piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Świat > Tłumy świętowały z królową

Tłumy świętowały z królową [FILM]

Tłumy świętowały z królową
Data publikacji: 2016-06-11 23:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 843 138910

W obecności tłumów Brytyjczyków i turystów z całego świata odbyły się w sobotę (11 czerwca) w Londynie oficjalne obchody 90. urodzin królowej Elżbiety II.

Uroczystości rozpoczęła tradycyjna parada wojskowa zwana Trooping the Colour, która spod będącego rezydencją królowej Pałacu Buckingham przeszła aleją The Mall na przeznaczony na pokazy wojsk plac Horse Guards Parade w pobliżu Downing Street i z powrotem tą samą trasą. Potem kawalkada konnych powozów z Elżbietą II i członkami jej rodziny przejechała wśród wiwatów z Horse Guards Parade do pałacu.

Rodzina królewska zgromadziła się następnie na balkonie Pałacu Buckingham, pozdrawiając zebrane tłumy. Dla czwartej w linii sukcesji brytyjskiego tronu księżniczki Charlotte, córki księcia Cambridge Williama, był to pierwszy tego rodzaju publiczny występ.

Wojskową część uroczystości zakończył pokazowy przelot używanych obecnie przez Królewskie Siły Powietrzne (RAF) samolotów i śmigłowców oraz myśliwców Hurricane i Spitfire z czasów II wojny światowej.

* * *

Prywatne obchody metrykalnych 90. urodzin brytyjskiej królowej odbyły się 21 kwietnia. Tradycję organizowania oddzielnych prywatnych i oficjalnych obchodów urodzin brytyjskich monarchów zapoczątkował w 1748 roku Jerzy II. Data jego urodzin wypadała w niesprzyjającym licznemu udziałowi publiczności listopadzie, więc przesunął obchody na wiosnę, łącząc je z paradą wojskową Trooping the Colour. (pap)

Film: PAP

Fot. EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Komentarze

4 - y "male uwagi"....
W obecnie niespokojnych czasach... moim zdaniem PO-pelniono 4-y bledy: po 1-sze, Krolowa Elzbieta II dla bezpieczenstwa, nie powinna jechac w tak otwartym pojezdzie... po 2-ie, samoloty nie powinny przelatywac nad tak duza iloscia Ludnosci... po 3-ie, balkon Krolewski powinien byc dla bezpieczenstwa oszklony... i po 4-te, strzaly z armat moga pogorszyc sluch tak obslugi jak i pobliskiej Ludnosci oraz niepotrzebnie zanieczyszczaja najblizsze powietrze i dalej atmosfere wokol Kuli Ziemskiej !!!!
2016-06-12 22:15:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie