Wtorek 24 maja 2022r. 
REKLAMA

Trump chciał umieścić zakażonych Amerykanów na kwarantannie w Guantanamo

Data publikacji: 2021-06-22 19:48
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-25 22:50
Trump chciał umieścić zakażonych Amerykanów na kwarantannie w Guantanamo
Fot. pixabay.com  

W lutym 2020 r. ówczesny prezydent USA Donald Trump zgłosił pomysł, by zakażonych koronawirusem za granicą obywateli USA umieścić w bazie Guantanamo na Kubie - podał "Washington Post". Jego doradcy mieli odwieść go od tego pomysłu.

Jak donosi dziennik, szczegóły na temat tej sytuacji i innych działań byłego prezydenta wobec pandemii znajdują się w nowej książce dziennikarzy "Washington Post", która ukaże się 29 czerwca. Książka, zatytułowana "Nightmare Scenario" ("Koszmarny scenariusz"), dotyczy działań w odpowiedzi na pandemię koronawirusa.

Według autorów, Yasmeen Aoutaleb i Damiana Paletty, podczas spotkania w Białym Domu w lutym 2020 r., propozycja Trumpa na temat kwarantanny Amerykanów w Guantanamo padła w trakcie dyskusji nad tym, co zrobić z obywatelami USA zakażonymi za granicą.

"Czy nie mamy wyspy, która do nas należy? A co z Guantanamo?" - miał zapytać ówczesny prezydent. Gdy Trump ponowił propozycję, mieli go od niej odwieść jego doradcy.

Według dziennikarzy gazety, którzy na potrzeby książki odbyli rozmowy z ponad 180 osobami zaangażowanymi w odpowiedź władz na pandemię, zachowanie byłego prezydenta, który miał wielokrotnie zakłócać spotkania i bazować na swoim instynkcie, utrudniły skuteczną politykę wobec pandemii. Trump miał też złościć się na rządową strategię testów na koronawirusa, narzekając w marcu 2020 r., że "przegra wybory przez testy".

Według autorów książki Trump wielokrotnie odrzucał sugestie ekspertów w zespole, zamiast tego polegając przede wszystkim na radach swoich najbliższych doradców, w tym swojego zięcia Jareda Kushnera, oraz ekonomistów. Największym problemem miał być jednak organizacyjny chaos.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gall Anonim
2021-06-25 22:07:05
Mam prośbę do wszystkich a zwłaszcza do redakcji Kuriera aby nie cytować tzw. gazety washington post bo to taki sam szmatławiec jak u nas wyborcza. O ile mi wiadomo to do tego w. Post pisze artykuły skrajnie lewacka i głęboko nienawidząca Polaków żydo-amerykańska żona Sikorskiego. Nie rozumiem jak można coś takiego cytować. Na przyszłość cytujcie mądrzejsze gazety i mądrzejszych i uczciwszych dziennikarzy.
guciu
2021-06-24 17:07:08
Dobrze że nie do klaseru znaczków pocztowych uwaga
PO czasie...
2021-06-24 11:46:21
To teraz co 5-ty czy 10-ty... to "Wirusowy Expert" ?/?
Trump to dupek
2021-06-24 09:54:06
- mógł za parę zielonych przywozić do kumpli z PiS-u i żaden demokrata z USA (dżony bidet, obamoludy, ) nie podskoczyłby ponieważ tzw. jurysdykcja itd. ! Jurysdykcja to także istnienie Guantanamo! Jego poprzednik "mocniej opalony" przywoził do Kiejkut i za "czapkę śliwek" (taniej) miał spokój. Nawet tzw. Amnesty (finanowana przez USA) nie "wiedziała" co się z "muslimami" w Polsce dzieje.
Logiczna propozycja
2021-06-22 22:12:44
Amerykanie postępowali już tak wcześniej lokując imigrantów na wyspie Ellis Island

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA