wtorek, 07 kwietnia 2020.
Strona główna > Świat > Thunberg opublikowała zdjęcie z niemieckiego pociągu i wywołała burzę

Thunberg opublikowała zdjęcie z niemieckiego pociągu i wywołała burzę

Thunberg opublikowała zdjęcie z niemieckiego pociągu i wywołała burzę
Data publikacji: 2019-12-15 23:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-17 13:33
Wywietleń: 1120 433425

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg wywołała na Twitterze burzę, zamieszczając zdjęcie, na którym widać, jak jedzie na podłodze niemieckiego pociągu. Przewoźnik Deutsche Bahn zaznaczył w odpowiedzi, że nastolatka jechała też pierwszą klasą.

"Jadąc przez Niemcy zatłoczonymi pociągami. W końcu w drodze do domu!" - napisała w sobotę wieczorem Thunberg pod zdjęciem, na którym widać, jak siedzi na podłodze pociągu, a obok niej leżą bagaże.

Na tweet nastolatki odpowiedział niemiecki przewoźnik. W pierwszym wpisie Deutsche Bahn podziękował Szwedce za wspieranie walki ze zmianami klimatu. Następnie wskazał jednak, że Thunberg nie spędziła całej podróży, siedząc na podłodze - odcinek trasy między Kassel i Hamburgiem spędziła w pierwszej klasie, a reszta członków jej grupy siedziała w pierwszej klasie od Frankfurtu. "Byłoby milej, gdyby pani też zaznaczyła, jak przyjemnie i kompetentnie nasza załoga obsługiwała panią w pierwszej klasie" - napisano.

16-latka przyznała później, że rzeczywiście dostała miejsce, a zatłoczone pociągi to dobra sprawa. "To oczywiście nie problem i wcale nie napisałam, że jest. Zatłoczone pociągi to wspaniały znak, ponieważ świadczy o tym, że popyt na podróżowanie pociągami jest wysoki!" - dodała.

Wielu użytkowników Twittera ubolewało nad tym, że Thunberg nie miała miejsca siedzącego w drodze z Madrytu, gdzie uczestniczyła w konferencji klimatycznej ONZ.

Thunberg nie podróżuje samolotami, ponieważ podkreśla, że są one szkodliwe dla klimatu.

(PAP)

Fot. Twitter/Greta Thunberg

Komentarze

Zgred
Biedne dziecko z wypranym mózgiem, wykorzystywane do popychania cudzych interesów.
2019-12-17 12:58:07
many
Wspaniała dziewczyna, bez tipsów, treski, gołego tyłka, z dobrym sercem i empatią. Teraz takie czasy że ludzi denerwują takie osoby. Straszne czasy.
2019-12-17 07:53:55
czytam
Małolata ma wstręt do ludzi / ba niszczą środowisko ! / i woli siedzieć - jak to małolata - na podłodze koło kibla . A wysoko opłaceni propagandyści z jej bandy zacieraja brudne łapy ! Za nią jest pusto . Kłamie gówniara bezczelnie .
2019-12-16 17:30:55
brawo młodzież
Brawo Greta, a wy półgłówki, komentatorzy, weźcie się do sprzątania kup po waszych psach i kotach. Uważajcie bo miasto dronami namierza wasze kominy walące dymem ze spalanych plastików. Nie narzekać na dzieciaki, które się martwią o swoją przyszłość.
2019-12-16 13:10:06
Precz z komuną
lewactwo ekoterrorystyczno-klimatyczne wykorzystuje chore dziecko, ohyda!
2019-12-16 10:28:53
Dziecko
Powinna się wziąć za naukę, a nie tylko za media. Miałaby szansę na dobrą pracę w przyszłości, jak już wszyscy o niej zapomną.
2019-12-16 10:20:37
Zmieńcie już temat!
Otwieram lodówkę, a tam Greta.
2019-12-16 10:01:34
Biedne dziecko...
Chyba nie ma świadomości, jak ją wykorzystują.
2019-12-16 08:27:09
?
Kiedy skończy się ten cyrk i wykorzystywanie chorego dziecka do swoich równie chorych celów?
2019-12-16 06:59:00
czy ta mała paskuda
nie powinna do szkoly chodzic zamiast glupio sie wymądrzac w tv i bredzic o straconym dziecinstwie ??
2019-12-16 06:44:16