość zagłosowała za Brexitem

Większość zagłosowała za Brexitem
Data publikacji: 2016-06-24 07:58
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 3216 140525

51,9 proc. Brytyjczyków opowiedziało się w czwartkowym referendum za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - wynika z opublikowanych w piątek rano przez komisję wyborczą ostatecznych wyników. Za pozostaniem w UE zagłosowało 48,1 proc. wyborców.

Jak sprecyzowała komisja, za Brexitem opowiedziało się ponad 17,4 mln osób, a za pozostaniem w UE - 16,1 mln. (PAP)

Fot. PAP/EPA

Na zdjęciu: brytyjski premier David Cameron podczas wiecu referendalnego.

Komentarze

Powrót do źródeł
Szkocja, Walia i Irlandia Płn. - szybko wrócą do GB bo UE ma do zaproponowania same głupoty.. i chodniki.
2016-06-24 21:37:01
folksdojcz
Niemcy, Niemcy ponad wszystko...
2016-06-24 15:33:33
Walić frajerów Anglików
Bez nich w Unii bedziemy silniejsi
2016-06-24 15:16:06
Koniec UK
Popełnili samobójstwo
2016-06-24 15:11:10
Europa TAK- Bajzel Europa NIE!
Doszło do tego do czego dojść musiało. Od dawna, większości NORMALNYCH Europejczyków, na zgadzało się na taką Europę. Europę wyuzdania, dewiacji, i rządów tych spasionych zdemoralizowanych kolesi w Brukseli! Nie taka miała być ta nasza wspólna Europa! NIE TAK ! Europie jest potrzebny, bardzo mocny wstrząs, a raczej czyszczenie tych sowitych posadek, okupowanych przez zblazowane towarzystwo! Dość tej tz. poprawności politycznej! Wspólna Europa TAK! Burdel Europa NIEEEEE!
2016-06-24 12:27:12
JA
Koniec niszczenia OJCZYZN !!! przez PE
2016-06-24 12:07:31
Jarun
Dzisiaj wszyscy jesteśmy Brytyjczykami :-)
2016-06-24 10:36:20
Petru_dolary
A co będzie jak Ryszardu Petru skończą się PETRUDOLARY ?
2016-06-24 10:23:29
Brawo Wielka Brytania!
Polska też powinna wyjść z Unii. U nas już jest teraz dobrze, są zasiłki dla dzieci i praca, rolnikom też damy dopłaty z państwowego skarbca. Nie jesteśmy jakimiś żebrakami.
2016-06-24 09:20:21
No to nie ma już Wielkiej Brytanii
Szkocja, Walia i Irlandia Płn. odchodzą
2016-06-24 09:14:41
Ryszard Swetru
Kto będzie wypłacał emeryturę Tuskowi PO rozpadzie UE ? Mam nadzieje ze ci dla których pracował - NIEMCY !!!!
2016-06-24 08:24:39