poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Volkswagen daje po tysiąc dolarów

Volkswagen daje po tysiąc dolarów

Volkswagen daje po tysiąc dolarów
Data publikacji: 2015-11-10 18:33
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1465 36685

Koncern Volkswagen, który przyznał się do manipulowania pomiarem emisji spalin w niektórych modelach swoich aut, postanowił to wynagrodzić klientom w USA kwotą 1000 dolarów odszkodowania za każdy samochód objęty aferą spalinową.

AFP pisze, że właściciele wszystkich takich aut sprzedanych na rynku amerykańskim dostaną kartę płatniczą z zakodowaną kwotą 500 dol. Ponadto dostaną bon zakupowy o takiej samej wartości do realizacji w salonach amerykańskich dealerów Volkswagena oraz trzyletni darmowy program assistance na wypadek awarii samochodu.

Volkswagen przyznał się we wrześniu do instalowania oprogramowania umożliwiającego manipulowanie pomiarem spalin w czterocylindrowych silnikach dieslowskich o pojemności 1,6 litra i 2 litrów. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) poinformowała w listopadzie o rozszerzeniu śledztwa, gdyż manipulacje wykryto także w pojazdach tego koncernu z silnikami dieslowskimi o pojemności 3 l.

Szacuje się, że na całym świecie problem dotyczy ok. 11 mln samochodów. Rzecznik firmy cytowany przez AFP powiedział, że podejmowane środki zaradcze będą różne na różnych rynkach krajowych. (pap)

Komentarze

Syn
Cwaniaczki ! Boją się miliardowych odszkodowań i szukają jeleni. "Zieloni" dają 1001 USD aby nie iść na ugodę... Ile Niemcy zaproponują w Europie ?? Te 3940 PLN to kosztowało mnie nie rewelacyjne dodatkowe wyposażenie do tego spadek wartości pojazdu większy z powodu afery ,utrata zaufania do marki -Grupy VW - i szyderczy uśmiech sąsiadów i znajomych w pracy. A mówił Ojciec , kup...
2015-11-10 21:33:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy