sobota, 19 stycznia 2019.
Strona główna > Świat > Urodzony w Szczecinie Paul Ziemiak sekretarzem generalnym CDU

Urodzony w Szczecinie Paul Ziemiak sekretarzem generalnym CDU

Urodzony w Szczecinie Paul Ziemiak sekretarzem generalnym CDU
Data publikacji: 2018-12-08 17:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-10 00:26
Wywietleń: 822 365814

Paul Ziemiak, dotychczasowy szef Junge Union (JU) - młodzieżowej organizacji CDU - zostanie nowym sekretarzem generalnym tej partii, poinformowała w sobotę jej nowa przywódczyni Annegret Kramp-Karrenbauer.

Paul Ziemiak urodził się w Szczecinie jako Paweł Ziemiak, ale w wieku czterech lat wraz z rodzicami wyjechał do RFN. Funkcję przewodniczącego Junge Union sprawował od 2012 r., zaś w zeszłym roku wybrany został także deputowanym do Bundestagu.

W piątek, w pierwszym dniu zjazdu rządzącej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, odbyły się wybory nowego przewodniczącego partii. Kramp-Karrenbauer, która jest uznawana za kontynuatorkę polityki kanclerz Angeli Merkel, pokonała w nich Friedricha Merza i Jensa Spahna. Nowa przewodnicząca była przez kilka lat szefową rządu landowego w Kraju Saary, a przez od końca lutego 2018 r. - sekretarzem generalnym CDU.

Analitycy wskazują, że wybór AKK oznacza większe prawdopodobieństwo, iż Merkel rządzić będzie do planowego końca kadencji obecnego rządu w 2021 roku. Z uwagi na jej relacje z kanclerz oraz rolę chadeków w niemieckiej polityce będzie ona również faworytką do zastąpienia Merkel na czele rządu w Berlinie.

(pap)

Fot.  EPA/DAVID HECKER

Komentarze

U2
Znam go, On mówi lepiej po polsku niż większość piszących tutaj pisowskich nieuków. Szczecinianin został drugą osobą w partii rządzącej Niemcami. Wasze komentarze dowodzą, że polski zaścianek i prymitywizm mają się doskonale. Nikt nie pomyślał o normalnych w takiej sytuacji grzecznościowych gratulacjach. A potem jesteśmy zaskoczeni, że W Europie nas nie rozumieją. Trudno zrozumieć kruchtoland.
2018-12-09 23:16:38
Badanie
do "leming" a przypadkiem to nie twoja jedyna obcja logicznego wnioskowania
2018-12-09 20:16:16
leming
Mam nadzieję, że będzie za oddaniem lewobrzeżnego Szczecina Niemcom.
2018-12-09 14:33:50
Europa
Paul Ziemiak to pozdrowienie ze Szczecina dla Europy
2018-12-09 13:55:00
Szczecinianin
Brawo dla Paula a dla "ordnug" przykro bo Pani/Pana komentarz jest na poziomie raczej lepiej na podpoziomie
2018-12-09 13:48:21
Obs.ryver
"... a przez od końca lutego 2018 r. - sekretarzem generalnym CDU..." Kurierze,co to za chachłacki język, rodem z białostockich białorusów!? "..a przez..." co?kogo? Korektorów zwolniliście z pracy?????
2018-12-09 12:55:24
A date urodzenia...
Tez zmienil... ??? I ciekawe czy tez mowi i pisze ze Urodzil sie w Stettinie na starych Ziemiach Niemieckich...?
2018-12-08 20:31:15
Czyli ze po-woli szykuja...
KO-lejna nastepczynie na miejsce "Cioci Stasi" !!
2018-12-08 20:23:31
ordnug
krol europy donald mowil ,ze najwiekszym zaszczytem jest bycie premierem polski.minelo pare tygodni prrzyszedl rozkaz z berlina od makreli i zostal lokajem w bruseli.daj boze ,ze nie wroci do polski i bedzie dzialal razem z tym ziemnaliem w vaterladzie.
2018-12-08 19:24:20
Viola
Taki młody a już renegat.
2018-12-08 17:36:30
;/
To rzeczywiście, wielka kariera, jest się czym chwalić.
2018-12-08 17:34:27