poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Tunezyjczyk poszukiwany w związku z zamachem

Tunezyjczyk poszukiwany w związku z zamachem (akt. 1)

Tunezyjczyk poszukiwany w związku z zamachem
Data publikacji: 2016-12-21 13:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 281 188509

Niemiecka federalna prokuratura generalna ogłosiła w środę, że w związku z poniedziałkowym zamachem na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie poszukuje urodzonego w Tunezji 24-letniego Anisa Amriego, a za pomoc w jego ujęciu oferuje nagrodę do 100 tys. euro.

Jak głosi list gończy, Anis Amri poszukiwany jest "z powodu pilnego podejrzenia o sprawstwo". Prokuratura ostrzegła również, że w razie kontaktu z nim należy zachować ostrożność, gdyż może on dopuszczać się aktów przemocy i być uzbrojony.

Amri został opisany jako mężczyzna o wzroście 178 cm i wadze około 75 kilogramów, mający czarne włosy i piwne oczy. Jednocześnie opublikowano dwa jego zdjęcia.

Według tygodnika "Der Spiegel" pod fotelem kierowcy ciężarówki użytej do zamachu znaleziono dokument tożsamości tego obywatela tunezyjskiego, „najprawdopodobniej zaświadczenie o tym, że ma pobyt tolerowany (w Niemczech)”. Z dokumentu wynika, że Anis Amri  urodził się w 1992 roku w mieście Tatawin. „Der Spiegel” pisze, że podejrzany jest też znany pod innymi nazwiskami i datami urodzenia.

Według „Sueddeutsche Zeitung” i kilku innych mediów poszukiwany Tunezyjczyk został uznany za osobę „stanowiącą zagrożenie”. „Der Spiegel” wyjaśnia, że jest to stosowana przez policję kategoria osób, które są regularnie kontrolowane, ponieważ przypuszcza się, że w każdej chwili mogą próbować zamachu.

Wcześniej w środę niemieckie media informowały, że policja zatrzymała kolejnego podejrzanego w związku z poniedziałkowym zamachem w Berlinie, ale po jakimś czasie został on zwolniony. Pierwszego podejrzanego, zatrzymanego w poniedziałek pakistańskiego uchodźcę, zwolniono we wtorek z braku dowodów.

* * *

W ataku terrorystycznym na terenie jarmarku bożonarodzeniowego w Berlinie zginęło 12 osób. Jedną z ofiar jest polski kierowca ciężarówki, użytej do staranowania ludzi zgromadzonych na jarmarku. Według powiązanej z islamistami agencji Amak odpowiedzialność za zorganizowanie zamachu wzięło Państwo Islamskie.

(pap)

Fot. PAP/EPA

Zdjęcia podejrzanego mężczyzny udostępnione przez niemiecką policję.

Komentarze

Dlaczego na to pozwolono...
Widac ze "specjalnie"... zmruzyl oczy i do tego zalozyl jeszcze okulary, nie mowiac juz o innej fryzurze...! Widac wiec, ze wczesniej nie jedno juz planowal...!!
2016-12-22 19:03:46
Na poszukiwaniach...
Krotka odp. do: Gdzie jestescie...? Jak to gdzie... byc moze juz "w terenie" i za nim sie rozgladaja... szczegolnie ze wyznaczono nagrode 100 000 Euro !!
2016-12-21 23:42:21
Gdzie jesteście
Gdzie się podziali niemieccy skinheadzi - tacy prawdziwi, we flekach, z glanami, białymi sznurówkami, podwiniętymi spodniami moro i łysymi głowami????
2016-12-21 14:13:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy